Štvrtok, 22. august, 2019 | Meniny má Tichomír
OBFZ LEVICE

FUTBAL V OKRESE: Vo Vrbici vyše 700 divákov videlo zápas jari

Prinášame vám podrobný prehľad futbalového diania počas aktuálneho víkendu v okresnom futbale z ObM, II. a III. triedy ObFZ Levice v podobe komentárov a tabuliek. Viac z diania v okresnom futbale nájdete v utorkovom vydaní MY Týždeň na Pohroní.

Plavá Vozokany si doma dokázali poradiť aj s Novým Tekovom.Plavá Vozokany si doma dokázali poradiť aj s Novým Tekovom.(Zdroj: ERIKA HENGERIČOVÁ)

ObM Levice – 22. kolo

Plavé Vozokany – Nový Tekov 1:0 (1:0)
Hostia prezentovali mladé, rýchle, behavé mužstvo. Prvý polčas bol viac-menej medzišestnástkový, ale domácim sa podarilo v 21. minúte premeniť jednu z mála šancí. Druhý polčas mali z hry viac hostia, ale domáci umnou hrou udržali stav 1:0. Góly: 21. Meiling, 100 divákov. ŠK: Maruniak – R. Bandzi, Meiling, Brusznyai, Šál, Krivočenko, Laktiš, Füle, Hudák (66. M. Bandzi), Bakovka (87. Buchlovič), A. Beňuš. TJ: Vojtek – Jančo, J. Chlpík, Lojek (85. Šipoš), T. Chlpík, Molnár, Havran, Palic, Nagy (46. Taňaši), Mikuláš (69. Torok), Drienovský

Hontianska Vrbica – Želiezovce 1:4 (1:3).
Za pekného počasia a na peknom trávniku sa hral derby zápas, ktorý prvý polčas lepšie vyšiel hosťujúcemu mužstvu, keď po hrubých chybách obrany sa dostali do dvojgólového vedenia. Domácim sa podarilo skorigovať na 1:2, ale v nadstavenom čase v prvom polčase znova po fatálnej chybe inkasovali gól do šatne na 1:3. Druhý polčas mali viac loptu domáci hráči, ktorý chceli s výsledkom niečo urobiť, ale zranil sa im brankár a bez dvoch zranených hráčov bola domáca obrana rozhodená. Domáci Adami mohol znížiť na 2:3 a vzápätí zahodil ďalšiu obrovskú šancu. Následne súper zaútočil a zvýšil na 1:4 a v pokoji dohrali zápas. Z pohľadu 1:4 jednoznačne futbalovejšie a taktickejšie Želiezovce vyhrali v Hontianskej Vrbici zaslúžene. Góly: 42. vlastný (Herceg) – 13., 55. a 45. Dobiaš, 20. Čík, 715 divákov. TJ: Frtús (45. Kelemen) – Páchnik, Adami (63. Kačmárik), Liska, Chudý, Janček, Pilinský, Kalman, Valentík, Horský, Marton (67. Guláš). MŠK: Straňák – Gonda, Rotík (72. Trávnik), Čík (64. Klimaj), Duchoň, Dobiaš (87. Pálinkáš), Burin, Dulai, Viglaš (84. Muller), Tóth, Herceg.

Tlmače – Pohronský Ruskov 2:1 (0:1)
Začiatok zápasu bol vyrovnaný, ale hostia z protiútoku prekvapili domácich a stav bol 0:1. Následne na ihrisku bolo už len jedno mužstvo. Domáci mali viacero šancí, ktoré však nepremenili. Druhý polčas domáci hráči viac chceli a podarilo sa im vyrovnať v 54. minúte. Už o tri minúty neskôr padli dve červené karty aj na jednej strane, aj na druhej. V 87. minúte sa domácim podaril obrat a zaslúžene vyhrali 2:1. Góly: 54. Tóth, 87. Gregor – 15. M. Balog, 100 divákov. FKM: Nemček – Dosedla, Tököly (46. Gregor), E. Tóth, Lacko, M. Tóth, Ďuriš (89. Švec), Bombala (90. M. Mlynárik), Szép, Kosmály, Martinka. OFC: Kiss – Juhász, Paluška, Babec, Farkas, Toráč (70. Farkaš), Maczák, M. Balog (81. P. Balog), Janko, Takács (67. Štugel), Lacko.

Hronské Kosihy – Sokol Starý Tekov 1:1 (0:0)
Zápas bol behavý, z jednej strany na druhú. Obidve mužstvá sa snažili hrať dopredu. Vyzeralo to, že to bude zápas o jednom góle. Hostia sa ujali vedenia po nedorozumení v domácej obrane, ale následne domáci prepli na vyšší stupeň a jednoznačne chceli zápas zvrátiť, čo sa im čiastočne podarilo, keď vyrovnali. Domáci ešte mali dve slušné šance, ale nedokázali ich premeniť. Vzhľadom na priebeh sa zrodila spravodlivá remíza. Góly: 62. Varga – 47. Halabuk, 80 divákov. TJ: Bielik – M. Rafael, D. Rafael, Fázik, D. Varga, D. Rafael, Šebo, Seneši, Benec, P. Rafael, Lakatoš. ŠK: M. Kúdela – Jakubík, Škorec, Rapavý, Šumeraj, Bagala (25. Kosorín), D. Kúdela, Seneši, Paštrnák (88. Iskra), B. Halabuk (79. M. Halabuk), Žabka

