OKRESNÝ FUTBAL: Za Vrbicou je poradie v ObM mimoriadne vyrovnané. Kalinčiakovo je jesenným majstrom III: triedy (Komentáre a tabuľky)

Prinášame vám podrobný prehľad futbalového diania počas aktuálneho víkendu v okresnom futbale z ObM, II. triedy a III. triedy ObFZ Levice v podobe komentárov a tabuliek. Viac z diania v okresnom futbale nájdete v pondelkovom vydaní MY Týždeň na Pohroní.

(Zdroj: ilustračné foto: (LV))

ObM - 11. kolo

Tlmače - Hronské Kľačany 2:2 (2:0)

Zápas začali lepšie domáci a do polčasu zásluhou Spasiča a Malého vyhrávali 2:0. Druhý polčas však lepšie začali hostia a už v jeho úvode dokázali znížiť na 2:1. O 15. minút neskôr už bolo vyrovnané, keď sa druhýkrát presadil Šumeraj. Do konca zápasu sa už nič vážne nestalo, a tak sa zrodila spravodlivá remíza. Góly: 24. Spasič, 34. Malý - 50. a 65. Šumeraj, 150 divákov. FKM: Mészáros - Kosmály, Hlbočan, Kačur, Švec, Tóth, Spasič, Pleva, Ištván, Bombala, Terek (10. Malý). SC: Slabý - Uhnák, Pavlík, Brezina, Fríbert, Bôžik, Šumeraj, Titurus (70. Zaujec), Szabó, Adam (75. Kováčik), Begáni.

Nová Dedina - Pohronský Ruskov 2:0 (0:0)

Od začiatku boli domáci lepším tímom, ale hostia hrali v obrane veľmi dobre a domáci sa nevedeli v prvom polčase presadiť. Až v druhom polčase sa domácim podarilo presadiť, keď v 52. minúte sa presadil Mráz a v 69. minúte zvyšoval na 2:0 Jurík. Aj naďalej si domáci vypracovávali šance, ale premeniť ich nedokázali. Góly: 52. Mráz, 69. Jurík, 40 divákov. ŠK: Kotos - Slušný, Harmady, Bob, Selka (89. Kolár), Pšenák, Jurík (71. Ferenci), Mráz (80. Števko), Dobrovič (77. Valentík), Frtús (65. J. Salaj), P. Salaj. TJ: Kiss - Toráč, Pálinkáš, Babec (46. Csicsó), Vyskok, Juhász, P. Balog, Farkas, Neznánszki, Takács, Paluška.

Súvisiaci článok Levické volejbalistky aj po postupe zostávajú na víťaznej vlne Čítajte

Hontianska Vrbica - Starý Tekov 3:2 (1:0)

Vrbičania začali aktívne, mali kopec zahodených šancí, ktoré sa podpísali pod priebeh prvého polčasu, no napriek tomu išli po krásnom góle Kačmárika do vedenia. Vzápätí domáci nepremenili pokutový kop, keď Marek Horniak svoju strelu poslal nad bránu hostí. Druhý polčas hostia vyrazili dvakrát do rýchleho brejku a po dvoch pekných góloch otočili skóre zápasu na 1:2. Domáce mužstvo prešlo hrať na troch útočníkov a v posledných 10 minútach dokázali zvrátiť skóre zápasu na svoju stranu a zaslúžene domáci vyhrali 3:2. Ukážkový gól bol zásah Pilinského, ktorý vymietol spoza rohu šestnástky pravú šibenicu hosťujúceho gólmana. Domáci nepodali optimálny výkon, ale vo futbale platí, keď nedáš, dostaneš a vypomstilo sa, že gólové šance sa podpísali pod priebeh celej hry. Víťazstvo zaslúžené, ale vydreté. Góly: 8. Kačmárik, 81. Marton, 87. P. Pilinský - 61. a 68. Bátovský, 100 divákov. TJ: Balogh - Kováčik, Janček, Marton, P. Pilinský, Liska, Páchnik, Kalman, Horniak, Kačmárik (90. Laczko), Kelemen. ŠK: M. Kúdela - Škorec, Medovič, J. Kúdela, Žilka, Tóth, D. Kúdela, Šumeraj, Seneši, Hostinský, Bátovský.

