Štvrtok, 22. august, 2019 | Meniny má Tichomír
OBFZ LEVICE

FUTBAL V OKRESE: Kľačany tvrdo bojujú o záchranu. Jaďuď dal Vyškovciam päť gólov

Prinášame vám podrobný prehľad futbalového diania počas aktuálneho víkendu v okresnom futbale z ObM, II. a III. triedy ObFZ Levice v podobe komentárov a tabuliek. Viac z diania v okresnom futbale nájdete v pondelkovom vydaní MY Týždeň na Pohroní.

Jur nad Hronom, rovnako ako Hronské Kľačany, tvrdo bojuje o zotrvanie v ObM. Novému Tekovu strelili štyri góly.Jur nad Hronom, rovnako ako Hronské Kľačany, tvrdo bojuje o zotrvanie v ObM. Novému Tekovu strelili štyri góly.(Zdroj: ERIKA HENGERIČOVÁ)

ObM – 25. kolo

Jur nad Hronom – Nový Tekov 4:1 (2:0). Domáci odohrali najlepší zápas jari. Hostia sa síce snažili, ale domáci vždy v správnom čase zasadili gólový úder. Druhý polčas hostia prestriedali, vytvorili si nejaké šance, ale domáci brankár dobre zachytal. Domáci z protiútokov hostí vytrestali a zaslúžene vyhrali. Góly: 27. vlastný (Chlpík), 38., 53. a 75. Magda – 56. Lojek, 85 divákov. FK: Belluš – Gatial, Pastier, Bálint, Trgiňa, Lietava (59. Štrbka), Bodnárik, Magda, Gödölley, Franko, L. Kuruc (77. Urbanček). TJ: Kanaloš – Torok (46. Molnár), Jančo, J. Chlpík (46. Mikuláš), Kiss, Tóth, Kuruc, Lojek, T. Chlpík, Šipoš, Havran.

Tlmače – Plavé Vozokany 3:0 (2:0). Hostia pricestovali oslabení, čo sa prejavilo aj na ich výkone. Domáci suverénne dominovali celý zápas. V 30. minúte v rozpätí dvoch minút sa domácim podarilo streliť dva góly a bolo 2:0. Následne hostia dostali červenú kartu, keď hosťujúci obranca zastavil Mareka Tótha v čistej gólovej šanci. V druhom polčase sa ujala už len hlavička Tökölyho, ktorý zvyšoval už na 3:0. Domáci zaslúžene vyhrali. Góly: 30. E. Tóth, 34. Gregor, 74. Tököly, 200 divákov. FKM: Nemček – Tököly (80. Švec), E. Tóth, M. Tóth, Páldi (87. Homola), Bombala, Gregor (82. Mlynárik), Ištván (85. Coloň), Szép, Kosmály, Martinka. ŠK: Maruniak – R. Bandzi, Šál, Krivočenko, Füle, Hudák, Bakovka, A. Beňuš, M. Bandzi, M. Buchlovič, L. Buchlovič.

Prečítajte si tiež: FUTBAL V OKRESE: Hr. Kľačany zaskočili lídra zo Želiezoviec. Trsťany sú opäť na postupovom mieste Čítajte

Pohronský Ruskov – Kalná nad Hronom B 2:0 (1:0). Domáci boli motivovaní, pretože potrebovali po dlhšej dobe bodovať, pretože sa nebezpečne blížili do zostupovej zóny. Pustili sa s chuťou do súpera, vysoko ich napádali, čo robilo hosťom problémy. Celý prvý polčas sa domáci snažili, tlačili sa pred bránu hostí, ktorí sa k domácej bráne nedostávali, a tak bola len otázka času, kedy padne prvý gól. Pred koncom prvého polčasu sa tak aj stalo. Domácim potom pomohlo aj vylúčenie hosťujúceho hráča ešte pred odchodom do kabín. Kvalite zápasu to nepomohlo, domácim sa podarilo ešte raz skórovať a mali zápas pod kontrolou. Hostia ohrozili domácu bránu iba raz, keď po nedorozumení domácich hráčov nastrelili hostia brvno. Prístup domácich bol v zápase veľmi dobrý, a tak zaslúžene vyhrali. Góly: 36. Maczák, 54. Csicsó, 50 divákov. OFC: Kiss (62. Csudai) – Farkas, M. Balog, Janko, P. Balog, Csicsó, Paluška (76. Vyskok), Maczák, Juhász (71. Šánta), Toráč (86. Mikeš), Csenger (82. Farkaš). KFC: Zdychavský – Cigáň, Boháč, Hajtó, Rafael, Šipoš, Gogora, Čontoš, Kúdela, Hegedüs, Almáši.

Želiezovce – Hronské Kosihy 6:0 (3:0). Domáci tím chcel odčiniť minulotýždňové zaváhanie na pôde Kľačian, ale úvodných dvadsať minút im viazla kombinácia. Následne sa domáci zmohli, začali hrať ich typický technický futbal a do konca prvého polčasu dali tri góly i keď šancí mali viac. Druhý polčas bol v jasnej réžii domácich. Zlý štart do zápasu, ale o to lepší koniec. Želiezovce potvrdili domácu dominanciu. Poklona patrí aj hosťom za sympatický výkon. Góly: 30. Dobiaš, 39. Kristofóli, 44. a 58. Dulai, 49. a 71. Klimaj, 204 divákov. MŠK: Straňák – Trávnik, Kristofóli, Rotík (46. Pálinkáš), Čík (67. Nagy), Duchoň, Dobiaš, Burin (76. Kurali), Dulai (79. Molnár), Viglaš, Tóth (46. Klimaj). TJ: M. Šebo – M. Rafael, I. Šebo, Fázik, D. Varga, Mikula, P. Varga, Seneši, Mráz, D. Rafael, Kováč.

Žemberovce – Čajkov 0:6 (0:3). Domáce mužstvo nastúpilo v značne oklieštenej zostave. Hostia začali náporom, keď už v 2. minúte sa ujali vedenia krásnou strelou z 25 metrov. Následne ešte do polčasu pridali ešte ďalšie dva presné zásahy.

Dočítajte článok - prihláste sa alebo si predplaťte SME.sk
Odomknite článok za pár sekúnd cez SMS predplatné za 4 € každé 4 týždne. Pošlite SMS s textom C5X2T na číslo 8787. Predplatné môžete kedykoľvek zrušiť (viac na www.sme.sk/vop).
Ďalšie možnosti platby:
Odomknite článok za pár sekúnd cez SMS predplatné za 4 € každé 4 týždne. Pošlite SMS s textom C5X2T na číslo 8787, alebo kliknite na „Objednať cez SMS“ a odošlite predvyplnenú správu. Predplatné môžete kedykoľvek zrušiť (viac na www.sme.sk/vop).