Streda, 18. september, 2019 | Meniny má Eugénia
FUTBAL

V. LIGA VÝCHOD: Šahy ďalej valcujú. Podlužany postupne stúpajú vyššie + FOTO

Prinášame vám kompletný prehlad diania v V. lige Východ (komentáre, tabuľka a zostava kola).

Želiezovce nebodovali ani v piatom zápase.Želiezovce nebodovali ani v piatom zápase.(Zdroj: Ľudovít Vanek)

V. LIGA VÝCHOD - 5. kolo

Želiezovce – Kmeťovo 0:1 (0:0).

Domáci v plnej sile túžili po nevydarených zápasoch bodovať naplno. V prvej štvrťhodine zatlačili súpera pred jeho bránu, v 7. minúte dali aj gól, ktorý však neplatil pre postavenie mimo hry. Hostia do polčasu hrozili iba po ojedinelých protiútokoch. Po zmene strán boli Želiezovce naďalej aktívnejšie, mali dve – tri dobré príležitosti na skórovanie, ktoré však nevyužili. Štyri minúty pred koncom sa zrodil víťazný gól hostí, pri ktorom domáci reklamovali faul hráča Kmeťova, píšťalka hlavného rozhodcu sa však neozvala. Tri body si tak odviezli Kmeťovčania, domáci však majú na rozhodcovskú trojicu ťažké srdce.

Gól: 86. Mokráš. R Miakiš, ŽK: Trávnik, Duchoň, Víglaš, Tóth – M. Jurkáček, Tóth, P. Śvec, 150 divákov. ŽELIEZOVCE: Straňák – Müller, Trávnik, Kristofóli, Rotík, Čík (64. Burin), Duchoň, Dobiaš, Dulai, Viglaš (86. Nagy), Tóth. KMEŤOVO: Bálint – Varga, Prochaczka, Ján Švec, M. Jurkáček, Petráni, Tóth (67. Kečkéš), P. Švec, J. Jurkáček (89. Menhert), Šulík, Mokráš.

Okoličná n/O. – Šahy 0:3 (0:2). Domáci nemali svoj deň a tak na dobre hrajúceho súpera nestačili. Šahy sa ujali vedenia pred koncom prvej štvrťhodiny z pokutového kopu. Smolný moment postihol domácich na konci polčasu, kedy si dal Jokel vlastný gól. Okoličná sa mohla vrátiť do stretnutia krátko po zmene strán, ale Filko trafil v obrovskej príležitosti žrď. Zaslúžené víťazstvo hostí pečatil tak v 77. striedajúci Kristián Belák.

Súvisiaci článok IV. LIGA: Slovan Levice doma privítal lídra z Nededu + FOTO Čítajte

Góly: 14. Wurczell (11 m), 45. vl. (Jokel), 77. K. Belák. R Jordanov, ŽK: Jokel, Mihály Mészáros, Hrabovský – Misko, 250 divákov. OKOLIČNÁ: Fél – Halász, Batinský, Jokel, Meleg (76. Simon), Filko, Uzola (65. Varga), Csinger, Mihály Mészáros, Hrabovský, Rigó. ŠAHY: Ľ. Belák – Misko, Studva (75. Szekeres), Bolyo, Szilágyi, Füle, Kapa, Kováč, Baráti (89. Lilia), Wurczell (70. K. Belák), Križan.

Podlužany – Dulovce 2:1 (2:0). Nováčik sa v Podlužanoch statočne držal do prvej polovice prvého dejstva, dovtedy sa hralo hore-dolu. Potom sa blysol mladík v domácom celku Bukovčan, ktorý dvoma gólmi v priebehu štvrťhodiny rozhodol o osude stretnutia. Po zmene strán domáci búšili do súpera, ale bez gólového efektu. Hostia využili svoju jedinú šancu na zníženie, ale na viac sa už nezmohli, hoci do konca zápasu zostávalo ešte šestnásť minút.

Súvisiaci článok AKTUÁLNY OKRESNÝ FUTBAL: Hontianska Vrbica si ide svoje. Dva zápasy v III. triede priniesli až 19 gólov + FOTOGALÉRIA Čítajte

Góly: 22. a 38. Bukovčan – 74. Habara. R Lamžo, ŽK: bez kariet, 120 divákov. PODLUŽANY: Mizerák – Mazúch, Salinka, Graus, Obický, Rusnák (85. Cintula), Gabaš, Falat, Budovec (65. Kosák), Mandrák, Bukovčan (82. Kolen). DULOVCE: Bernátek – Gábor, Kovalík, Bilko, Šmida, Caletka, Szabó, Rigó, Kiss (46. Csief), Németh (61. Rigó), Habara (82. Kelko).

