Streda, 28. október, 2020 | Meniny má DobromilaKrížovkyKrížovky
OBFZ LEVICE

OKRESNÝ FUTBAL: Veľké Turovce sa konečne dočkali víťazstva (FOTO). Vrbica už s desiatou výhrou

Prinášame vám podrobný prehľad futbalového diania počas aktuálneho víkendu v okresnom futbale z ObM, II. triedy a III. triedy ObFZ Levice v podobe komentárov a tabuliek. Viac z diania v okresnom futbale nájdete v pondelkovom vydaní MY Týždeň na Pohroní.

Veľké Turovce si pripísali prvé body v sezóne.Veľké Turovce si pripísali prvé body v sezóne. (Zdroj: Erika Hengeričová)

ObM – 10. kolo

Veľké Turovce - Nový Tekov 3:1 (2:0).

Turovce sa prvýkrát v sezóne ujali vedenia v 4. minúte, keď krásnu Vargovu akciu zúžitkoval Péter. Následne mali dve tutovky hostia, ale Mikuláš aj Lojek zaváhali v tesnej blízkosti brány. Domáci Erik Nagy v 25. minúte nastrelil žrď. Domáci pridali druhý gól, keď prízemnou strelou zvyšoval Varga. V druhom polčase sa hral ďalej rušný futbal. Domáci zvýšili po nepremenenom pokutovom kope a dorážke Benesa na 3:0. Hostia v nadstavenom čase znížili z blízka hlavičkou na 3:1. Góly: 4. Péter, 30. Varga, 68. Benes (11 m) - 90. Kuruc, 50 divákov. TJ: Konc - Forgáč (85. Cseri), Balogh, Püspöky, Szendrei, Pintér (65. Balog), Jasenský, Nagy, Benes (80. Vinger), Péter (90. Nászali), Varga (87. Antal). Družst.: Vojtek - Drienovský, J. Chlpík (68. Torok), Pleva, Kuruc, Lojek, Taňaši, T. Chlpík, Molnár, Mikuláš, Palic.

SkryťVypnúť reklamu

Pohronský Ruskov - Hontianske Trsťany 4:4 (1:2). Domáci začali veľmi vlažne a už v 4. minúte dostali gól z protiútoku. Domáci boli častejšie na lopte, ale z ich strany to bolo jalové, viazla kombinácia. Po ďalšej chybe inkasovali gól na 2:0, čo už vyzeralo zle. Domáci mali možnosť priblížiť sa gólovo z jedenástky, ktorú ale Forró nepremenil. Nakoniec domáci vybojovali ešte jednu jedenástku, ktorú však dokázali premeniť. Druhý polčas začali Ruskovčania aktívnejšie, presnejšie a rýchlejšie. Hneď v úvode polčasu dokázali vyrovnať, čo domácich vzkriesilo. Vytvorili si množstvo šancí, ale gól nedali, načo odpovedali hostia gólom na 2:3. Domácim sa však znova podarilo vyrovnať, ale po červenej karte Maczáka opäť inkasovali. Už to vyzeralo na víťazstvo hostí, ale domáci z poslednej akcie vyrovnali na 4:4. Góly: 43. Toráč (11m), 48. P. Balog, 70. a 90. Forró - 4., 33., 66. a 90. Farion, 30 divákov. Slavoj: Gažo - Toráč, Pálinkáš, Babec, Vyskok, Szusztor (46. Csicsó), Juhász, Maczák, Forró, P. Balog (88. Šánta), M. Balog. TJ: Štefanča - Meňuš (55. Pap), Piatrik, Čerba, Petrek, Farion, Macho (86. J. Mažgút), M. Mažgút, Gregáň, Drapka, Gajdoš

Kalná nad Hronom B - Žemberovce 1:2 (0:0). V prvom polčase sa hral vyrovnaný futbal, obidve mužstvá si vypracovali šance, ale nedokázali ich pretaviť do gólov. V druhom polčase išli hneď do vedenia domáci, keď pokutový kop premenil Kúdela. Dlho sa netešili lebo už o tri minúty vyrovnal po peknej akcii hosťujúci Klačko. V závere sa hosťom podarilo streliť po penalte neregulárny gól, keď sa lopta odrazila do žrde a následne ju hosťujúci Petráš dorazil do brány. Rozhodca si po zápase uznal chybu, ale už bolo neskoro. Góly: 48. Kúdela (11 m) - 51. Klačko, 83. Petráš, 80 divákov. KFC: Gabrhel - J. Hajtó, Boháč, Gogora, M. Hajtó (78. Koška), P. Cigáň (68. Šipoš), Rapavý, P. Cigáň (68. Šipoš), Čontoš, Rafael, Kúdela. OFK: Kučerka - Klačko, Magda, Mazúch, Varga, Vanya, Petráš, Tóth (44. Šikeť), Rádik, Bajnovič (84. Knoška), Slúka.

Slovan Plavé Vozokany - Jur nad Hronom 8:0 (3:0). Po troch prehrách domáci konečne zabrali, bol to zápas mačky s mišou. Hostia nemali ani jednu šancu, sporadicky sa dostávali na polovicu domácich a ich akcie končili na šestnástke. Brankár domácich si po dlhom čase ustrážil čisté konto. Góly: 3. Krivočenko, 16., 73. a 84. Meiling, 35., 48. a 67. Srna, 69. Šál, 65 divákov. ŠK: L. Buchlovič - Krivočenko, R. Bandzi, Hudák, Meiling, P. Laktiš (61. M. Bandzi), L. Buchlovič, M. Laktiš, Janko, Šál, Srna. FK: Belluš - Franko, Lietava, Štrbka, J. Bodnárik, M. Bodnárik, Pastier, Krenčan, Szülényi, Jakab, Valkovič.

