Štvrtok, 22. august, 2019 | Meniny má Tichomír
OBFZ LEVICE

FUTBAL V OKRESE: Vrbica a Želiezovce naďalej neohrozene. Veľké Turovce sa prepracovali na čelo II. triedy

Prinášame vám podrobný prehľad futbalového diania počas aktuálneho víkendu v okresnom futbale z ObM, II. a III. triedy ObFZ Levice v podobe komentárov a tabuliek. Viac z diania v okresnom futbale nájdete v pondelkom vydaní MY Týždeň na Pohroní.

Hráči Nového Tekova zaznamenali proti Hronským Kosihám tretie víťazstvo v rade. Hráči Nového Tekova zaznamenali proti Hronským Kosihám tretie víťazstvo v rade. (Zdroj: ILUSTRAČNÉ FOTO: ERIKA HENGERIČOVÁ)

ObM Levice – 21. kolo

Nový Tekov – Hronské Kosihy 4:0 (2:0)

Hostia vstúpili do zápasu bez rešpektu a už v 3. minúte išiel sám P. Rafael na bránu Tekova, ale D. Vojtek jeho šancu zneškodnil. V 7. minúte poslal loptu do šestnástky M. Tóth a J. Kiss sa z blízka nemýlil. V 14. minúte kopal štandardku domácich Havran a L. Kuruc z blízka hlavou zvýšil na 2:0. V úvode druhého polčasu mali hostia šancu, ktorú nepremenili a v 58. minúte prešprintoval pokutové územie hostí J. Kiss a zvýšil na 3:0. Následne mal D. Nagy dve šance, jednu z nich brankár vytlačil do žrde. V 90. minúte poslal pred bránu hostí center L. Kuruc a D. Nagy tečom z piatich metrov uzavrel skóre zápasu na 4:0. Góly: 6. a 58. Kiss, 14. Kuruc, 90. Nagy, 130 divákov. Družst.: Vojtek – Jančo (80. Torok), J. Chlpík, Kiss (62. Nagy), Kuruc, Lojek, T. Chlpík, Molnár (72. Drienovský), Tóth, Havran (46. Mikuláš), Palic. TJ: Bielik – M. Rafael, D. Rafael, Fázik (62. P. Varga), D. Varga, D. Rafael, Šebo, Seneši (82. Mikula), Benec, P. Rafael, Kováč.

Pohronský Ruskov – Žemberovce 0:2 (0:1)
Domáci začali s veľkým náporom, ale hostia ho ustáli. Následne v 23. minúte po štandardnej situácii z pravej strany a centri Klačka sa hlavou presadil Mikula a upravil stav na 0:1. Následne prevzali iniciatívu hostia, ale v úvode druhého polčasu mali opäť prevahu domáci, avšak po brejku hostia zvýšili na 0:2 a stretnutie sa už len dohrávalo. Góly: 23. Mikula, 74. Klačko, 50 divákov. TJ: Kiss – Neznánszki, Juhász, Paluška, Babec, Štugel, Farkas, Toráč (51. Janko), Maczák (79. Takács), M. Balog, Csicsó. OFK: Mészáros – Petráš, Varga, Klačko, Mazúch (76. Gašpar), Szabo, Mikula, Čík, Slúka, Levák, Tóth.

Prečítajte si tiež: FUTBAL V OKRESE: MŠK Želiezovce na jar ešte nestratili ani bod. Farná víťazom základnej časti III. triedy Čítajte

