Štvrtok, 21. marec, 2019 | Meniny má Blahoslav
OBFZ LEVICE

FUTBAL V OKRESE LEVICE: Želiezovce opäť s vysokou výhrou. Nový Tekov zdolal aj Čajkov

Prinášame vám aktuálny podrobný prehľad futbalového diania v okresnom futbale z ObM a II. triedy ObFZ Levice v podobe komentárov a tabuliek.

Nový Tekov pokračuje v dobrej forme, keď naplno bodoval aj druhom jarnom zápase. Nový Tekov pokračuje v dobrej forme, keď naplno bodoval aj druhom jarnom zápase. (Zdroj: ERIKA HENGERIĆOVÁ)

ObM – 17. kolo

Nový Tekov – Čajkov 3:1 (2:1). V Tekove sa od začiatku hral útočný futbal. V 13. minúte vybojoval loptu Havran, prihral Kurucovi, ktorý ideálnou prihrávkou našiel Lojeka a Tekov vyhrával 1:0. O 3 minúty kopali domáci rohový kop, hostia odhlavičkovali loptu pred šestnástku a Mikuláš zvýšil na 2:0. V 18. minúte mali štandardku aj hostia a Klinčok pohotovo znížil na 2:1. Do polčasu mali hostia ešte dve šance na vyrovnanie, ale brankár Dávid bol proti. Do druhého polčasu dobre vstúpili opäť domáci. Mikuláš zahral dobre štandardku a Kuruc hlavičkou zvýšil na 3:1. V 68. minúte hostia trafili žrď domácej brány. V závere bol po druhej žltej karte vylúčený Lojek, ale domáci udržali výsledok 3:1. Góly: Lojek, Mikuláš, Kuruc – Klinčok. TJ: Vojtek, Jančo, J. Chlpík, Kiss, Kuruc, Lojek, T. Chlpík, Molnár, Mikuláš, Havran, Palic (C). Str.: Torok, Nagy, Taňaši. ŠK: Horniak, Tuhý, Pompoš, Nichta, A. Červenák, Muráni, Mališ (C), Valkovič, Molnár, S. Červenák, Klinčok. Str.: Ivanič, Babinec. Diváci: 82.

Želiezovce – Pohronský Ruskov 8:1 (6:0). Zápas mal od začiatku jednoznačný priebeh. Už v 15. sekunde sa dokázali domáci presadiť. Súper v prvom polčase domácu bránu neohrozil, ani sa nedostal do žiadnej šance, naopak domáci mohli ísť do kabín s väčším skóre. Druhý polčas domáci prestriedali celé mužstvo, nastúpili dorastenci a ešte sa im podarilo zvýšiť skóre. Hostia skórovali z penalty, ale inak nemali žiadne šance. Výsledok hovorí za všetko. Želiezovce makali od začiatku až do konca a zaslúžene vyhrali. Góly: Dulai 3, Rotík 2, Dobiaš, Muller, Nagy – Lacko (11m). MŠK: Straňák, Gonda, Trávnik, Kristofóli, Rotík, Pálinkáš, Duchoň, Dobiaš, Dulai (C), Viglaš, Herceg. Str.: Muller, Kurali, Nagy, Molnár, Csenger. TJ: Kiss, Babec (C), Neznánszki, Juhász, Štugel, Janko, Takács, Paluška, Farkas, Farkaš, Lacko. Str.: Toráč, Šánta. Diváci: 150.

Horné Turovce – Plavé Vozokany 5:2 (1:1). V prvom polčase sa hral viac-menej vyrovnaný futbal. Do vedenia išli už v 6. minúte hostia zásluhou Meilinga. Domácim sa pred polčasom podarilo vyrovnať gólom Gabriela Nagyho. Do druhého polčasu nastúpili domáci s energiou a už po troch minútach viedli 2:1, gólom Pavla Gorala. O Desať minút zvyšoval na 3:1 Dominik Nagy. Hosťom sa ešte podarilo znížiť na 3:2, ale vzápätí domáci dokázali opäť zvýšiť na dvojgólový rozdiel. Tri minúty pred koncom zápasu sa dokázal druhýkrát v zápase presadiť Pavol Goral a uzavrel stav stretnutia na konečných 5:2. Góly: P. Goral 3, D. Nagy, G. Nagy – Meiling, Bakovka. TJ: Berkula, Mintál, Zsóka, Sťahula (C), Benčok, G. Nagy, Nádaždy, P. Goral, D. Nagy, M. Goral, Matyó. Str.: Záchenský. ŠK: Maruniak, Krivočenko, Meiling, Brusznyai, Laktiš, M. Buchlovič, A. Beňuš (C), Hudák, Bakovka, F. Goral, R. Bandzi. Str.: L. Buchlovič, Šál, M. Bandzi. Diváci: 155.

Jur nad Hronom – Nová Dedina 2:1 (2:0). Domáci chceli potvrdiť body z minulého týždňa. Vyleteli na súpera a za 25 minút vyhrávali 2:0. Do polčasu však ďalšie dobré šance zahodili a mohlo byť aj 6:1, keďže aj hostia mali na konci prvého polčasu šancu, ktorú zahodili. Druhý polčas sa viac menej hralo zhora nadol, ale bez vážnejších príležitostí. Zaslúžené tri body zostali doma. Góly: Štrbka, Lakatoš – Harmady. FK: Belluš, Gödölley, M. Bodnárik, Kollár, Kuruc, Lakatoš, Štrbka, Trgiňa, J. Bodnárik (C), Gatial, Magda. Str.: Pastier, Urbanček, Šulyan, Franko. ŠK: Mikuláš, Slušný, Obert (C), Harmady, Pšenák, Š. Mráz, P. Salaj, Knoška, Šebo, Kotos, J. Salaj. Str.: M. Mráz, Valentík, Selka, Cipov, Lieskovský. Diváci: 50.