Čajkov - Horné Turovce 3:3 (2:3). V Čajkove sa odohral dobrý zápas z obidvoch strán. Do zápasu vstúpili lepšie domáci a už po pár minútach išli do vedenia. Potom ukázali svoju kvalitu aj hostia a po troch góloch Gaba Nagyho otočili na 1:3. Domáci sa do polčasu gólom z penalty podarilo znížiť. Hneď na začiatku druhého polčasu domáci aj vyrovnali a po zbytok hry boli tí, ktorí tvorili hru. Šance si vypracovali aj hostia, ale nikto nedokázali premeniť svoje šance, a tak zápas skončil nerozhodne. Góly: 17. Rakica, 45. Červenák (11 m), 48. Klinčok - 26., 32. a 35. Nagy, 55 divákov. ŠK: Horniak - Tuhý, Martinka, Lacko, Nichta, Mališ, Rakica, Kúdela (61. Chlebo), Červenák, Tužinský (82. Ivanič), Klinčok. TJ: Csala - Štec, Pásztor, Sťahula, D. Nagy, Nanias, P. Goral (8. Záchenský), G. Nagy, Kürthy (90. Matyó), Szádoczki, M. Goral (67. Nádaždy).

Hronské Kosihy - Hontianska Vrbica 0:4 (0:2). Vrbica v Kosihách potvrdila svoje suverénne postavenie v prebiehajúcej súťaži. Hral sa behavý futbal, ale zbytočne nervózny, s množstvom faulov a žltých kariet. Domáci sa síce snažili, mohli zdramatizovať zápas, keď nepremenili penaltu za stavu 2:0. Ale treba povedať, že vzhľadom na priebeh, je víťazstvo hostí zaslúžené. Góly: 7. Kalman, 45. Adami, 66. Liska, 68. Pilinský, 100 divákov. TJ: M. Šebo - M. Rafael, D. Rafael (65. Fázik), A. Šebo, Varga, Kupča, P. Rafael, Seneši, Benec, D. Rafael (65. Fázik), Kováč. Družst.: Balogh - L. Páchnik, Kováčik, Janček, Marton, Adami (75. Kačmárik), P. Pilinský, Liska, D. Páchnik, Kalman (85. Kelemen), Horniak.

Starý Tekov - Spartak Tlmače 1:0 (1:0). Bol to skôr zápas medzi domácimi útočníkmi a brankárom hostí. V prvom polčase mali domáci jasne hru pod kontrolou a mohli vyhrávať aj väčším rozdielom. Minimálne ďalšie tri tutové šance nepremenili. V druhom polčase sa obraz hry nezmenil. Domáci zahadzovali šance ako na bežiacom páse a ku koncu mohli na to ešte doplatiť, keď hostia v 75. minúte nepremenili pokutový kop. Od tohto momentu si domáci výsledok v pohode ustrážili. Góly: 25. Hostinský, 97 divákov. ŠK: M. Kúdela - Škorec, Medovič, J. Kúdela (71. Mucha), Tóth, B. Halabuk, D. Kúdela, Šumeraj, Seneši, Hostinský, Bátovský (87. M. Halabuk). FKM: Mészáros - Kosmály (65. Homola), Mlynárik, Švec, Tóth, Spasič, Pleva, Malý, Terek, Šuránsky, Ištván.

Hronské Kľačany - Nová Dedina 1:1 (0:0). Obe mužstvá nastúpili do zápasu so zabezpečenou obranou a tým sa hral medzišestnástkový futbal. Prvú šancu si vypracovali domáci a následne sa do šance dostali aj hostia, ale svoju čistú gólovú šancu nevyužili. V samom závere mali veľkú šancu aj domáci, ale hosťujúci brankár bol na mieste. V 51. minúte kopali hostia pokutový kop a dostali sa do vedenia. Týmto gólom prerušili hostia domácim 430 minútovú hru bez inkasovaného gólu. V 72. minúte domáci po peknej akcii vyrovnali gólom Šumeraja. Pred koncom hostia zatlačili domácich pred vlastné pokutové územie, ale presadiť sa nedokázali, a tak sa zrodila zaslúžená remíza. Góly: 71. Šumeraj - 51. Harmady(z11m), 50 divákov. SC: Slabý - Uhnák, Zabák (72. Janíček), Brezina, Valach, Fríbert, Zaujec (68. Bôžik), Šumeraj, Titurus, Adam, Begáni (87. Ivančo). ŠK: Mikuláš - Slušný, Harmady, Bob, Selka, Pšenák, Jurík, Mráz, Dobrovič, Frtús, Valentík.

II. trieda – 10. kolo

Šarovce - Ipeľské Úľany 2:4 (1:1), Paraj 2 – Matyó 2, Villant, Ivanics. Hostia sa v 21. minúte ujali vedenia, ale ešte do polčasu domáci vyrovnali. V druhom dejstve však

Dočítajte článok - prihláste sa alebo si predplaťte SME.sk
Odomknite článok za pár sekúnd cez SMS predplatné za 4 € každé 4 týždne. Pošlite SMS s textom C679Q na číslo 8787. Predplatné môžete kedykoľvek zrušiť (viac na www.sme.sk/vop).
Ďalšie možnosti platby:
Odomknite článok za pár sekúnd cez SMS predplatné za 4 € každé 4 týždne. Pošlite SMS s textom M679Q na číslo 8787, alebo kliknite na „Objednať cez SMS“ a odošlite predvyplnenú správu. Predplatné môžete kedykoľvek zrušiť (viac na www.sme.sk/vop).