IV. LIGA: Levice doma hostili lídra. Kozárovce a Veľký Ďur naplno bodovali

Výsledky, komentáre, tabuľka a zostava kola IV. ligy juhovýchod.

Kozárovce si doma pripísali plný počet bodov.Kozárovce si doma pripísali plný počet bodov. (Zdroj: Jozef Bedej)

IV. liga juhovýchod – 7. kolo

Levice - Vlčany 1:1 (1:1). Levice si po nevydarenom pohárovom zápase chceli napraviť chuť. Limitovali ich však zranenia a najmä viróza niektorých hráčov, tak museli hrať so sebazaprením. V prvom polčase sa hostia ujali vedenia, ale ešte pred odchodom do šatní Gabo Švec vyrovnal. V závere zápasu mohli predsa len zlomiť zápas pre seba Levičania, ale strela Králika v 85. minúte skončila len na spojnici brány Čellára. V zápase sa tak napokon zrodila spravodlivá remíza. Góly: 41. Švec - 33. Babii, R Bircsák, 150 divákov. SLOVAN: Bielik - Hajdamár, Janúrik, Solčiansky, Mäsiar (82. Šebo), Suljič (85. Šurányi), Krenčan, Sádovský, Švec, Králik, Mihálik (57. Szabó). FK: Čellár - Szabo, Bíró, Zavarcsík, Bartal, Takács, Szabó, Molnár, Sillik (75. Todua), Varga, Babii.

Súvisiaci článok OKRESNÝ FUTBAL: Čata si pripísala rekordné víťazstvo v II. triede.Vrbica v ObM zvládla duel o prvé miesto Čítajte

Tovarníky – Neded 2:2 (2:1). Po počiatočnom oťukávaní ako prví udreli domáci, keď Kyčerkovej kolmici sa k lopte dostal Martin Rusňák, ktorý otvoril skóre – 1:0. V 17. minúte po zbytočnom faule domácich v šestnástke vyrovnávajú hostia z penalty na 1:1. V 44. minúte po chybe hosťujúcej obrany A. Candrák nahráva voľnému M. Rusňákovi, ktorý pohodlne posiela domácich do polčasového vedenia – 2:1. V druhom polčase sa hralo prevažne len medzi šestnástkami. Skóre sa menilo v 70. minúte, keď po rohu zostal na zadnej tyči nekrytý Bocian, ktorý strelou pod brvno vyrovnáva na konečných 2:2. Góly: 6. a 44. Martin Rusňák - 17. P. Peciar (11 m), 70. M. Bocian, R Bojda, 200 divákov. OFK: I. Mikuláš - Róbert Rusňák, P. Schwarz, B. Kapusta, M. Pavlovič (60. L. Fiala), Vladimír Candrák, M. Královič, Adrián Candrák, Martin Rusňák, K. Kyčerka (80. E. Helbich), P. Korman. FC: R. Wagner - Š. Ambruš, P. Peciar, D. Sklenár, A. Práznovský, S. Glofák, M. Bocian, B. Hrama (90. I. Sántha), R. Hadža, E. Moťovský, K. Györi (69. A. Ameti)

Hurbanovo – Šurany 2:1 (0:0). Do Hurbanova zavítal herne veľmi zdatný súper. Prvý polčas priniesol vyrovnanú hru, avšak bez gólového efektu na jednej či druhej strane. Domáci šli do vedenia krátko po prestávke, keď Gelleho brankárom vyrazenú strelu poslal do siete Nothart. Odpoveď hostí prišla o šesť minút, keď sa presadil Matej Švajda. Ani nerozhodný výsledok však dlho netrval, po Moldovom zásahu viedli opäť domáci. Šurany po druhom inkasovanom góle otvorili hru, pokúšali sa o vyrovnanie. Domácim sa naskytali šance po rýchlych brejkoch, ale na skóre sa už nič nezmenilo. Góly: 47. Nothart, 56. Molda – 53. Švajda. R Judiny, 200 divákov. MŠK: Juhás – Jóba, Kling, Hausleitner, Gelle, Nothart, Tóth, Szántó (88. Ondrušek), Hegedüs, Molda (75. Nikolič), Bugáň. ŠK: Cvik – Kružlík, Mojko (83. Timoránsky), Kele, Tvrdoň, M. Švajda, Turan, Procháczka (76. Kuruc), Lontoš, Kacír, Fehervári.

Dvory n/Ž. – Štúrovo 3:1 (0:1). V úvode stretnutia podnikli hostia rýchlu akciu po ľavej strane. Domáca defenzíva pri centrovanej lopte zaváhala a Molnár dal popri brankárovi hlavou, úvodný gól stretnutia. Domáci hrali počas celého prvého polčasu nátlakový, kombinačný futbal, ale bez gólového efektu. Vyrovnanie prišlo až po hodine hry, keď si na zadnej tyči našiel loptu Illés a hlavou ju poslal do siete. Celý druhý polčas patril domácim, ktorí súpera k ničomu nepustili. Gól však prišli až v samom závere, keď najskôr v 87. Minúte našiel Orémusz ideálne Kráľovu hlavu, a v poslednej minúte Gulyás po individuálnej akcii uzatvoril gólový účet stretnutia. Góly: 61. Illés, 87. Kráľ, 90. Gulyás – 7. Molnár. R Černek, 200 divákov. TJ: Shpak – Orémusz, Illés, Gulyás, Varga, Kuznecov, Havriličev (46. Dráfi), Král (90. Lakatoš), Holeček, Lövei (72. Belokostolský), Haulík (46. Nečporenko). MŠO: Prohászka – Bartal, Nagy, Ollé (61. Tácsik), Balog, Molnár, Saláta, Varga, Ármai (79. Szitás), Vavrík (65. Baka).