Želiezovce – Čajkov 5:0 (2:0)
Domáci chceli po minulotýždňovej výhre na pôde Tlmáč potvrdiť výhru, čo sa im aj podarilo, aj keď v úvode zápasu sa ťažšie rozbiehali. Nakoniec domáci prvý polčas vyhrali 2:0 a do druhého polčasu sa ešte viac rozbehli, čo potvrdili ďalšími tromi gólmi. Domáci jednoznačne vyhrali a potvrdili úlohu favorita. Góly: 26. a 71. Dulai, 45. Viglaš, 47. Čík, 66. Herceg (11 m), 150 divákov. MŠK: Straňák – Trávnik, Rotík, Čík (68. Pálinkáš), Duchoň, Dobiaš, Dulai (84. Nagy), Viglaš (56. Klimaj), Burin, Tóth (80. Muller), Herceg (74. Kristofóli). ŠK: Horniak – Tuhý, Nichta, Pompoš, Muráni, Mališ, Kúdela (74. Chlebo), Valkovič, S. Červenák, A. Červenák (84. Ivanič), Molnár (74. Babinec).

Nová Dedina – Plavé Vozokany 3:3 (1:2)
Hral sa slušný obojstranne útočný futbal, o čom svedčí aj výsledok. Po jednej z prvých šancí hostí sa podarilo domácim skórovať, keď sa presadil Štefan Mráz. Neskôr hostia vyrovnali vlastencom domácich po nešťastnom nedorozumení brankára a stopéra. Hostia sa ujali vedenia po prihrávke Šála, keď sa zoči-voči brankárovi presadil Meiling. V druhom polčase sa domáci snažili vyrovnať, čo sa im zásluhou Šeba podarilo. Po štandardnej situácii zo 16 metrov krásne zatočil loptu do šibenice hosťujúci Füle a upravil stav na 2:3. Domáci potom vrhli všetky sily do útoku, snažili sa vyrovnať, čo sa im aj v 91. minúte podarilo, keď hosťujúci obranca vyrazil loptu z brány rukou a Harmady z penalty vyrovnal na konečných 3:3. Góly: 12. Š. Mráz, 64. Šebo, 90. Harmady (11 m) – 18. vlastný (Pšenák), 38. Meiling, 71. Füle, 130 divákov. ŠK: Kotos – Slušný, Obert, Harmady, Bob (16. Šebo), Pšenák, Š. Mráz, Knoška, Salaj, M. Mráz, Selka. Slovan: Maruniak – R. Bandzi, Meiling, Buchlovič, Brusznyai, Šál, Krivočenko, Laktiš, Füle, Hudák, Bakovka (78. F. Beňuš).

Horné Túrovce – Tlmače 3:1 (3:0)
Úvod zápasu bol vyrovnaný, ale v polovici polčasu sa domácim podarilo po prvýkrát presadiť zásluhou M. Gorala. O desať minút neskôr ten istý hráč zvyšoval na 2:0. Pred polčasovou prestávkou sa domáci presadili tretíkrát, keď loptu do brány hostí poslal D. Nagy. Do druhého polčasu vstúpili hostia lepšie, keď už po 4 minútach sa presadil Páldi. Hostia sa aj naďalej snažili zápas aspoň vyrovnať, ale na prvý polčas domácich nedokázali odpovedať. Domáci zaslúžene vyhrali 3:1. Góly: 25. a 34. Goral, 41. Nagy – 49. Páldi, 82 divákov. TJ: Berkula – Mintál, Záchenský, Zsóka, Sťahula, Benčok, Nanias, D. Nagy, G. Nagy, P. Goral (86. Matyó), M. Goral (64. Nádaždy). FKM: Nemček – Dosedla, Tököly, E. Tóth, Švec (82. Mlynárik), M. Tóth (87. Coloň), Páldi, Szép, Kosmály (46. Homola), Pišky, Martinka.