Svodín – Bešeňov 0:2 (0:2). Hostia rozhodli o svojom víťazstve prakticky za úvodných jedenásť minút, počas ktorých strelili dva góly. Skúsenejší Bešeňovčania potom hru kontrolovali a domácich prakticky do vážnejších príležitostí nepúšťali. Obraz hry sa ani po zmene strán nezmenil, hostia vedomí si dvojgólového vedenia, hrali prakticky toľko, koľko potrebovali. Na začiatku poslednej štvrťhodiny sa po strete so súperovým útočníkom vážnejšie zranil domáci brankár Vadkerti, ale na skóre sa už do konca nič nezmenilo i keď hostia mali niekoľko dobrých šancí.

Góly: 4. Dolák, 11. Benkó. R Rusinko, ŽK: Benkó (Bešeňov), 150 divákov. SVODÍN: Vadkerti (76. Kiánek) – Andris, Dobai (60. Melaj), Kanyicska, Kaszner, Szombat (72. Danci), Barna, Rób. Kovács, Ferkodič (46. Pirtyák), Rom. Kovács (81. Sulci), Árendás. BEŠEŇOV: Bilkó – K. Kovács (57. Spevák), Nagy, Fekiač, Oláh, J. Varga, Zrubec (61. Vadkerti), Dolák (76. Cong), D. Kovács (86. Bernáth), T. Varga, Benkó .

Salka – Pribeta 3:2 (1:2). Hostia vyrukovali v Salke deštruktívnou hrou, ale v 8. Minúte už šli do vedenia, keď chybu domácej obrany potrestal Oliver Szekeres. Domácim sa podarilo rýchlo vyrovnať, keď sa v v 15. minúte prezentoval krížnou strelou Mátyás Király. Do šatní však išli veselší hostia, keď sa v závere polčasu ujala tečovaná strela Lakatoša. Do druhého dejstva nastúpili domáci s odhodlaním a už po štyroch minútach hry vyrovnali. Po faule na Dajcsa premenil penaltu sám postihnutý. Hostia potom až do konca bránili, ale v 83. Minúte inkasovali po ruke v pokutovom území opäť z penalty tretí gól.

Góly: 49. a 83 Dajcs, 15. M. Király – 8. O. Szekeres, 45. Lakatoš. R Kováč, ŽK: Gálik Dajcs, Hovan – Kollár, Širokov, Benča, Balla, Lakatoš, Lacza, 100 divákov. SALKA: Bokor – Gálik, Toběrný, Szép, A. Király (86. Tóth), Danci (79. Varga), Dajcs, Szabó, Hovan, M. Kiraály, Hakke (46. Trieb). PRIBETA: Kürti – Geleta (80. Farkaš), Kollár, Širokov (73. Rigó), Benča, Balla, Lakatoš, Lacza (85. Tinák), Barton (46. Bartko), B. Szekeres (46. Jukmenko), O. Szekeres.

V. Kýr – Lipová 1:1 (0:0). Od úvodných minút vôbec nebolo badať, že hrajú mužstvá z opačných koncov tabuľky. Oba celky produkovali útočnú hru s množstvom šancí, ktorým však chýbala finalizácia. Druhý polčas začali lepšie domáci a po hodine hry sa ujali vedenia krásnou Strelou Sendreiho. Hostia však nezložili zbrane a v 78. Minúte po peknej kombinácii vyrovnali gólom Stacha. Zaujímavý zápas sa dohrával v dobrom tempe, ale na skóre sa už nič nezmenilo. Remíza je spravodlivá.

Góly: 60. Sendrei – 78. Stacho. R Fábry, ŽK: Balog, Sendrei, D. Bátora, M. Bátora – Racko, M. Smreček, Stacho, Turan, 150 divákov. V. KÝR: Borot – J. Száraz, Balog, P. Malý, M. Száraz (63. K. Száraz), Kugler, Prešinský, Sendrei, D. Bátora, Janík, M. Bátora. LIPOVÁ: Racko – Balogh, Moravčík, Blaško, Kecskés, M. Smreček, Chleban, V. Smreček (66. Olvecký), Rapavý, Stacho, Turan.

Bánov – V. Kosihy 0:3 (0:2). Domáci mali v prvej štvrťhodine dve čisté šance, ale ani Šimunek ani Paška v nich nepochodili. Bánovčania boli vyspelejšiemu súperovi do 30. Minúty vyrovnaným súperom. V 31. Minúte sa blysol kanonier Veľkých Kosíh Turza a keď sa o desať minút trafil aj Tóth, o osude zápasu bolo rozhodnuté. Hostia v druhom polčase s prehľadom kontrolovali hru a pridali ešte jeden gól.