Hronské Kľačany – Družstevník Lok 1:1 (0:1)
V Hronských Kľačanoch sa stretli posledné mužstvá tabuľky. Hral sa medzišestnástkový futbal v prvom polčase. V poslednej minúte prvého polčasu hostia z jedinej štandardky, ktorú mali za celý zápas premenili a dali gól na 0:1. Do druhého polčasu nastúpili domáci z odhodlaním zmeniť stav, ale množstvo šancí, ktoré mali nedokázali využiť až do poslednej minúty. V nadstavenom čase si hosťujúci stopér zrazil loptu do vlastnej brány a zrodila sa remíza 1:1. Góly: 90. Titurus – 45. Tóth, 33 divákov. SC: Chmelo – Uhnák, Ivančo, Brezina, Begáni (34. Zabák), Mlynka (64. Zaujec), Fríbert (46. Bôžik), Szabó (73. Švajko), Titurus, Adam, Pleva. TJ: Čardáš – Magda, Kačur, T. Tóth, Šuránsky, Birdáč, K. Tóth (42. M. Kollár), Marton (76. Mihajlović), Števko, Rosipal (90. I. Kollár), Kiss

Kalná nad Hronom B – Jur nad Hronom 2:1 (1:1)
Hostia nastúpili s odhodlaním bodovať v Kalnej, čo sa im v prvom polčase čiastočne darilo, keď sa skončil 1:1. V druhom polčase domáci zvýšili úsilie na ihrisku a po viacerých šanciach jednu využili a zvíťazili 2:1. Góly: 29. a 53. Kosiczky – 5. Lietava, 89 divákov. KFC: Guťan – Gogora, Lúdl, Hajtó, Zdychavský, Kašo, Rafael (86. Švec), Čontoš, Kúdela (80. Boháč), Almáši (74. Izák), Kosiczky. FK: Belluš – M. Bodnárik, Gatial, Pastier, Bálint, L. Kuruc, Trgiňa (88. J. Kuruc), Lietava (74. Ryboš), J. Bodnárik, Magda, Štrbka.

Čajkov – Horné Túrovce 2:2 (1:0)
V prvom polčase sa hral vyrovnaný zápas. Obidve mužstvá si vypracovali niekoľko šancí, ale boli to domáci, ktorý otvorili skóre zápasu, keď sa v 44. minúte presadil po štandardnej situácií Molnár. Do druhého polčasu vstúpili lepšie hostia, ktorým sa v priebehu štyroch minút podarilo zápas otočiť na 1:2. Následne prevzali iniciatívu domáci a v závere, v 85. minúte sa im po druhej štandardnej situácií a góle Nichtu podarilo vyrovnať na konečných 2:2. Góly: 44. Molnár, 85. Nichta – 62. Nagy, 66. Nanias, 110 divákov. ŠK: Horniak – Tuhý, Nichta, Pompoš, A. Červenák, Mališ, Kúdela (83. Babinec), S. Červenák, Molnár, Ivanič (71. Chlebo), Klinčok. TJ: Berkula – Mintál, Záchenský, Zsóka, Sťahula, Benčok, Nanias, D. Nagy (62. Nádaždy), G. Nagy, P. Goral, M. Goral (83. Matyó).

Žemberovce – Nová Dedina 3:0 (2:0)
Prvý polčas obe mužstvá začali vyrovnane, avšak po rohovom kope domáce mužstvo hlavičkou Pala Mikulu v 22. minúte otvorili skóre zápasu a bolo 1:0. Následne sa hra odohrávala medzi šestnástkami. V 45. minúte po štandardnej situácii Klačka a druhom góle Mikulu zvýšili domáci na 2:0. Druhý polčas hosťujúce mužstvo sa snažilo skorigovať stav zápasu, avšak ich hra bola aktívna po hranicu 18 metrov a v zakončení sa presadiť vôbec nedokázali. V 86. minúte domáci po brejku a zakončení Klačka uzavreli stav stretnutia na 3:0. Góly: 22. a 31. Mikula, 88. Klačko, 100 divákov. OFK: Slosiar – Petráš (37. Tóth), Varga (69. Busai), Klačko, Mazúch, Szabo, Mikula (85. Gajdos), Čík, Slúka, Levák, Meňhard. ŠK: Kotos – Slušný, Obert (15. Šebo), Harmady, Pšenák, Š. Mráz, Knoška, J. Salaj (46. Jurík), M. Mráz, Selka, P. Salaj.
1. Želiezovce 22 17 1 4 81:28 52 (+19)
2. H. Vrbica 22 16 4 2 57:17 52 (+19)
3. Kalná n./Hr. B 22 14 3 5 47:24 45 (+12)
4. Žemberovce 22 14 1 7 65:45 43 (+10)
5. Pl. Vozokany 22 12 7 3 56:39 43 (+10)
15. Jur n. Hr. 22 4 2 16 20:61 14 (-19)
16. Hr. Kľačany 22 2 4 16 16:55 10 (-23)

II. Trieda – 22. kolo

Tekovské Lužany – Šarovce 5:0 (3:0). Góly: 32. a 38. Kósa, 45. a 85. Vinkler, 47. Mojžiš. Do Lužian pricestoval ašpirant na postup, ale keďže domáci hrajú v posledných zápasoch vo forme, tak sa očakával ťažký zápas. Do 32. minúty to aj

Dočítajte článok - prihláste sa alebo si predplaťte SME.sk
Odomknite článok za pár sekúnd cez SMS predplatné za 4 € každé 4 týždne. Pošlite SMS s textom C5VTE na číslo 8787. Predplatné môžete kedykoľvek zrušiť (viac na www.sme.sk/vop).
Ďalšie možnosti platby:
Odomknite článok za pár sekúnd cez SMS predplatné za 4 € každé 4 týždne. Pošlite SMS s textom C5VTE na číslo 8787, alebo kliknite na „Objednať cez SMS“ a odošlite predvyplnenú správu. Predplatné môžete kedykoľvek zrušiť (viac na www.sme.sk/vop).