FUTBAL V OKRESE LEVICE: Zaváhanie Tlmáč využili Želiezovce. Veľké Turovce sú novým lídrom II. triedy

Prinášame vám aktuálny podrobný prehľad futbalového diania v okresnom futbale z ObM a II. triedy v podobe komentárov a tabuliek.

Futbalová jar odštartovala aj na trávnikoch v okrese Levice.Futbalová jar odštartovala aj na trávnikoch v okrese Levice. (Zdroj: ERIKA HENGERIČOVÁ)

ObM – 16. kolo

Tlmače – Nový Tekov 1:3 (0:1)

Hneď na začiatku po veľkej chybe domácej obrany hostia otvorili strelou spoza šestnástky skóre, presadil sa Chlpík. Domáci začali hrať a snažili sa o vyrovnanie. Do polčasu bol zápas vyrovnaný, ale domáci si vytvorili nejaké šance, no nepodarilo sa im ich premeniť. Na začiatku druhého polčasu zahral hosťujúci hráč rukou, domáci mali tak možnosť pokutového kopu, ktorý Tököly premenil. Pár minút nato domáci spravili obrovskú chybu, keď hlavičkou prihrali hosťom, ktorí tak strelili gól na 2:1. Domáci sa trápili, hrali v oslabení o jedného hráča, ale aj tak sa snažili vyrovnať. Minútu pred koncom riadnej hracej doby sa podarilo hosťom streliť gól na 1:3 a bolo po zápase. Góly: Tököly (11m) – T. Chlpík, Kuruc, Drienovský. FKM: Nemček, Tököly, E. Tóth, Lacko, M. Tóth (C), Skačan, Bombala, Gregor, Szép, Chlpík, Martinka. Str.: Ištván, Pišky, Kosmály. TJ: Vojtek, Drienovský, Jančo, Kiss, Kuruc, Lojek, T. Chlpík, Molnár, Šipoš, Tóth, Palic (C). Str.: Torok, Nagy, Mikuláš, Havran. Diváci: 172.

Pohronský Ruskov – Jur nad Hronom 2:2 (2:0)
Za veterného počasia sa hral úvodný zápas s množstvom chýb z obidvoch strán. Bol to zápas dvoch rozdielnych polčasov. Domáci s vetrom dokázali dominovať v prvom polčase a vsietiť dva góly. V druhom polčase sa to podarilo hosťom. V zápase bolo množstvo chýb, veľa faulov, ale nakoniec domáci mohli ešte vyhrať, mali dve dobré šance v závere zápasu, ale gól nedali, a tak sa zrodila zaslúžená remíza. Góly: Csicsó, Balog – Magda, J. Bodnárik. TJ: Kiss, Babec (C), Csicsó, Neznánszki, M. Balog, Juhász, Štugel, Janko, Takács, Paluška, Farkas. Str.: Gažo, Toráč, P. Balog. FK: Belluš, Gödölley, M. Bodnárik, Kollár, Kuruc, Lakatoš, Štrbka, Trgiňa, J. Bodnárik (C), Gatial, Magda. Str.: Ryboš, Bálint, Pastier, Urbanček. Diváci: 40.

Nová Dedina – Lok 1:0 (1:0)
Hral sa bojovný zápas, z obidvoch strán množstvo nepresností a súbojov. Väčšinu času sa hralo na jednu bránu s tým, že domáci hráči sa v koncovke trápili. Vypracovali si minimum šancí. Hostia v prvom polčase vôbec neohrozili brankára. Po strele Juríka hosťujúcemu brankárovi vypadla lopta, ktorú hlavou dorazil Ján Salaj a otvoril tak skóre zápasu. Polčas sa skončil 1:0. V druhom polčase sa hral medzišestnástkový futbal. Hostia chceli vyrovnať, nakopávali lopty, domáci sa snažili skórovať z brejkov, ale hosťujúceho brankára ani raz neprekonali. Zápas sa tak skončil tesný víťazstvom domácich 1:0. Gól: J. Salaj. ŠK: Kotos, Slušný, Obert, Pšenák, M. Mráz (C), Š. Mráz, Jurík, P. Salaj, Selka, Šebo, J. Salaj. Str.: Mikuláš, Valentík, Cipov, Knoška. TJ: Rosipal (C), Kačur, Kollár, Kiss, Marton, Birdáč, Fonody, Šuránsky, Pleva, Magda, T. Tóth. Str.: Mihajlovič, K. Tóth. Diváci: 20.

Plavé Vozokany – Kalná nad Hronom B 1:1 (1:1)
Bolo vidieť, že sa hrá prvé jarné kolo. Začiatok zápasu bol opatrný z obidvoch strán, ale hostia sa ujali vedenia z ojedinelej šance. Následne domáci vyrovnali z priameho kopu a mohli ísť aj do vedenia, ale nepremenili penaltu. Následne sa hralo viac-menej na jednu bránu, hostia na konci zápasu strelili gól, ale kvôli ofsajdu nemohol byť uznaný. Domáci nepremenili kopec šancí, hostia sa predovšetkým bránili, ale zápas skončil zaslúženou remízou. Góly: Šál – Kúdela. ŠK: Maruniak, Krivočenko, Buchlovič (C), Šál, Meiling, Brusznyai, Laktiš, A. Beňuš, Hudák, Bakovka, Goral. Str.: R. Bandzi. KFC: J. Hajtó (C), I. Gogora, Boháč, M. Hajtó, Rafaeil, Cigáň, R. Gogora, Čontoš, Kúdela, Lúdl, Almáši. Str.: Zdychavský, Izák, Švec, Bajan, Koška. Diváci: 45.