Góly: 31. Turza, 41. Tóth, 68. Ferenczi. R Košťál, ŽK: Rozgoň – Csicsó, Ferenczi, 100 divákov. BÁNOV: Madarász – Petráni, Valachovič (58. Král), Solár, Laho, Brezík (40. Rozgoň), Paška, Melín, Polák, Farkaš, Šimunek. V. KOSIHY: Jurčina – Viderman, Hronec, Sedlár, Csonka, Inczédi (82. Banda), Kürti, Tóth, Krajčír (58. Ferenczi), Csicsó, Turza.

Komjatice – Zemné 4:1 (1:0). Domáci mali prevahu v podstate počas celého zápasu. Hostia sa zamerali na pozičné bránenie a brejky. Jediný gól prvého polčasu zaznamenal Pavol Krehák, ktorého prízemná strela skončila pri vzdialenejšej tyči. Po zmene strán nastúpil v domácom tíme Mário Krehák, ktorý značne oživil hru KOmjatíc. Do 50. minúty prišli ďalšie góly a bolo rozhodnuté. Od stavu 3:0 sa Komjatičania predbiehali v zahadzovaní šancí a tak z ojedinelého protiútoku inkasovali. Záverečné slovo mal však v zápase Mário Krehák. Góly: 48. (z 11 m ) a 85. M. Krehák, 35. P. Krehák, 50. Polák – 77. Gogola. R Miksa, ŽK: Kmeťo (Komjatice), 150 divákov. KOMJATICE: Hajnala (85. Kováčik) – Barta, Selický, Petráš, Šulík, Dragúň (46. M. Krehák), Kmeťo (75. Ma. Marenčák), Polák (85. Víglacký), Bozáň, Garay (89. Petík), P. Krehák. ZEMNÉ: Nagy – Pristač, Takács, Rigó, Kovács, Vanya, J. Bombicz (78. Keseg), Kocsis (51. Gy. Bombicz), Kantár (46. Semeniuk), Gogola, Dobrý.

16. Želiezovce 5 0 0 5 4:17 0

ZOSTAVA KOLA: Kürti (Pribeta) – P. Malý (V. Kýr), Moravčík (Lipová), Bolyo (Šahy), Sendrei (V. Kýr), Füle (Šahy), J. Varga (Bešeňov), Duchoň (Želiezovce), Bozáň (Komjatice), Bukovčan (Podlužany), R. Varga (Salka).

1. SEAT vyriešil problém s bezpečnosťou bezkľúčového prístupu
  2. Zázemie vo finančnom sektore je dôležité. Aj pre bývalého vojaka
  3. Známe i menej známe tváre nechcú inú zdravotnú poisťovňu
  4. Bývate často chorý? Odmerajte si vlhkosť vzduchu
  5. Revolučný Volkswagen ID.3 naživo z Frankfurtu!
  6. Nepremeškajte túto šancu. Jedinečná konferencia sa blíži
  7. Vyberte si dovolenku na Silvestra už teraz
  8. Afrika, Ázia a Karibik: Exotické plavby s letenkou a sprievodcom
  9. Kupujete si SUV do mesta? Oplatí sa benzín, diesel alebo hybrid?

Prečo Levice prichádzajú o obyvateľov?

Počas dvoch desaťročí ubudlo v meste 3574 ľudí, čo je 10-percentný pokles.

FUTBAL

IV. LIGA: Levice doma hostili lídra. Kozárovce a Veľký Ďur naplno bodovali

Výsledky, komentáre, tabuľka a zostava kola IV. ligy juhovýchod.

Kozárovce si doma pripísali plný počet bodov.
FUTBAL

OKRESNÝ FUTBAL: Čata si pripísala rekordné víťazstvo v II. triede.Vrbica v ObM zvládla duel o prvé miesto

Prinášame vám podrobný prehľad futbalového diania počas aktuálneho víkendu v okresnom futbale z ObM, II. triedy a III. triedy ObFZ Levice v podobe komentárov a tabuliek. Viac z diania v okresnom futbale nájdete v pondelkovom vydaní MY Týždeň na Pohroní.

V Novom Tekove sa zrodila bezgólová remíza.
IV. LIGA JUHOVÝCHOD

FUTBAL: Levice doma privítali súpera z vrchných priečok tabuľky

Slovan Levice už tradične hráva svoje domáce zápasy v sobotu a dueli 7. kola privítali silného súpera z okresu Topoľčany.

Levice si doma s Vlčanmi spravodlivo body podelili.