Nový Tekov - Hronské Kosihy 3:2 (2:0)

Kosihy potvrdili svoju dobrú formu aj v zápase s Novým Tekovom a až do poslednej minúty sa hral divácky atraktívny zápas. Úvod zápasu bol vyrovnaný, ale v 11. minúte si na šestnástke pripravil loptu na strelu Mikuláš a vymietol pravý horný roh hosťujúcej brány. Hostia hrozili hlavne po akciách Kováča a Petra Rafaela, ale v prvom polčase sa im gól nepodarilo streliť. Naopak Tekov dal v prvom polčase ešte jeden gól, keď v 41. minúte odcentroval z pravej strany loptu Drienovský a Kuruc hlavou zvýšil na 2:0. O dve minúty mal Kuruc rovnakú šancu, ale jeho zakončenie tentoraz skončilo na konštrukcii brány. V druhom polčase sa v 60. minúte po nedorozumení v obrane hostí dostala lopta k Tóthovi a jeho strela znamenala už vedenie 3:0 pre domáce mužstvo. Následne hostia otvorili hru, vsadili všetko na jednu kartu a v 65. minúte dostal loptu do behu Rafael, ktorý znížil na 3:1. V 71. minúte po rýchlom protiútoku domácich Kuruc obišiel aj brankára hostí, ale jeho strela sa odrazila od tyčky brány. V 87. minúte zahrávali hostia roh a Peter Rafael na 3:2. Následne mali domáci z jednej akcie tri šance, ale brankár a obrana hostí dokázali zabrániť gólu hostí na bránkovej čiare. Domáci získali ďalšie tri body, ale Kosihy ukázali, že momentálne hrajú divácky atraktívny futbal. Góly: 11. Mikuláš, 41. Kuruc, 59. Tóth - 65. a 87. P. Rafael, 215 divákov

Družst.: Kanaloš - Drienovský, Jančo, Pleva, Tóth, Kuruc, Lojek, T. Chlpík (85. J. Chlpík), Molnár, Mikuláš (62. Taňaši), Palic. TJ: Bielik - M. Rafael, D. Rafael, Šebo, Varga, Kupča, P. Rafael, Seneši, Mráz (46. Fázik), D. Rafael, Kováč.

Horné Turovce - Veľké Turovce 5:0 (2:0)

Derby zápas podľa očakávania priniesol dominanciu domáceho celku. Vedenia sa ujali v 9 minúte. Rýchlo pridali aj druhý gól a aj ďalej mali veľkú prevahu. V úvode druhého polčasu pridali domáci tretí, poisťovací gól, vytvárali si množstvo šancí, no veľa z nich zneškodnil dobre chytajúci hosťujúci gólman Konc. V poslednej päťminútovke pridali domáci nakoniec ešte dva góly a zaknihovali vysoké víťazstvo 5:0. Góly: 9. a 53. D. Nagy, 18. Fabián, 86. G. Nagy, 89. Nanias, 250 divákov. TJ: Záchenský - Štec (46. Nádaždy), Pásztor (67. Matyó), Zsóka, Sťahula, D. Nagy, Nanias, Kürthy, G. Nagy, Fabián (83. Goral), Benčok. Družst.: Konc - Balog, Balogh, Püspöky (70. Antal), Szendrei (46. Miško), Varga, Forgáč, Nagy, Benes, Péter (85. Cseri), Pintér (46. Vinger).

