FUTBAL V OKRESE LEVICE: Vrbica si udržala pozíciu lídra ObM. Trsťany naďalej len s jedinou prehrou

Prinášame vám aktuálny podrobný prehľad futbalového diania v okresnom futbale z ObM a II. triedy v podobe komentárov a tabuliek.

Zápas o prvé miesto v ObM priniesol spravodlivú remízu.Zápas o prvé miesto v ObM priniesol spravodlivú remízu. (Zdroj: (LV))

ObM – 14. kolo

Lok – Horné Turovce 4:3 (2:1). Po slabšom výkone domácich, kedy bol súper behavejší a lepší, sa šťastena otočila a po štyroch odpískaných penaltách, jednej nepremenenej, vyhrali hráči Loku 4:3. Hneď v úvode zápasu rozhodca odpískal dve penalty a už v 4. minúte bolo 1:1. V 7. minúte bol hosťujúci brankár vylúčený. Následne pred koncom prvého polčasu išli domáci do vedenia 2:1. Pred odchodom do kabín mali hostia šancu vyrovnať, ale nepremenili pokutový kop. V druhom polčase sa domácim opäť podarilo skórovať, ale súper následne vyrovnal z ďaľšieho pokutového kopu. Desať minút pred koncom sa hosťom podarilo vyrovnať, ale v záverečnej minúte rozhodol o troch bodoch pre domácich Roland Števko. Aj keď súper hral o jedného menej, boli behavejší a lepší, ale futbalové šťastie ostalo na domácich kopačkách. Góly: R. Števko 2 (1 z 11m), Rosipal 2 – G. Nagy 2 (1 z 11m), P. Goral (11m). TJ: Mészáros, Rosipal, Kačur, Kollár, Kiss, Tóth, Pleva (C), Marton, M. Števko, R. Števko, Birdáč. Str.: Mihajlovič, Dovičin. Družst.: Csala, Mintál, Sťahula (C), Záchenský, Benčok, G. Nagy, L. Nádaždy, P. Goral, Štec, M. Goral, D. Nádaždy. Str.: Kürthy, E. Nagy, Heimlich. Diváci: 72

Plavé Vozokany – Hontianska Vrbica 1:1 (1:1) . V súboji prvého z druhým bolo všetko ako sa patrí. Od začiatku to bol zápas o jednom góle. Hral sa slušný, nie zákerný futbal, ktorý sa prelínal z jednej strany na druhú. Na začiatku boli obe mužstvá opatrné, nikto nechcel spraviť chybu. V 32. minúte sa domáci ujali vedenia 1:0, ale hostia ku koncu prvého polčasu vyrovnali peknou strelou na 1:1. Druhý polčas bol už trochu iný. Domáci zatlačili svojho súpera, ale tak isto hostia mali dve šance, no nikto už nič nevyužil. Zápas tak skončil spravodlivou remízou za slnečného počasia a pri peknej diváckej kulise. Góly: Brusznyai (11m) – Adami. ŠK: Maruniak, Krivočenko, Š. Styecz, Buchlovič (C), Šál, Birdáč, Meiling, Srna, Toth, Brusznyai, A. Beňuš. Str.: R. Bandzi, Sádovský, Kósa, F. Beňuš. Družst.: Baniar, Chudý, Kelemen, L. Janček, Páchnik, Horský (C), Kováčik, Adami, Pilinský, Špaňo, D. Páchnik. Str.: Marton, Valentík. Diváci: 95.

Kalná nad Hronom B – Čajkov 1:0 (0:0). Prvý polčas domáci nastúpili s odhodlaním potvrdiť tri body z Tlmáč. To sa im však nepodarilo, hostia boli futbalovejší a vytvorili si dve slubné šance. Druhý polčas nastúpili domáci hráči s odhodlaním vyhrať zápas, mali viac z hry a boli lepším mužstvom. Až 5 minút pred koncom sa im podarilo vstreliť gól, ktorý zaistil domácim tri body. Góly: Kúdela. KFC: J. Hajtó (C), I. Gogora, Boháč, M. Hajtó, Zdychavský, Jasenek, R. Gogora, Čontoš, Kúdela, Hegedüs, Molnár. Str.: Almáši, Herc, Rafael. ŠK: Horniak, Tuhý, Nichta, Muráni, A. Červenák, Molnár, Mališ (C), Valkovič, S. Červenák, Ivanič, Klinčok. Str.: Chlebo, Síkeľa, Žilka. Diváci: 80.

Hronské Kľačany – Tlmače 0:1 (0:0). Domáci v zápase proti favoritovy z Tlmáč podali bojovný výkon. Obrana hrala pozorne a mužstvo opäť podržal výborný Molnár v bráne. Hostia mali viac z hry a vypracovali si viac gólových príležitostí. Domáci sa mohli ujať vedenia po polčase, ale lopta sa odrazila od brvna pred bránu. V samotnom závere sa hra pritvrdila a Kľačany opäť stratili všetky body, keď v nadstavenom čase v 92. minúte hostia strelili jediný gól zápasu z penalty. Góly: Tököly (11 m). SC: Molnár (C), Uhnák, Lukáč, Valach, Janíček, L. Adam, M. Adam, Titurus, Szabó, Adam, Begáni. Str.: Slušný. FKM: Nemček, Tököly, Mlynárik (C), E. Tóth, lacko, M. Tóth, Bombala, Gregor, Szép, Chlpík, Martinka. Str.: Švec, Uhnák. Diváci: 75.

