Pondelok, 20. september, 2021 | Meniny má Ľuboslav(a)KrížovkyKrížovky
OBFZ LEVICE

FUTBAL V OKRESE LEVICE: Želiezovce sú jedno víťazstvo od titulu. Kráľom III. triedy je Farná

Prinášame vám podrobný prehľad futbalového diania počas aktuálneho víkendu v okresnom futbale z ObM, II. a III. triedy ObFZ Levice v podobe komentárov a tabuliek. Viac z diania v okresnom futbale nájdete v pondelkovom vydaní MY Týždeň na Pohroní.

Líder zo Želiezoviec (v žltom) si doma hladko poradil so Starým Tekovom. Líder zo Želiezoviec (v žltom) si doma hladko poradil so Starým Tekovom. (Zdroj: Ľudovít Vanek)

ObM Levice - 27. kolo

Želiezovce – Starý Tekov 5:0 (3:0)

Domáci jednoznačne potvrdili úlohu favorita, aj keď v úvode zápasu hostia zahodili dve šance, za čo ich domáci potrestali. V kľudnom tempe strelili do polčasu tri góly a v podstate rozhodli o svojom víťazstve. Po polčase sa pridali aj striedajúci hráči, ktorí pridali ešte dva góly, a tak domáci zaslúžene vyhrali.
Góly: 4. Dobiaš, 16. Dulai, 35. Čík, 73. Tóth, 84. Rotík, 120 divákov. MŠK: Csenger (78. Molnár) – Klimaj (46. Muller), Trávnik (76. Kurali), Kristofóli, Rotík, Čík (67. Nagy), Duchoň, Dobiaš, Burin (46. Pálinkáš), Dulai, Tóth. ŠK: M. Kúdela – Nespešný, Škorec, Rapavý (84. M. Kúdela), B. Halabuk, D. Kúdela, Hostinský, Paštrnák (88. Horniak), Seneši, Medovič, Béreš (36. M. Halabuk).

SkryťVypnúť reklamu

Tlmače – Hontianska Vrbica 1:0 (0:0)
Do Tlmáč pricestoval druhý celok tabuľky z Hontianskej Vrbice. Hostia sa od úvodu snažili odčiniť remízu z minulého kola na pôde Žemberoviec, ale nepodarilo sa im premeniť šance, ktoré si vypracovali. Navyše v úvode zápasu musel nútene striedať Denis Páchnik. Hosťom sa nedarilo nájsť recept na domácu obranu, naopak domácim sa podarilo v 65. minúte skórovať zásluhou Jakuba Skačana. Hostia sa do konca zápasu snažili spraviť niečo s výsledkom, ale domáci tesné jednogólové vedenie ubránili.
Góly: 65. Skačan, 40 divákov. FKM: Nemček – Tököly (76. Bombala), E. Tóth, Lacko, M. Tóth, Páldi, Uhnák, Szép, Kosmály, Skačan (85. Coloň), Martinka. TJ: Kelemen – L. Páchnik, Adami, Liska, Chudý, Janček, Kalman, D. Páchnik (14. Laczko), Kováčik, Marton, Kačmárik.

Pohronský Ruskov A – Hronské Kosihy 3:3 (1:2)
Domáci začali zápas s úmyslom získať tri body. Zatlačili súpera, ale po chybnej rozohrávke inkasovali ako prvý už v siedmej minúte. Domáci aj naďalej tlačili svojho súpera, zatlačili ho pred vlastnú bránu, ale zakončenia boli nepresné. Opäť sa prejavilo staré známe nedáš dostaneš, keď hostia po úniku zvýšili už na 0:2. Domácich ani to nezlomilo a štyri minúty pred koncom prvého polčasu dokázali vsietiť kontaktný gól. Druhý polčas začali domáci s ešte väčším tlakom, zvýšili tempo, tlačili sa pred brankára, ale viazlo zakončenie. Hosťom sa však po chybe v obrane domácich opäť podarilo odskočiť na dva góly, ale ani toto domácich nezlomilo. Ďalej búšili do svojho súpera z čoho rezultovali dve penalty, ktoré premenili. Následný zúfalý pokus o trojbodový zásah domácim veľmi nevyšiel, aj keď hostia v závere pôsobili unaveným dojmom, cenný bod ubránili.
Góly: 41. M. Balog, 70. Csicsó(z11m), 80. M. Balog(z11m) – 7., 26. a 57. Rafael, 50 divákov. OFC: Kiss – Farkas, M. Balog, Janko, Csicsó, Paluška, Maczák (74. Farkaš), Juhász, Lacko, Neznánszki (68. Toráč), P. Balo. TJ: M. Šebo – M. Rafael, D. Rafael (72. Mráz), A. Šebo, P. Rafael, Seneši, D. Rafael (72. Mráz), Kováč, Fázik (46. Mikula), I. Šebo (87. Stribula), Varga.

