Utorok, 22. október, 2019 | Meniny má Sergej
BASKETBAL

FOTOGALÉRIA: Patrioti v prvom domácom ligovom zápase privítali majstra z hlavného mesta

V 2. kole SBL Levice doma hostili Inter Bratislava. Pozrite si fotogalériu zo zápasu.

Patrioti doma hostili úradujúceho majstra.Patrioti doma hostili úradujúceho majstra.(Zdroj: Lukáš Droppan)

SBL - 2. kolo

Patrioti Levice – Inter Bratislava 65:75 (22:22, 18:13, 11:23, 14:17)

d úvodu to bol z oboch strán ofenzívne ladený basketbal, plný bojovnosti, ale aj tvrdosti. Levičania na začiatku ťahali za kratší koniec, ale postupom času sa ujali vedenia. Domáci boli totiž mimoriadne efektívni hlavne pod košom. Prvá 10-minútovka sa však napokon skončila nerozhodným stavom 22:22. V druhej časti sa viac chybovalo ako bodovalo, z čoho však ťažili Patrioti. Vďaka dobrej obrane nepustili súpera dlhé minúty k bodom, sami sa pri tom v 6. minúte ujali vedenia 34:23. Zverenci trénera Michala Madzina získali potrebnú pohodu, k slovu sa ale prirodzene dostal aj úradujúci majster. Ten okresal niečo z manka, spokojnejší išli však do šatní „žlto-zelení“, keďže viedli 40:35.

Súvisiaci článok Levice budú dejiskom All Star Game Čítajte

Po prestávke sa karta obrátila, Inter takmer expresne vyrovnal a v ďalších minútach dokonca otočil zápas na svoju stranu. Tentoraz sa so slabou úspešnosťou streľbou trápili Patrioti, čo sa odzrkadľovalo na vývoji stretnutia. Pred štvrtou štvrtinou svietil na tabuli stav 51:58. Hostia si v záverečnej časti vytvorili dvojciferný náskok, ale „žlto-zelení“ nezložili zbrane. K obratu zavelil Bachan, ale Inter si tlak súpera bezpečne postrážil. Levice neuspeli v domácej premiére, s majstrom prehrali 65:75.

Levice: Perovič 20, Bojanovský 10, Bachan 9, Hot 8, Žiak 2 (Juríček 10, Krajčovič 4, Kirves 2, Hill 0)

Inter: Skinner 22, Browning 14, Funderburk 8, Baťka 6, Abrhám 0 (Alcegaire 9, Bulatovič 6, Čekovský a Ihring po 5, Kozlík 0)

TH: 10/7 – 16/14, Fauly: 18 - 21, Trojky: 6 - 7, Rozhodovali: Šarišský, Doušek, Turček, 1450 divákov.

Povedali po zápase:

Michal Madzin, tréner Levíc: „Opäť výborný vstup do zápasu. Myslím si, že veľmi dobrý prvý polčas. Tretia štvrtina nám ušla, nehrali sme rozumne v útoku a naopak Inter vždy, keď potreboval, tak vedel dať kôš. Som toho názoru, že to bol hlavný rozdiel. Musím pochváliť chalanov za extrémnu bojovnosť a obrovské nasadenie. Hrali sme ako o život.“

Marko Perovič, hráč Levíc: „Myslím si, že sme hrali dobre. Ukázali sme inú tvár, ako tomu bolo v Prievidzi. Niektoré strely sme nedali, Inter hral veľmi tvrdo v obrane. Mali sme šancu na víťazstvo, čo je pre nás pozitívne. Do stretnutia s Handlovou ideme s jasným cieľom – získať prvé víťazstvo v sezóne.“

Aramis Naglič, tréner Interu: „V prvom polčase sme mali problémy, Levice mali veľmi dobrý začiatok, keď im padalo všetko. Nás trápili starosti s faulami, v jednom momente sme museli hrať small ball, na čo nie sme zvyknutí. To nám dobre nevyšlo, ale zostali sme v zápase, to bolo dôležité. Potom sme sa my dostali do rytmu, začali sme diktovať tempo. Kontrolovali sme doskok, čo nám v prvom polčase chýbalo. Dotiahli sme napokon zápas do víťazného konca.“

Stevie Browning, hráč Interu: „Hrali sme proti dobrému družstvu. V prvom polčase sme prehrávali, nedávali sme naše strely. Ako tím sme však zostal koncentrovaní, bojovali sme a urobili sme všetko, čo od nás tréner vyžadoval. Diváci mohli vidieť, že sme sa vrátili do stretnutia a napokon ho aj vyhrali.“

Ostatné výsledky 2. kola: Svit – Handlová 90:81, Lučenec – Prievidza 78:67, Komárno – Spišská Nová Ves 79:73, Žilina mala voľno.

3. Katarína pomáha ľuďom svojimi mydlami
  4. Ako jazdí VW T-Roc s výkonom 300 koní?
  5. V prvom roku fixný výnos až do 8,5 % ročne
  6. Pitný režim je dôležitý. Čo robiť, ak nám čistá voda nechutí?
  7. Doplňte si knižnicu o svetovú klasiku už od 99 centov
  8. Deti jedia málo ovocia a zeleniny. Multivitamíny ich nenahradia
  9. Zamestnanci sú pre BILLA dôležitým pilierom, pridaj sa k nim
  10. Bývať v novom sa dá aj bez hypotéky (a založenia nehnuteľnosti)
  1. Zdravotné stoličky Adaptic sú v predaji tiež na Slovensku
  2. IT je dokonalá ukážka slovenskej kreativity. Tretia časť
  3. Ako jazdí VW T-Roc s výkonom 300 koní?
  4. V prvom roku fixný výnos až do 8,5 % ročne
  5. Pitný režim je dôležitý. Čo robiť, ak nám čistá voda nechutí?

Bez batožiny prežil tri týždne v Belgicku a Indii

Pre teroristický útok na letisku v Bruseli bol cestovateľ odkázaní len na príručnú tašku. Aj v Indii, kam sa vydal na cestu.

Na výstave v Želiezovciach.
FUTBAL

Šahy v piatej ligy nepoznajú chuť prehry od začiatku augusta a právom im tak patrí prvé miesto

Futbalisti Slovana Šahy sú po dvanástom kole na čele piatej ligy, keď na svojom konte majú len jednu prehru. Aj tú si zapísali hneď v prvom kole. Od začiatku augusta tak nepoznajú chuť porážky.

Šahy doma potrápili hlavne Veľké Kosihy, ktoré zdolali tesne 1:0. gólom Kapu z penalty.