Jur nad Hronom – Hontianska Vrbica 0:2 (0:0)
Hostia prišli potvrdiť do Jura vedúcu pozíciu. Celý zápas tlačili, domáci umne bránili. Po rýchlo rozohranom rohovom kope sa domáci nestihli postaviť a hostia vsietili prvý gól. V 85. minúte po brejkovej situácii zvýšili na 2:0 a zaslúžene vyhrali. Góly: 80. Kačmárik, 85. Adami, 100 divákov. FK: Belluš – Kollár (55. Pastier), M. Bodnárik, Kuruc (60. Franko), Simondel, Gatial, Trgiňa, Kudela, Lietava (54. Štrbka), J. Bodnárik, Magda. TJ: Frtús – L. Páchnik, Adami, Liska, D. Páchnik, Chudý, Janček, Pilinský, Kalman, Kelemen (63. Valentík), Marton (77. Kačmárik).

Kalná nad Hronom B – Lok 6:1 (3:0)
Zápas mal od začiatku slabú úroveň. Domáci sa prispôsobili nemohúcnym hosťom a už v prvom polčase strelili tri góly. U úvode druhého polčasu strelili štvrtý gól, na ktorý hostia dokázali odpovedať, no v závere sa domáci presadili ešte dvakrát a potvrdili vysoké víťazstvo. Góly: 25. a 42. Hajtó, 35., 77. a 83. Gogora, 50. Kosiczky – 62. Kačur, 65 divákov. KFC: J. Švec – Šipoš (83. Izák), Cigáň (54. Koška), Hajtó, Zdychavský, Kašo, Gogora, Čontoš, Kúdela, Almáši (68. M. Švec), Kosiczky (60. Boháč). TJ: Čardáš – Magda, Fonody, Kačur, Kollár, T. Tóth, Šuránsky, Mihajlović, Birdáč, K. Tóth, Marton.

Starý Tekov – Hronské Kľačany 5:0 (2:0)
Úvod zápasu bol vyrovnaný. Prvých 15 minút sa hostia o niečo snažili. Hralo sa viac-menej medzi šestnástkami bez šancí. Následne domáci prebrali iniciatívu a v prvom polčase dve šance dokázali premeniť. V druhom polčase bolo už len jedno mužstvo na ihrisku, hostia sa k ničomu nedostali a zápas skončil jednoznačne 5:0 pre domácich. Góly: 17. Bagala, 38. Šumeraj, 51. a 76. Hostinský, 58. Škorec (11 m), 100 divákov. ŠK: M. Kúdela – Jakubík, Škorec, Badík (68. Seneši), Hostinský (77. Halabuk), Rapavý, Nespešný, Žilka, Šumeraj, Bagala (59. Paštrnák), D. Kúdela. SC: Chmelo – Uhnák, Valach (20. Brezina), Bôžik (61. Titurus), Begáni (55. Zabák), Adam (80. Hancko), Mlynka, Szabó, Švajko, Kubala, Pleva (75. Ivančo).

1. H. Vrbica 21 16 4 1 56:13 52 (+22)
2. Želiezovce 21 16 1 4 77:27 49 (+16)
3. Kalná n./Hr. B 21 13 3 5 45:23 42 (+12)
4. Žemberovce 21 13 1 7 62:45 40 (+10)
5. Pl. Vozokany 21 11 7 3 55:39 40 (+10)

II. trieda – 21. kolo

Šarovce – Plášťovce 3:2 (1:1), Banda, Cymorek, M. Horváth – Balla, Wurczell.
V Šarovciach sa hral obojstranne útočný futbal. Na prekvapenie domácich sa

Dočítajte článok - prihláste sa alebo si predplaťte SME.sk
Odomknite článok za pár sekúnd cez SMS predplatné za 4 € každé 4 týždne. Pošlite SMS s textom C5VEC na číslo 8787. Predplatné môžete kedykoľvek zrušiť (viac na www.sme.sk/vop).
Ďalšie možnosti platby:
Odomknite článok za pár sekúnd cez SMS predplatné za 4 € každé 4 týždne. Pošlite SMS s textom C5VEC na číslo 8787, alebo kliknite na „Objednať cez SMS“ a odošlite predvyplnenú správu. Predplatné môžete kedykoľvek zrušiť (viac na www.sme.sk/vop).