Sobota, 26. september, 2020 | Meniny má EditaKrížovkyKrížovky
BASKETBAL

Zápas o udržanie sa v semifinále príde v nedeľu

Levickí basketbalisti budú mať možnosť znížiť nepriaznivý stav série proti Prievidzi. V poslednom zápase na svojho súpera nestačili

(Zdroj: Lukáš Droppan)

4. semifinálový zápas

BC Prievidza – BK Levickí Patrioti 76:64 (24:16, 22:20, 13:13, 17:15). (Stav série – 3:1)

Žlto-zelený dres si opäť na seba navliekol po dlhšej dobe Dino Pita. Levičanom patril úvod stretnutia, opäť boli úspešní skrz dobrý pressing, obranu a efektivitu v útoku. V piatej minúte viedli 14:10, ale potom sa nadýchli k tlaku domáci basketbalisti. Deviatimi bodmi v rade sa dostali do vedenia, ktoré sa snažili zvyšovať. Vďaka koncovke vyhrávala napokon Prievidza po prvej štvrtine 24:16. Hneď na úvod druhej časti poslal Stacy Davis svoj tím prvýkrát v zápase do dvojciferného vedenia – 26:16. Patrioti sa v tejto chvíli pustili do sťahovania, ktoré režíroval Vincent Council s Pitom. Po šiestich minútach prehrávali 31:34, no viacero chýb zbrzdilo ich obrat. Domáci totiž odskočili opäť do pohodlnejších vôd, keď viedli 41:31 a po prvom polčase 46:36.

Prečítajte si tiež: FUTBAL V OKRESE: Vrbici na výhru nestačilo ani vedenie 2:0. Trsťany prišli o dôležité body Čítajte

Levice však vstúpili do druhého polčasu správnym spôsobom, po troch minútach stiahli manko na štvorbodový rozdiel. Zase raz bola kľúčom zodpovedná obrana a doskakovanie. Prievidza však mala vo svojich radoch Jahmala Jonesa, svojimi bodmi opäť upokojil družstvo. Do poslednej štvrtiny sa išlo za stavu 59:49 pre domácich. Z levickej strany to už bol následne hop alebo trop, ich risk a vyvinutý tlak na súpera však nemal efekt. Prievidza si totiž bezpečne a s pokojom udržiavala vedenie. Levickí Patrioti napokon prehrali u súpera 64:76.

Prievidza: Körner 14, Jašš 11, Stacy Davis a Jones po 10, Johnson 6 (Pajovič 12, Glasgow 8, Bakič 5, Zorvan 0).

Levice: Gačeša 15, Bojanovský 11, Krajčovič a Žiak po 7, Bachan 3 (Pita 9, Council 8, Jeftič 3, Steven Davis 1)

TH: 16/14 – 14/12, Fauly: 18 – 15, Trojky: 6 – 6, Rozhodovali: Zubák, Ženiš, Doušek

Povedali po zápase:

Tihomir Bujan, tréner Prievidze: „Skvelá výhra pre nás, pripísali sme si tretie víťazstvo v sérii. Sme na správnej ceste, ale ešte musíme vyhrať jeden zápas. Nebude to ľahké, pretože Levice sú veľmi dobrý tím, najmä na domácom ihrisku. V tomto momente je väčší tlak na nich. My sa pokúsime vyhrať už ten najbližší zápas a sériu uzavrieť.“

Marek Jašš, hráč Prievidze: „Odviedli sme dobrú robotu, chceli sme sa vyvarovať zbytočných strát a ubrániť súpera na útočnom doskoku. Budeme sa snažiť zopakovať takýto výkon a vyhrať zápas v Leviciach.“

Teo Hojč, tréner Levíc: „Myslím si, že diváci videli znovu dobrý zápas. Bol to prvý zápas série, kde sa mi zdá, že Prievidza bola vo všetkom o krok vpred, na všetko mala odpoveď. Aj keď sme sa niekoľkokrát priblížili na menší bodový rozdiel, tak následne sme spravili pár chýb a nepremenili niektoré otvorené strely. Na druhú stranu Prievidza premenila niektoré ťažké strely, a to v takýchto zápasoch rozhoduje. Zaslúžené víťazstvo Prievidze, ktorej gratulujem. Nám neostáva nič iné ako vyhrať zápas v Leviciach a vrátiť sériu do Prievidze.“

Boris Bojanovský, hráč Levíc: „Prievidza bola prvýkrát v tejto sérii lepšia. Počas celého zápasu vyhrávala a udržiavala si náskok, na rozdiel od predchádzajúcich troch zápasov, v ktorých sme boli podľa mňa lepší tímom my. Nanešťastie je to 3:1 pre Prievidzu a my musíme vyhrať každý nasledujúci zápas.“

Program: 5. 5. (v nedeľu) o 18.00 h Levickí Patrioti - Prievidza

1. Seat Leon Sportstourer ponúka priestor aj charakter (test)
  5. Neplatíte kreditkou? Pozrite si 5 tipov, prečo by ste mali
  6. Únava, Stres ? Nízke libido ? Riešenie je jednoduché!
  10. Horské chaty sú legendy, ktoré píšu svoje vlastné príbehy 8 340

Mních, vtáčkar, džokej. Viete, v ktorej obci boli doma?

Video + foto z otvorenia unikátnej pamätnej izby v dedine pri Hrone, kde mali kúpele, chovali kone a na panské dvory dodávali obľúbené operence.

V Novom Tekove otvorili pri príležitosti 700. výročia prvej písomnej zmienky pamätnú izbu.

Mesto dá dotácie. Požiadať treba do konca októbra

Obyvatelia Levíc, inštitúcie i podnikatelia môžu získať aj tento rok mestské dotácie na svoju činnosť.

Centrum mesta Levice.
ObFZ LEVICE

KAM ZA FUTBALOM V OKRESE: Potvrdia Levice vonku dobrú formu? Udrží si Vrbica neporaziteľnosť?

Prinášame vám pozvánku na futbalové zápasy v okolí počas aktuálneho víkendu.

Ilustračná fotografia.
FUTBAL

Neprehrali už vyše 15 mesiacov. Na jeseň si už na domácom trávniku nezahrajú

V predčasne ukončenej sezóne hráči lídra Oblastných majstrovstiev úspešne kráčali za postupom, ale všetko im zahatala pandémia koronavírusu. Dostali síce ponuku prejsť do piatej ligy, ale v klube sa dohodli, že si postup chcú vybojovať na trávniku.

Hráči Vrbice sú ašpirantmi na titul v ObM.