Levickí futsalisti hostili úradujúceho majstra

Levičania v poslednom zápase roka 2018 doma privítali lídra z Lučenca.

Veľkého favorita z Lučenca Levice poriadne potrápili. (Zdroj: LUKÁŠ MANDRÁK)

13. kolo

Futsal Team Levice – Mimel Lučenec 2:4 (2:2)

Úvod stretnutia potvrdzoval papierové predpoklady. Už po niekoľkých desiatkach sekúnd hry skončila lopta po tečovanej strele na brvne brány domácich. Aj v ďalšom priebehu si hostia vypracovali niekoľko príležitostí a Levičanov do nejakých väčších príležitostí veľmi nepúšťali. V polovici prvého polčasu hostia vyhrávali už dvojgólovým rozdielom, žltozelení to ale nezabalili a bojovali ďalej. Odmenou bolo ešte v prvom polčase vyrovnanie na 2:2. V úvode druhého polčasu mali Levičania niekoľko príležitostí na strhnutie vedenia na ich stranu, ale nepodarilo sa. Rovnako tak aj súper mal niekoľko šancí, no dlho úspešný nebol. Napokon predsa len rozhodli väčšie skúsenosti hostí a na rozhraní 34.-.35. minúty strelili dva góly, na ktoré zverenci zastupujúceho trénera Milana Chudého už odpovedať nedokázali. Napriek prehre treba, ale všetkým hráčom za predvedený výkon poďakovať, svojmu oveľa skúsenejšiemu protivníkovi boli vo väčšine stretnutia (minimálne) vyrovnaným súperom. Na tento výkon treba ale nadviazať v ďalších dôležitých stretnutiach základnej časti VARTA futsal ligy.

Prečítajte si tiež: AKTUALITA: Halový turnaj ObFZ Levice patril hráčom Želiezoviec + kompletný výsledkový servis a fotogaléria

Góly: 15. Suljič, 19. Rakica – 7. Greško, 9. Filho, 34., 35. Fehérvári. Levice: Pecho, Švec (C), Kazár, Adami, Forgáč, Rakica, Chudý, A. Krén, Suljič, Bačík, M. Krén, Kollár. Lučenec: Oberman, Fehérvári (C), Greško, Steinwandter, Filho, Luciano, Mikuš, Kulich, Kočiš, Brunovský, Klema, Mészáros, Keszi. Diváci: 300. Najbližší zápas: 11. 1. o 19.30 h Levice -Banská Bystrica.

Povedal po zápase:
Milan Chudý, zastupujúci tréner Futsal Team Levice: „Do zápasu sme šli v oklieštenej zostave, navyše sme hrali proti mužstvu, ktorému aktuálne patrí 1.miesto priebežnej tabuľky, a je to minuloročný finalista. Na začiatku zápasu si s

Dočítajte článok - prihláste sa alebo si predplaťte SME.sk
Odomknite článok za pár sekúnd cez SMS predplatné za 4 € každé 4 týždne. Pošlite SMS s textom C5P7X na číslo 8787. Predplatné môžete kedykoľvek zrušiť (viac na www.sme.sk/vop).
Ďalšie možnosti platby:
Odomknite článok za pár sekúnd cez SMS predplatné za 4 € každé 4 týždne. Pošlite SMS s textom C5P7X na číslo 8787, alebo kliknite na „Objednať cez SMS“ a odošlite predvyplnenú správu. Predplatné môžete kedykoľvek zrušiť (viac na www.sme.sk/vop).