OKRESNÝ FUTBAL: Posledné kolo prinieslo niekoľko prekvapení. Lužany na stratili len 5 bodov

Prinášame vám podrobný prehľad futbalového diania počas aktuálneho víkendu v okresnom futbale z ObM a II. triedy ObFZ Levice v podobe komentárov a tabuliek. Viac z diania v okresnom futbale nájdete v najnovšom vydaní MY Týždeň na Pohroní.

Nový Tekov v priamom súboji o konečné piate miesto doma zdolal Žemberovce jednoznačne 4:0.Nový Tekov v priamom súboji o konečné piate miesto doma zdolal Žemberovce jednoznačne 4:0. (Zdroj: Erika Hengeričová)
SkryťVypnúť reklamu

ObM Levice - 30. kolo

Nový Tekov – Žemberovce 4:0 (2:0).

Tekovčania sa pomalšie zahrievali. Svoj úvodný tlak nezúročili. K slovu sa dostali až v 37. minúte vďaka prihrávke Tótha na Lojeka a ten svoj samostatný nájazd na brankára hostí zakončil strelou pomedzi nohy. V 42. minúte sa k lopte dostal opäť Lojek a Nový Tekov tak zvýšil do polčasu na 2:0. V druhom polčase domáci ďalšími dvomi gólmi rozhodli o konečnom víťazstve 4:2. Do polčasu zahodili ešte viacero šancí, a tak do šatní odchádzali za nezmeneného stavu.
Góly: Lojek 2, M. Havran 2. R: Ivan Kováč, 100 divákov. TJ: Kanaloš – Drienovský, Jančo, J. Chlpík, Kiss, Kuruc, Lojek, T. Chlpík, Molnár, Tóth, Palic. OFK: Slosiar – Szabo, Čík, Petráš, Tóth, Slúka, Mikula, Mazúch, Klačko, Varga, Šikeť.

Plavé Vozokany – Želiezovce 0:6 (0:3).
Plavé Vozokany privítali v poslednom kole na domácej pôde víťaza ligy. Aj keď záverečných päť kôl nastupovali v oklieštenej zostave, t.j. jedenásti, aj tak sa chceli pred domácim publikom rozlúčiť so sezónou s dobrým výsledkom. Súper bohužiaľ ukázal v čom je jeho hlavná sila, a že právom vyhral celú súťaž. A tak v priateľskej a uvoľnenej atmosfére a viac menej už v tréningovom tempe, nakoniec domáci utrpeli najvyššiu prehru v sezóne. Vzhľadom k tomu, že sa minulý rok zachránili na poslednú chvíľu, považujú aktuálnu sezónu za mimoriadne úspešnú.

Prečítajte si tiež: OKRESNÝ FUTBAL: Hostia získali v predposlednom kole ObM až 17 bodov Čítajte

Góly: 10. a 58. Dulai, 37. Viglaš, 44. Rotík, 61. Čík, 86. Dulai (11 m), R: Peter Ťuťurís, 120 divákov. ŠK: Maruniak – Šál, R. Bandzi, Hudák, Krivočenko, Füle, Laktiš, A. Beňuš, Meiling, Brusznyai, M. Bandzi (72. Sádovský). MŠK: Rapko – Trávnik, Kristofóli, Rotík, Čík, Duchoň, Dobiaš (52. Muller), Burin (72. Kurali), Dulai, Viglaš (79. Klimaj), Tóth.

Jur nad Hronom – Horné Túrovce 3:1 (3:1).
Jur nad Hronom začal obligátne. Do piatej minúty zahodil niekoľko šancí. Hostia sa ujali vedenia gólom G. Nagyho. No o tri minúty sa začala gólová prestrelka domácich, keď zvýšili na 3:1. Horné Turovce chceli niečo s výsledkom podniknúť. Nakopávali však len lopty a gólové šance neprichádzali. Miestami po vášnivom a emotívnom druhom polčase sa už výsledok nemenil.
Góly: 10. Šulyan, 13. a 32. Štrbka – 7. Nagy, R: Richard Mizerák, 100 divákov. FK: Belluš – Gödölley, Pastier, Bálint, L. Kuruc (86. J. Kuruc), Šulyan (69. Gatial), Štrbka (90. Szülényi), Magda, Bodnárik, Kollár (75. Kudela), Franko. TJ: Berkula – Mintál, Záchenský, Zsóka, Sťahula, Benčok, Szádoczki (85. Matyó), Nagy, L. Nádaždy (46. Csáki), P. Goral, M. Goral (46. D. Nádaždy).

Lok – Pohronský Ruskov 1:2 (1:0).
Lok začal dobre. Ujal sa vedenia gólom po štandardke v 6. minúte vďaka M. Kissovi. Celý prvý polčas bol následne bez šancí na oboch stranách. V druhej časti hry pridali hostia gól v 65. minúte Maczákom po nedorozumení v obrane