Čajkov – Plavé Vozokany 4:1 (1:0)
Do Čajkova pricestoval tretí celok tabuľky povzbudený vysokou výhrou v predošlom kole. Do zápasu všas lepšie vstúpili domáci, ktorí v 28. minúte využili pokutový kop. V druhom polčase hrali domáci lepšie a po góloch Chlebu a Klinčoka viedli už 3:0. Hosťom sa zásluhou Beňuša podarilo znížiť, ale posledné slovo v zápase mali opäť domáci, keď si loptu do vlastnej brány zrazil Krivočenko.
Góly: 28. S. Červenák (11 m), 61. Chlebo, 67. Klinčok, 82. vlastný – 77. Beňuš, 74 divákov. ŠK: Horniak – Tuhý, Nichta, A. Červenák, Pompoš, Mališ, Valkovič (39. Klinčok), Kúdela (65. Ivanič), Molnár (89. Žilka), Chlebo, S. Červenák. Slovan: Maruniak – R. Bandzi, Šál, Hudák, Krivočenko, Füle, Laktiš, A. Beňuš, M. Bandzi, Meiling, Brusznyai.

Žemberovce – Kalná nad Hronom B 1:1 (1:0)
Lepšie začali zápas domáci, celý prvý polčas mali prevahu. V druhej polovici prvého polčasu sa na hranici šestnástky uvoľnil Mikula a otvoril tak skóre zápasu. V druhom polčase bola hra vyrovnaná. Hosťujúce mužstvo z ojedinelého brejku vyrovnalo na 1:1. Následne sa už len zápas dohrával medzi šestnástkami. Góly: 34. Mikula – 66. Janúrik, 50 divákov. OFK: Slosiar – Mazúch, Szabo, Mikula, Čík, Tereň, Klačko, Petráš, Levák, Tóth, Varga. KFC: J. Švec – Gogora, Boháč, Hajtó, Zdychavský, Cigáň, Izák, Čontoš, Almáši (86. Koška), Janúrik, Rafael.

Nová Dedina – Hronské Kľačany 7:1 (3:0)
Od začiatku zápasu boli domáci lepším tímom na ihrisku. Hostia sa po celý čas len bránili. Už do prvého polčasu strelili domáci hráči tri góly. V druhom polčase sa obraz hry nezmenil, do hry sa dostali aj striedajúci hráči, ktorí takisto prispeli

Dočítajte článok - prihláste sa alebo si predplaťte SME.sk
Odomknite článok za pár sekúnd cez SMS predplatné za 4 € každé 4 týždne. Pošlite SMS s textom C5XWJ na číslo 8787. Predplatné môžete kedykoľvek zrušiť. Zaplatením potvrdíte oboznámenie sa s VOP a Zásadami OOÚ.
Ďalšie možnosti platby:
Odomknite článok za pár sekúnd cez SMS predplatné za 4 € každé 4 týždne. Pošlite SMS s textom M5XWJ na číslo 8787, alebo kliknite na „Objednať cez SMS“ a odošlite predvyplnenú správu. Predplatné môžete kedykoľvek zrušiť. Zaplatením potvrdíte oboznámenie sa s VOP a Zásadami OOÚ.