Kovarce – Imeľ 1:4 (0:2). Prvú desaťminútovku to bolo hlavne o oťukávaní. Prví ohrozili bránku hostia, Varga však mieril nepresne. V 15. minúte si po rohovom kope nerozumel Žovic s Golisom a domáci si strelili vlastenca. V 25. minúte po rýchlej výmene lopty strieľa striedajúci Kováč gól na 0:2. Minútu na to sa Dávidovič pekne pretlačil k zakončeniu, ale je strela smerovala len do rúk pripraveného Balogha. Začiatok druhého dejstva domácim vôbec nevyšiel, keď po malej domov a nedorozumení si domáci strieľajú ďalší vlastný gól. V 72. minúte sa osmelili aj Kovarce, Vrabel ale svojou strelou bránu neohrozil. V 79. minúte to mohlo byť o štyri góly, ale Žovic na čiare chytá. Zapršalo však na opačnej strane, keď po akcií Gregorovcov zakončuje Grác - 1:3. Skóre sa ale ešte raz menilo, keď po centrovanej lopte zakončuje do siete Stráňák.Hostia si už zapas postrážila a zaslúžene brali z Kovariec všetky body. Góly: 80. N. Grác - 18. vlastný (Michal Gregor), 26. a 83. D. Straňák, 56. vlastný (Marián Golis), R: Lukáš Benko, 400 divákov. OFK: J. Žovic - J. Vrábel, Jozef Švec, D. Gerši, Erik Gregor, Michal Gregor, M. Golis (77. A. Báleš), R. Maruna, N. Grác, Michal Švec, A. Pavol Davidovič (63. M. Belan). TJ: T. Balogh - M. Hübsch, A. Simonics (70. D. Csontos), K. Sobolevskyi, I. Obert (12. M. Kováč), T. Bacigál, P. Varga, F. Domasta, M. Gajdoš (59. A. Boros), N. Pavliuk, D. Straňák.

Kozárovce – Nesvady 3:0 (0:0). Do zápasu domáci nastúpili dobre, ale aj hostia si vytvorili nejaké šance. Od 18. minúty už domáci začali naplno hrať svoju hru, mali aj tri vyložené šance, ale nedokázali to premeniť. Po prestávke pokračovali v kvalitnej hre, mali viac loptu a boli aj nebezpečnejší. Vedenia sa ujali hneď po zmene strán. Postupne ešte pridali dva presné zásahy a zaslúžene zvíťazili. Hostia však podali sympatický výkon. Góly: 46. Hlaváč, 72. Bíňovský, 90. Kotora. R Mokrý, 230 divákov. FK: Doležaj - Šabo (79. Mlinka), Kovács, Hlaváč (85. Krajči), Ďurina, Ondrejka, Ďurovič, Bíňovský, Víglaský, Krkoš, Drienovský (81. Kotora). ŠK: Slávik - Sobonya, Haris, G. Kalmár, Dibúz (85. Tóth), Lukacsovics (74. Kiss), Harkusha (81. Nagy), Dóša (58. Cingel), L. Kalmár, Nikolić (58. Hengerics), Magyar.

V. Meder – Kolárovo 1:2 (0:1). Domáci sa cítili na tri body, hromžili na rozhodcov. Naštvala ich červená karta pre vedúceho mužstva A. Számela v 61. min. po konflikte s R. Kürtim. Hosťom sa, naopak, arbitri páčili. Kolárovu vyšla defenzívna a brejková taktikami s klincami Zvoncsára (po dlhom pase) a Kókaia (z priameho kopu). Góly: 79. B. Révész – 8. P. Zvoncsár, 57. M. Kókai. R Martiška, 200. MŠK: R. Szabó – Cseh, Bartalos, V. Kovács (76. Balaskó), Círia, B. Vígh, Simon, Ľ. Szelle (55. Kákics), T. Kürti, Révész, Vayer. FK: Hallman – A. Szabó, Zuzula, Mucha, Pavlík, Szöcs (89. Z. Molnár), R. Kürti (73. Bende), Záborský (36. Both), Zvoncsár (84. Rigó), Kókai, Freňák (90. A. Gál).

Veľké Lovce – Veľký Ďur 0:2 (0:0). V prvom polčase sa hral vyrovnaný zápas dvoch dobrých súperov bez gólového efektu. Hostia ukázali vo Veľkých Lovciach aj svoje individuálne kvality. V 65. minúte sa po peknej akcii presadil najaktívnejší hráč na ihrisku Goncalves a hostia viedli. O desať minút neskôr zahral perfektne trestný kop Čejtei a bolo 0:2. Domáci sa mohli vrátiť do zápasu v 73. minúte, ale Jurky pokutový kop nepremenil a tak body po zásluhe putovali do Veľkého Ďuru. Góly: 65. Goncalves, 75. Čejtei. R Hubinský, 150 divákov. TJ: Hužovič – Bašťovanský, Pavlatovský, Bagala, Jurky, Krčmár, Prúčny, Soboňa, Konvický, Marusič (60. Ivan), Sloboda. OFK: Štrba – Pišky, Demydenko, Borsuk, Páchnik, Santos (22. Pajdučák), Goncalves, Turňa, Keil, Szokol.

ZOSTAVA KOLA: M. Štrba (V. Ďur) - Cs. Kovács (Kozárovce), M. Zuzula (Kolárovo), Sz. Jóba (Hurbanovo), M. Illés (Dvory), M. Goncalves (V. Ďur), A. Freňák (Kolárovo), R. Víglaský (Kozárovce), D. Straňák (Imeľ), Š. Molnár (Vlčany).

6. Investície s fixným ročným výnosom od 6 % až do 8,25 %
  7. Premení klimatická kríza Liptov na Podunajskú nížinu?