Hronské Kosihy – Žemberovce 1:4 (0:1). Domáci sa výkonom síce rehabilitovali za minulotýždňovú prehru v Novej Dedine, ale na body to nestačilo. Hral sa dobrý, bojovný zápas z obidvoch strán, ale viacej šancí mali hostia, ktorí aj v koncovke boli úspešnejší a zaslúžene potom vyhrali. Domáci možno siahali na bod, keď hostia dali dva góly až ku koncu zápasu. Treba povedať, že veľakrát výborne zasiahol domáci brankár, ktorý podržal domáce mužstvo. Góly: P. Rafael – Klačko 3, Slúka. TJ: M. Šebo, M. Rafael, Bránik, D. Rafael, D. Varga, Rafael (C), P. Varga, Seneši, Benec, A. Šebo, Koncz. Str.: P. Rafael, Senci. OFK: Berkeš, Molnár, Čík, Petráš, Levák, Tóth, Slúka, Vanya (C), Varga, Klačko, Mazúch. Str.: Mikula, Šikeť, Ferencz. Diváci: 50.

Nový Tekov – Nová Dedina 2:1 (1:0). V Tekove sa hral výborný zápas. Hostia boli viacej na lopte a v prvom polčase si vypracovali dve dobré šance, ktoré však zlikvidoval výborný Vojtek. Novotekovčania však bojovali a z prvej väčšej šance otvoril skóre peknou strelou zo šestnástich metrov Peter Lojek. Až v druhom polčase mali hostia miernu prevahu a po štandardnej situácii z 20 metrov sa im podarilo vyrovnať po góle Juríka. Hostia mohli ísť aj do vedenia, ale nariadenú penaltu chytil brankár domácich Vojtek a z odrazenej lopty netrafili hostia priestor brány. Aj domáci mali dve príležitosti z protiútokov, ale až tretiu premenil Tomáš Chlpík. Hostia sa snažili vyrovnať, avšak domáci získali všetky tri dôležité body. Góly: T. Lojek, Chlpík – Jurík. TJ: Vojtek, Torok, Drienovský, Jančo (C), Nagy, Havran, Lojek, T. Chlpík, Šipoš, Osvald, Palic. Str.: J. Chlpík, Kiss, Taňaši, Ivančo. ŠK: Mizerák, Bob, Harmady, Knoška, Slušný, Kolen, Obert, Jurík, Mráz, Kotos, Salaj. Str.: Selka, Šebo. Diváci: 70.

Starý Tekov – Pohronský Ruskov 4:1 (1:0). Na začiatku bol zápas dosť vyrovnaný. Hostia sa snažili hrať efektívny futbal, ale postupom času domáci prebrali iniciatívu a vypracovali si niekoľko šancí, z ktorých jednu do polčasu premenili. V druhom polčase sa hra začala vyrovnane, ale domáci boli opäť lepší a strelili dva góly. Hostia ešte zdramatizovali 20 minút pred koncom z jedenástky na 3:1, ale domáci si to v pohode ustrážili a pridali ešte štvrtý gól a domáci tak zaslúžene vyhrali. Góly: Šumeraj 2, Klinka, Hostinský – Csicsó (11 m). ŠK: M. Kúdela, Seneši, Žabka, Badík, Šumeraj (C), Drenka, Žilka, B. Halabuk, Klinka, Hostinský, M. Halabuk. Str.: Huszár, L. Kúdela, D. Kúdela, Nespešný, Kúdela. TJ: Csudai, Farkas, Janko, Keil (C), Csicsó, Lacko, Simon, Maczák, Neznánszki, Balog, Takács. Str.: Juhász, Csenger, Pálinkáš, Babec. Diváci: 100.

Prečítajte si tiež: FUTBAL V OKRESE LEVICE: Nová Dedina strelila jedenásť gólov. Prekvapivá výhra Kľačian v Žemberovciach Čítajte

Jur nad Hronom – Želiezovce 0:4 (0:1). V Jure sa predstavil technicky zdatný a rýchly súper. Domáci veľmi dobre odolávali celý prvý polčas, až v poslednej minúte sa po tečovanej strele hostia ujali vedenia. V druhom polčase domáci Štrbka nepremenil samostatný nájazd a z protiútoku v 58. minúte hostia zvýšili na 0:2. Následne sa domáci snažili urobiť niečo s výsledkom, ale hostia po dvoch protiútokoch domácich vytrestali a zaslúžene vyhrali 0:4. Góly: Dulai 2, Čík, vlastný. FK: Belluš, M. Bodnárik, Trgiňa, Bálint, Magda, Pastier, Lietava, J. Bodnárik (C), Szülényi, Šulyan, Franko. Str.: Štrbka, Gatial, Urbanček, Prišťák. MŠK: Straňák, Muller, Gonda, Klimaj, Trávnik, Kristofóli, Rotík, Dobiaš, Burin, Dulai (C), Tóth. Str.: Čík, Černák, Kurali, Nagy, Molnár. Diváci: 82.

1. H. Vrbica 14 10 3 1 36:11 33 (+15)
2. Pl. Vozokany 14 9 4 1 40:23 31 (+10)
3. Tlmače 14 10 0 4 28:17 30 (+12)
4. Kalná n./Hr. B 14 9 2 3 31:15 29 (+8)

II. trieda – 14. kolo

Veľké Turovce – Tekovské Lužany 4:0 (4:0), Varga, Balázs, Püspöky, Fógel. Hostia mohli do vedenia hneď v úvode zápase, ale z piatich metrov prekopli bránku. Domáci sa postupne častejšie dostávali pred bránu Lužian a už v 5. minúte sa ujali vedenia.