JANUÁR
Námraza a sneženie 16. januára spôsobili v okrese 14 škodových udalostí a jednu dopravnú nehodu. Na železničnom priecestí medzi Kalnou nad Hronom a Veľkým Ďurom sa zrazili dve autá, pričom do jedného z nich následne narazil vlak. V levickej nemocnici ošetrili až 31 pacientov.
V Nitrianskom kraji začali osádzať hnedé informačné tabule. Informujú o 69 významných alebo turisticky zaujímavých cieľoch. V okrese Levice bolo osadených vyše sto značiek. Upozorňujú napr. na Levický hrad, Skalné obydlia v Brhlovciach kaštieľ Esterházyovcov v Želiezovciach.

V autobusoch levickej MHD zaviedli elektronické hlásiče. Ženský hlas informuje, na ktorej zastávke bude autobus stáť najbližšie.
Kapitánska budova je námetom na známku, ktorú vydala Slovenská pošta pri príležitosti 90. výročia založenia Tekovského múzea.
FEBRUÁR
Miniarborétum, hala stromov či zelená terasa na streche. Projekt takejto unikátnej lesnej školy predstavili Lesy SR. V Leviciach bude na ploche 4-tisíc metrov štvorcových, v areáli lesného závodu na Koháryho ulici.
V Bátovciach vyvrcholili fašiangy 10. februára sprievodom masiek a pochovaním basy.
Novorodenecké oddelenie levickej nemocnice dostalo vďaka projektu Mamička dýcham desať nových monitorov dychu. Prístroje aj požičiavajú domov.
Na výstave Rybárstvo, Poľovníctvo a Včelárstvo v Nitre ocenila 24. februára ministerka Gabriela Matečná víťazov súťaže Medovinka roka 2018. V kategórii Tradičná medovina zvíťazil Juraj Molnár z Levíc s barikovou medovinou z roku 2014
Na takmer tri milióny eur odhadli poľnohospodári z Levického okresu škody, ktoré im spôsobila divá zver. Napr. PD Žemberovce takto prišli o viac ako 190-tisíc eur, čo je hodnota nového traktora.
MAREC
Na pamiatku zavraždeného 27-ročného novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej horeli sviečky 2. marca aj na námestí v Leviciach. Protestné zhromaždenia boli 9. a 16. marca, 5. mája.
Približne 800 kusov jahniat išlo 19. marca na export do Talianska na predveľkonočný trh.
V rámci Dňa vody skontrolovali levickí hygienici 21. a 22. marca 237 vzoriek vody z rôznych častí okresu. Na dusičnany nevyhovelo 82 vzoriek, v štyroch prípadoch sa potvrdili zvýšené hodnoty dusitanov.
Medzi šesťdesiatkou pedagógov a osobností z oblasti školstva, ktorým 27. marca odovzdala ministerka Martina Lubyová Veľké a Malé medaily sv. Gorazda a ďakovné listy, boli aj riaditeľ Gymnázia Želiezovce Milan Bukovem a riaditeľ riaditeľ ZŠ s MŠ Rybník Karol Mladý.
APRÍL
V Kalnej nad Hronom sa 7. apríla zapojili dobrovoľníci do akcie Zasaď si svoj strom. V obci pribudlo až tristo okresných drevín a kríkov. V Bátovciach zase vysadili 50 ovocných stromov.
V Želiezovciach začali stavať nové obchodné centrum na nezastavanej ploche. V 80. rokoch tam zbúrali rodinné domy. Otvorili ho 20. septembra.
Natália Benčeková z Levíc oživila 3-mesačné dieťatko, ktoré v nákupnom centre prestalo dýchať. Z rúk prezidenta Andreja Kisku si 18. apríla prevzala ocenenie Záchranársky čin laickej verejnosti.
Predseda župy udelil 19. apríla ocenenia najlepším zdravotníkom. V kategórii Iný zdravotnícky pracovník si cenu prevzal Ivan Kubala, vedúci laborant v Nemocnici Levice.
MÁJ
K Vidieckej platforme, ktorá na 4. mája ohlásila protest, sa pridala aj päťdesiatka farmárov z okresu. Kolóna s 37 traktormi prešla cez Tlmače do Levíc. Akcia bola na 18 miestach krajiny. Zopakovala sa 22. júna.
Tradičnej cyklotúry z Jura nad Hronom do Starého Tekova sa 8. mája zúčastnilo viac ako 600 cyklistov.
Koncert roka sa v Leviciach konal 12. mája. Maďarská kapela Omega so spevákom Jánosom Kóborom vystúpila na zimnom štadióne počas Dní mesta. Na námestí zase ustanovili slovenský rekord – 115 účastníkov skákalo cez švihadlo.
Šahanovi, ktorého 23. mája odvážali z levického súdu do väzby, sa podarilo ujsť z policajného auta. Skočil do kanála Perec, odkiaľ ho museli ratovať hasiči.
JÚN
Pre šíriaci sa mor ošípaných vydali veterinári v okrese opatrenia. Chovatelia musia okrem iného hlásiť úhyn ošípaných.
Želiezovce žili 8. – 10. júna festivalom. Do mestského parku pritiahol folklórny program vyše 10-tisíc návštevníkov.
Žatva v okrese sa opäť začala skôr. Vysoké teploty urýchlili dozretie úrody, ktorej zber sa začal 13. júna v Kukučínove.
