LEVICE. Levickí Patrioti ukončili svoje pôsobenie v tohtoročnej edícii Alpsko-jadranského pohára. Po roku si tak nezopakujú finálovú účasť, keď nad ich sily bol chorvátsky tím KK Adra Oil Škrljevo. Levičania boli v tejto sezóne jediným slovenským tímom, ktorý si zahral nejakú z európskych súťaží.
„Myslím si, že to bola pre tím ďalšia skvelá skúsenosť, hlavne pre slovenských hráčov, ktorí sú v Leviciach dlhšie. Bolo na nich vidieť, že už v súbojoch s medzinárodnými tímami boli vyzretejší, ostrieľanejší a to ich postupne posúva ďalej. To je hlavným cieľom našej účasti v Aplsko – jadranskom pohári,“ hovorí generálny manažér BK Levickí Patrioti Ladislav Garaj.
Levice pôsobia v Alpsko-jadranskom pohári od jeho vzniku pred 4 rokmi. Prvé dva ročníky skončili Levičania vo štvrťfinále, minulý rok sa zverencom trénera Tea Hojča podarilo prebojovať až do finále.
„Sme trochu smutní, že sme nepostúpili do finále a neurobili taký výsledok, ako v minulej sezóne. Chýbalo k tomu máličko, ale bolo to trochu spôsobené aj prvým zápasom, kde sme mali nabitý program,“ doplnil Garaj.
Rozhodol prvý zápas
Úvodný semifinálový zápas pred levickým publikom priniesol výhru 82:76, ale Levičania sľubný náskok nevyužili a v odvete prehrali 84:94. „V prvom zápase sme viedli už dvadsaťbodovým rozdielom a nakoniec sme im dovolili priblížiť sa na šesť bodov. To bolo rozhodujúce, pretože v druhom zápase hralo Škrljevo veľmi dobre. Dokázali nám odskočiť na 20 bodov a hoci sme sa vrátili do zápasu, súper mal v koncovke viac šťastia a zvládol ju lepšie. Do poslednej sekundy sa rozdiel lámal na šiestich, ôsmich bodoch a zápas mohol ísť dokonca do predĺženia. Obidva tímy boli veľmi vyrovnané, ale súper mal trošku viac šťastia,“ skonštatoval Ladislav Garaj.
Je to pre nás stále výzva
Alpsko – jadranský pohár má podľa generálneho manažéra Ladislava Garaja svoju