Jur nad Hronom - Čajkov 0:1 (0:1)

Čajkov prišiel do Jura nad Hronom hrať technický futbal. V prvom polčase sa im podarilo streliť v 17. minúte pekný gól zásluhou Pompoša. Následne sa domáci snažili niečo urobiť so stavom zápasu, vypracovali si šance, dali aj gól, ale na pokyn asistenta hlavný rozhodca gól neuznal. Remíza by bola pre tento zápas spravodlivejšia, pretože Čajkov si za taký profesorský futbal až tak veľmi víťazstvo nezaslúžilo. Góly: 17. Pompoš, 100 divákov. FK: Belluš - Prišťák, Franko, Kuruc (87. Valkovič), Bálint, Lietava (28. Štrbka), J. Bodnárik, M. Bodnárik, Pastier, Krenčan, Szülényi. ŠK: Horniak - Tuhý, Martinka, Pompoš, Lacko (75. Chlebo), Nichta, Mališ, Rakica (90. Molnár), Kúdela (51. A. Červenák), S. Červenák (88. Ivanič), Tužinský (65. Klinčok).

Žemberovce - Slovan Plavé Vozokany 5:3 (3:2)

V zápase sa stretli dve popredné mužstvá tabuľky, čoho odrazom bol aj priebeh zápasu na ihrisku. Domáci sa ujali vedenia z pokutového kopu, no následne prevzali iniciatívu hostia. Podarilo sa im vyrovnať na 1:1, no znova strhli vedenie na svoju stranu domáci gólom Vanyu zo 16 metrov k pravej žrdi. Následne sa znova misky váh preklopili na stranu hostí, ktorí z pokutového kopu vyrovnali na 2:2. Avšak záver prvého polčasu patril domácim, keď Klačko po samostatnom úniku krížnou strelou zvýšil na 3:2 a takto sa skončil aj prvý polčas. Do druhého polčasu obidve mužstvá vstúpili s úmyslom vyhrať tento duel. Hosťujúcemu mužstvu sa podarilo vyrovnať strelou Šála na 3:3, strelou z 18 metrov. Následne ale domáci zvýšili tempo a ďalšími dvomi gólmi Vanyu strhli víťazstvo na svoju stranu a zaslúžene vyhrali 5:3. Domáci chvália výkon hosťujúceho mužstva a aj výkon rozhodcovskej trojice. Góly: 15. Bajnovič (11 m), 22., 66. a 75. Vanya, 42. Klačko - 16. vlastný, 28. Šál (11 m), 56. Šál, 148 divákov. OFK: Kučerka - Klačko, Mazúch, Varga, Vanya, Petráš, Rádik, Bajnovič, Slúka, Šikeť (64. Knoška), Čík (87. Gajdos). ŠK: Buchlovič - Krivočenko, R. Bandzi, Hudák, Meiling, P. Laktiš, Janko, Šál, Srna, A. Beňuš, M. Laktiš.

Hontianske Trsťany - Kalná nad Hronom B 2:2 (1:2)

Domáci odohrali nešťastný zápas, v prvých 15. minútach dominovali, ale potom sa hra vyrovnala a domáci dostali dva nešťastné góly do konca prvého polčasu. Domáci sa v druhom polčase veľmi snažili a ich vyrovnávajúci gól prišiel až na konci zápasu, ktorý sa skončil zaslúženou remízou. Góly: 11. Gregáň, 90. Mažgút - 16. Almáši, 34. Cigáň, 30 divákov. TJ: Fabian - Piatrik (66. Meňuš), Farion (46. Drapka), M. Mažgút, Gregáň, Gajdoš, Pap, Frajka, I. Suba, O. Suba, Hoško. KFC: Gabrhel - Boháč, Kúdela, I. Gogora, Čontoš, Hajtó, Cigáň, Rafael (78. Šipoš), Rapavý, R. Gogora, Almáši (90. Čardáš).

II. trieda – 11. kolo

Beša - Lok 3:0 (0:0), Horváth 2, Mészáros.

V Beši sa hral derby zápas a prvý polčas bol aj dosť vyrovnaný. V druhom dejstve