Filmová rozprávka Zlato, čary a láska vznikla pod taktovkou režiséra Petra Drmlíka. Miestni divadelníci ju natáčali na rôznych miestach nášho regiónu.
Ráno 13. júna 1944 sa z Levíc pohol transport číslo 103. Dokopy 2678 Židov z Levíc a okolia odviezol do Osvienčimu. Po 74 rokoch sa na židovskom cintoríne konalo spomienkové podujatie.
JÚL
V Kúrii v Bátovciach otvorili 1. júla výstavu Nazriem do minulosti Tekova a Hontu.
Na rázcestí obcí Podlužany, Nová Dedina a Hronské Kosihy 1. júla posvätili vynovenú Kaplnku sv. Antona. Stojí tu od roku 1775.
Na sídlisku Vinohrady v Leviciach otvorili 7. júla nový skatepark. Staré športovisko, ktoré bolo na sídlisku Rybníky 3, rozobrali.
Župní poslanci rozhodli 9. júla o zrušení Strednej odbornej školy v Kalnej nad Hronom. Zriadená bola v roku 1954 a známa bola po celom Slovensku vďaka odborom predavač a aranžér.
Päťstoročný Dobóovský kaštieľ, ktorý je súčasťou Levického hradu, má novú fasádu. Župa vyčlenila na opravu 52-tisíc eur.
Premiér Peter Pellegrini navštívil 10. júla Mochovce. Slovenské elektrárne majú od 1. júla nového šéfa, Branislava Strýčka, a 700 milión eur od Enelu ako pôžičku na dostavbu.
V poradí 14. ročník podujatia Boje na Hrone jeho organizátor zrušil. Ukážky bojov z druhej svetovej vojny bývajú v Starom Tekove v závere júla.
AUGUST
Polstoročie od okupácie Československa a príchodu vojsk do Levíc priblížila výstava dobových fotografií Levičanky Eleny Košúthovej. V Diturii boli vystavené do septembra.
V Leviciach síce rieka netečie, mesto sa ale dá pozrieť aj z vodnej hladiny. Skupina nadšencov začala organizovať splavy kanála Perec.
V Šahách boli v minulosti tri hrady. Potvrdili to archeologické výskumy, ktoré sa tu od roku 2006 konajú každé leto.
V Pohronskom Ruskove sa 12. augusta uskutočnili ukážky bojov operácie Südwind (Južný vietor).
Deň po 95. narodeninách, 16. augusta, dostala Viera Stehlíková od ministra Petra Gajdoša ocenenie Kríž vojnového veterána. Stalo sa tak v penzióne pre seniorov v Hornej Seči. Počas vojny bola členkou Partizánskej brigády kpt. Nálepku.
SEPTEMBER
Ako sa žilo v Leviciach pred sto rokmi, v čase 1. Československej republiky? Spoznali tí, ktorí navštívili výstavu v Tekovskom múzeu.
V Tlmačoch bol prvý septembrový víkend v znamení folklóru. Konal sa 12. ročník Tlmačskej grámory.
Rušeň s vozňom rýchlika Sitno sa 5. septembra odtrhli od súpravy. K udalosti došlo medzi Levicami a Hornou Sečou.
Kolóny áut sa tvorili medzi činžiakmi pred levickými vinárskymi závodmi. Výkupcovia takýto veľký záujem pestovateľov hrozna nečakali. Úroda sa vydarila.
Tridsiate výročie od spustenia do prevádzky Vodného diela Veľké Kozmálovce si vodohospodári pripomenuli 20. septembra osadením pamätnej tabule. S rozlohou 63 hektárov ide o najväčšiu stavbu na Hrone.
So zberom jabĺk pomáhali v sade v Devičanoch odsúdení z ústavu v Želiezovciach.
Oslavy 700. výročia prvej zmienky o Levickom hrade sa konali 28. septembra.
OKTÓBER
Monografia Mikula - Garammikola získala 19. októbra ocenenie v celoslovenskej súťaži Slovenská kronika 2018.
Na levických sídliskách pribudli ekologické toalety pre psy.
NOVEMBER
Na Slovensku sa 10. novembra konali komunálne voľby. Starostov, primátorov a miestnych poslancov si volili aj v 89 obciach a mestách Levického okresu.
Tekovské múzeum vydalo svoj 11. zborník – Acta Musei Tekovensis.
Tekovské kroje predstavila v New Yorku štvorčlenná výprava z čiljekárskych obcí.
DECEMBER
Levický okres ostal od 1. decembra bez ambulantnej pohotovosti pre dospelých, ktorá roky fungovala v priestoroch polikliniky.
Levice sa zapojili do celoslovenského projektu Slovensko spieva koledy. Päť kolied v podaní zborov ZUŠ Levice a Domovina zaznelo na námestí 12. decembra. Podujatie organizovali regionálne noviny MY Týždeň na Pohroní.
Pre zlý technický stav levického nadjazdu začala 13. decembra platiť uzávierka pre autá nad 3,5 tony. Nákladná doprava je odklonená po vyše 20-kilometrovej obchádzke cez Tlmače.
Mladý brest zasadili 13. decembra členovia Levického okrášľovacieho spolku na historické miesto – Ulicu Fr. Hečku. Pred 300 rokmi tu vznikla brestová aleja na počesť Františka II. Rákocziho, vodcu stavovského povstania.