Hontianska Vrbica – Hronské Kľačany 3:0 (3:0)
Domáce mužstvo začalo s chuťou, naopak hostia prišli s jednoznačným zameraním na defenzívu. Prvý polčas sa ako-tak snažili hrať futbal, ale domáci zahodili kopec gólových šancí. V druhom polčase hostia nevychádzali von z defenzívy a domácim zvlhol pušný prach. Svoje šance dokázali premeniť, čo je najdôležitejšie a fakticky sa zrodila zaslúžená výhra 3:0 proti súperovi, ktorý sa môže radovať, že nedostal viac gólov. Zápas chudobný na góly, nie v dobrom počasí, ale domácich tešia tri body. Góly: L. Páchnik, Pilinský, Adami. TJ: Baniar, Chudý, Janček, L. Páchnik, Horský (C), Kováčik, Adami, Pilinský, D. Páchnik, Kalman, Liska. Str.: Marton, Kelemen, Laczko. SC: Kóša, Uhnák, Brezina, Valach, Zabák, Mlynka, Šabík, Adam (C), Szabó, M. Adam, Begáni. Str.: Lukáč, Slušný, Melicher, Bôžik. Diváci: 60.

Čajkov – Hronské Kosihy 3:4 (1:1)
Na prvé jarné kolo sme mohli vidieť kvalitný zápas na ťažkom teréne za pomerne zlého počasia. Zápas bol dobrý z obidvoch strán, behavý z jednej strany na druhú. Hostia možno viac chceli a získali cenné tri body v boji o záchranu. Napriek tomu, že to bol ťažký zápas hralo sa fér. Do zápasu dobre zapadla aj rozhodcovská trojica, neboli žiadne rušivé momenty. Góly: Ivanič, Molnár, S. Červenák – P. Rafael 2, Kováč, Šebo. ŠK: Horniak, Tuhý, Pompoš, Nichta, A. Červenák, Muráni, Mališ (C), Valkovič, Molnár, S. Červenák, Ivanič. Str.: Síkeľa, Babinec. TJ: Bielik, M. Rafael, Mikula, Fázik, D. Varga (C), D. Rafael, Šebo, Seneši, Benec, P. Rafael, Kováč. Str.: P. Varga, Horváth, Senci. Diváci: 40.

Žemberovce – Starý Tekov 2:1 (2:1)
Prvý polčas domáci začali náporom, nakoľko v prvom kole chceli potešiť divákov a ujali sa vedenia v 20. minúte. Po peknej prihrávke Petráša z prvej, strelou k tyči na 1:0 upravil Ferencz. Na 2:0 po individuálnej akcií zvýšil Klačko. Následne domáci poľavili a hostia sa chopili svojej šance, kde minútu pred koncom prvého polčasu skorigovali strelou z 18 metrov pod brvno na 2:1. Druhý polčas mali väčšinou času loptu na kopačkách hosťujúci hráči, boli o niečo lepším mužstvom, ale domáci svojou húževnatosťou udržali výsledok vo svoj prospech a zaknihovali prvé tri jarné body. Góly: Ferencz, Klačko – Nespešný. OFK: Mészáros, Molnár, Petráš, Levák, Slúka, Varga, Klačko (C), Mazúch, Ferencz, Tóth, Szabo. Str.: Mikula, Šikeť, Gajdos. ŠK: Iskra, Badík, Škorec, Žabka, Šumeraj (C), Klinka, Hostinský, Huszár, Rapavý, Nespešný, Paštrnák. Str.: Žilka, Bagala. Diváci: 55.

Horné Turovce – Želiezovce 4:7 (1:5)
Počasie neprialo obidvom družstvám, ale napriek tomu sa hral zápas z hora-nadol. Domáci sa ujali vedenia gólom G. Nagyho, ale vzápätí hostia vyrovnali a ešte do polčasu viedli rozdielom triedy, čo pre domácich vyzeralo hrozivo. V druhom polčase sa Turovčania zmobilizovali a prakticky ho aj vyhrali. Výsledok je krutý pre domácich, ale hostia zaslúžene vyhrali. Góly: D. Nagy 2, Mintál, M. Goral – Čík 3, Dobiaš 3, Gonda. TJ: Berkula, Mintál, Patai, Sťahula (C), Záchenský, Benčok, G. Nagy, Nádaždy, D. Nagy, M. Goral, Matyó. Str.: P. Goral. MŠK: Straňák, Gonda, Trávnik, Rotík, Čík, Duchoň, Dobiaš, Burin, Dulai (C), Viglaš, Herceg. Str.: Muller, Klimaj, Nagy, Molnár. Diváci: 80.

1. H. Vrbica 16 12 3 1 40:11 39 (+15)
2. Želiezovce 16 11 1 4 53:26 34 (+10)
3. Tlmače 16 11 0 5 33:20 33 (+9)
4. Pl. Vozokany 16 9 5 2 42:27 32 (+8)
5. Žemberovce 16 10 1 5 51:36 31 (+7)
6. Kalná n./Hr. B 16 9 3 4 32:17 30 (+9)

II. trieda – 16. kolo

Tekovské Lužany – Veľké Kozmálovce 6:0 (4:0), Kósa 3, R. Styecz, Š. Styecz, Batár.
V úvodnom zápase 16. kola II. triedy na seba narazili dva celky bojujúce o záchranu. Jednoznačne lepšie vyšiel zápas domácim futbalistom, ktorí rozhodli