Lok – Žemberovce 2:1 (0:1). Domáci chceli proti favoritovi zápasu získať dôležité tri body v boji o záchranu, avšak po nedorozumení domácej obrany išli hostia do vedenia. Prvý polčas sa väčšinou odohrával v strede ihriska a územnú prevahu mali domáci. Do druhého polčasu nastúpili domáci hráči s úmyslom zvrátiť nepriaznivý stav, čo sa im po piatich minútach podarilo, keď vyrovnal Rosipal. Po tomto góle domáci hostí zatlačili a 20 minút pred koncom, po ruke v šestnástke premenil pokutový kop Tomáš Tóth. Tým pádom zabezpečil domácim tri body. Hostia hrou sklamali, domáci mali väčšiu chuť po víťazstve. Góly: Rosipal, T. Tóth (11m) – Varga. TJ: Varga, Rosipal, Kačur, Kiss, Marton, Šuránsky, Pleva, Magda, T. Tóth (C), M. Kollár, Valach. Str.: Mihajlovič, M. Kollár, K. Tóth, Fonody. OFK: Mészáros, Molnár, Petráš, Levák, Varga, Klačko (C), Mazúch, Ferencz, Tóth, Čík, Szabo. Str.: Mikula, Šikeť, Sabala. Diváci: 60.

Starý Tekov – Tlmače 3:2 (1:0). Hral sa veľmi dobrý zápas dvoch vyrovnaných súperov so šancami na obidvoch stranách. Domáci išli po prvom polčase do vedenia gólom z jedenástky. Hostia v druhom polčase otočili zápas na 1:2, ale domáci svojou bojovnosťou dokázali zvrátiť zápas za posledných 20 minút na 3:2. Góly: Huszár 2(1 z 11m), Bagala – Gregor, Páldi. ŠK: M. Kúdela, Seneši, Jakubík, Škorec, Šumeraj (C), Klinka, Hostinský, Huszár, Paštrnák, Rapavý, Nespešný. Str.: D. Kúdela, Žilka, Žabka, Badík, Bagala. FKM: Nemček, Pišky, Tököly, E. Tóth, Lacko, M. Tóth (C), Skačan, Bombala, Gregor, Szép, Kosmály. Str.: Páldi, Ištván. Diváci: 100.

Hronské Kosihy – Hontianska Vrbica 1:2 (0:2). Od začiatku zápasu hostia potvrdzovali postupové ambície. Boli viac na lopte, mali viac z hry a zaslúžene išli do dvojgólového vedenia. Domácim naopak nič nevychádzalo oproti minulému týždňu. V druhom polčase to už bolo o poznanie vyrovnanejšie. Domáci zlepšili pohyb, znížili na 1:2, ale to bolo z ich strany všetko. Dá sa povedať, že vzhľadom na priebeh stretnutia hostia zaslúžene vyhrali. Góly: D. Varga – Adami, vlastný. TJ: Bielik, M. Rafael, Mráz, Mikula, D. Varga (C), Šebo, Seneši, Benec, P. Rafael, Kováč. Str.: D. Rafael, P. Varga, Senci. Družst.: Kelemen, Janček, L. Páchnik, Horský (C), Kováčik, Adami, Pilinský, D. Páchnik, Marton, Chudý, Laczko. Diváci: 65.

Hronské Kľačany – Kalná nad Hronom B 0:1 (0:0). Od začiatku sa hral vyrovnaný zápas, s pár šancami na obidvoch stranách. Až v 87. minúte sa rozhodlo o víťazovi stretnutia. Hostia kopali pokutový kop, ktorý premenil Gogora, a tak hostia vyhrali 0:1. Góly: R. Gogora (11m). SC: Kóša, Uhnák, Lukáč, Brezina, Zabák, M. Adam (C), Ivančo, Begáni, Melicher, Adam, Bôžik. Str.: Titurus, Chmelo. KFC: J. Hajtó (C), I. Gogora, Boháč, M. Hajtó, Zdychavský, Cigáň, R. Gogora, Kúdela, Almáši, Švec, Rafael. Str.: Čontoš, Kašo, Koška. Diváci: 150.

1. H. Vrbica 17 13 3 1 42:12 42 (+18)
2. Želiezovce 17 12 1 4 61:27 37 (+10)
3. Kalná n./Hr. B 17 10 3 4 33:17 33 (+12)

II. trieda – 17. kolo

Veľké Kozmálovce – Malé Kozmálovce 1:2 (0:2), Šumeraj (11 m) – Fraňa, Dorník. V derby zápase sa hral od úvodu vyrovnaný futbal, so šancami na oboch stranách. Hostia sa ujali vedenia po hlavičke a ešte do polčasu po chybe obrany pridali aj druhý gól. V druhom dejstve domáci svojho súpera prakticky k ničomu nepustili,

Dočítajte článok - prihláste sa alebo si predplaťte SME.sk
Odomknite článok za pár sekúnd cez SMS predplatné za 4 € každé 4 týždne. Pošlite SMS s textom C5TMX na číslo 8787. Predplatné môžete kedykoľvek zrušiť (viac na www.sme.sk/vop).
Ďalšie možnosti platby:
Odomknite článok za pár sekúnd cez SMS predplatné za 4 € každé 4 týždne. Pošlite SMS s textom C5TMX na číslo 8787, alebo kliknite na „Objednať cez SMS“ a odošlite predvyplnenú správu. Predplatné môžete kedykoľvek zrušiť (viac na www.sme.sk/vop).