OKRESNÝ FUTBAL: Hostia získali v predposlednom kole ObM až 17 bodov

Prinášame vám podrobný prehľad futbalového diania počas aktuálneho víkendu v okresnom futbale z ObM a II. triedy ObFZ Levice v podobe komentárov a tabuliek. Viac z diania v okresnom futbale nájdete v najnovšom vydaní MY Týždeň na Pohroní.

Nový Tekov si víťazstvom v Novej Dedine zaistil minimálne konečné ôsme miesto.Nový Tekov si víťazstvom v Novej Dedine zaistil minimálne konečné ôsme miesto. (Zdroj: Erika Hengeričová)

ObM LEVICE - 29. KOLO

Nová Dedina – Nový Tekov 2:3 (0:2).

Prvý polčas sa hral v Novej Dedine viac-menej medzi šestnástkami, domáci hrali veľmi ležérne a dvomi chybami dali možnosť hosťom, aby sa ujali dvojgólového vedenia. Počas prestávky domáci prestriedali, ale obraz hry bol rovnaký, ako v prvom polčase. Hosťom sa v 75. minúte podarilo vsietiť tretí gól, čo domácich prebralo a v posledných desiatich minútach dvomi gólmi Salaja skorigovali na konečných 2:3. Viac by zápasu svedčala remíza.
Góly: 78. a 88. Salaj – 8. Kiss (11 m), 45. Kiss, 75. Molnár, 50 divákov. ŠK: Mikuláš – Slušný, Harmady, Pšenák (46. Selka), Bob, P. Salaj, Š. Mráz, M. Mráz, Knoška, Šebo (46. J. Salaj), Kotos. TJ: Kanaloš – Drienovský, Jančo, Kiss, Nagy, Lojek, T. Chlpík, Molnár, Mikuláš, Havran, Palic.

Pohronský Ruskov – Starý Tekov 2:5 (1:2).
Ruskovčania prežívajú zlé obdobie, nedarí sa im na ihrisku a opäť postavili mužstvo, ktoré sa nepodobalo tomu z minulého týždňa. Napriek tomu sa snažili. Domáci celý zápas doháňali mužstvo hostí, ktoré bolo nebezpečné z protiútokov. Domáci hrali s množstvom chýb, efektivita hostí rozhodla.

Prečítajte si tiež: AKTUALITA: Levice doma v okresnom derby s debaklom. Veľký Ďur sa dotiahol na Šahy + FOTOGALÉRIA Čítajte

Góly: 25. M. Balog, 56. Santi – 23. Hostinský, 37., 65. a 90. Šumeraj, 78. Martinček, 55 divákov. SLAVOJ: Kiss – Farkas (78. Farkaš), M. Balog, Juhász, P. Balog, Toráč (46. Santi), Neznánszki, Janko, Csenger, Takács (60. Šánta), Štugel. SOKOL: M. Kúdela – Nespešný, Škorec, Bagala, Žilka, D. Kúdela (85. Horniak), Hostinský (67. Paštrnák), Medovič, Šumeraj, Martinček, Rapavý.

Želiezovce – Jur nad Hronom 5:1 (1:1).
Želiezovce nastúpili na posledný domáci zápas v omladenej zostave. Zranených hráčov nahradili piati hráči z dorastu, ktorí sa prvý polčas ťažko rozbiehali a preto skončil aj 1:1. Domáci v prvom polčase vynechali štyri vyložené šance a jeden neuznaný gól. Ale v druhom polčase sa mužstvo po prestriedaniach rozbehlo a potvrdilo víťazstvo 5:1.
Góly: 35. Rotík, 51. Muller, 60. (11 m), 66. a 84. Dulai – 21. Bálint, 150 divákov. MŠK: Rapko – Pálinkáš (46. Nagy), Gonda, Kristofóli, Rotík (58. Viglaš), Duchoň (62. Trávnik), Muller (62. Klimaj), Dulai, Tóth, Molnár (78. Čík), Pastorok. FK: Belluš – Pastier, Bálint, L. Kuruc, Štrbka, Magda, Szülényi, Kudela, Ryboš, J. Kuruc (78. Moravský), Franko.

Hontianska Vrbica – Plavé Vozokany 1:1 (0:0).
Domáce mužstvo v značne oklieštenej zostave, keď chýbala až pätica kľúčových hráčov, začalo zápas ofenzívne. Avšak strelecké hody sa nekonali, domáci zahadzovali jednu šancu za druhou. Druhý polčas sa hostia z ojedinelého útoku dostali pred bránu domáceho mužstva, kde po chybe obrany a domáceho gólmana dostali gól na 0:1. Gól chvíľu nakopol hosťujúce mužstvo, hra sa vyrovnala, avšak domáci v závere pritlačili a z množstva šancí sa im nakoniec podarilo vyrovnať z penalty na 1:1. V zápase priemernej úrovne s pohľadu domáceho mužstva veľmi krutá remíza, ale zápasy sa bez gólov nevyhrávajú.
Góly: 59. Adami (11 m) – 48. Meiling, 80 divákov. TJ: Kelemen – Páchnik, Adami, Kalman, Kováčik, Marton, P. Pilinský, Horský, Valentík, P. Pilinský, Guláš (55. Kačmárik). ŠK: Maruniak – Šál, R. Bandzi, Hudák, Krivočenko, Füle, Laktiš, A. Beňuš (89. M. Bandzi), Meiling, Brusznyai, Buchlovič.

Čajkov – Kalná nad Hronom B 0:0.
Do Čajkova pricestovalo štvrté mužstvo tabuľky z Kalnej nad Hronom. Zápas bol po celý čas vyrovnaný. V druhom polčase oba celky prestriedali, ale gólu sa diváci v zápase nedočkali. Mužstvá sa tak rozišli po bezgólovej remíze.
R Bojda. 128 divákov. ŠK: Horniak – Tuhý, Nichta, Pompoš, Babinec, Mališ, Kúdela (83. Žilka), Molnár (67. Ivanič), S. Červenák, Chlebo, A. Červenák (74. Klinčok). KFC: Švec – I. Gogora, Boháč (88. Koška), Hajtó, Zdychavský (76. Kúdela), Švirik, Cigáň, R. Gogora, Čontoš (82. Šipoš), Janúrik, Almáši (56. Rafael).

Tlmače – Hronské Kľačany 2:6 (0:4).