Streda, 25. november, 2020 | Meniny má KatarínaKrížovkyKrížovky
FUTBAL

Šahy v piatej lige nepoznajú chuť prehry od začiatku augusta a právom im tak patrí prvé miesto

Futbalisti Slovana Šahy sú po dvanástom kole na čele piatej ligy, keď na svojom konte majú len jednu prehru. Aj tú si zapísali hneď v prvom kole. Od začiatku augusta tak nepoznajú chuť porážky.

Šahy doma potrápili hlavne Veľké Kosihy, ktoré zdolali tesne 1:0. gólom Kapu z penalty. Šahy doma potrápili hlavne Veľké Kosihy, ktoré zdolali tesne 1:0. gólom Kapu z penalty. (Zdroj: FB Slovan Šahy)

Súťaž nemá takú kvalitu ako vlani

Futbalový klub z juhu Slovenska je príjemným prekvapením V. ligy Východ, keď po dvanástom kole figuruje na čele súťaže s dvojbodovým náskokom na druhý Bešeňov. Počas uplynulého víkendu na hráčov Slovana Šahy čakala Salka, ktorá patrí medzi kvalitnejšie mužstvá, ale hráči z juhu Slovenska si aj s týmto súperom dokázali poradiť.

Súvisiaci článok OKRESNÝ FUTBAL: Veľké Turovce s druhým víťazstvom. Tekovský derby zápas patril Starému Tekovu + FOTOGALÉRIA Čítajte

„Je potrebné najprv povedať, že súťaž podľa mňa nemá tú kvalitu aká bola vlani. Z piatej ligy odišlo až sedem mužstiev a tie ktoré ich nahradili, nemajú potrebnú kvalitu. Na druhej strane nás začiatok súťaže zachytil v dobrej forme. Hneď v prvom zápase prišla naša zatiaľ jediná prehra, keď sme nestačili na nováčika z Komjatíc. Následne sme vyhrali všetky naše zápasy, okrem derby v Bešeňove, kde sme remizovali 0:0. Viac sa nám darí na ihriskách súperov, keďže väčšinou otvoria hru, ale doma je to už iné. Naši súperi už prídu s tým, že sa zameriavajú hlavne na obranu, lebo si domov chcú odniesť čo najmenšiu nádielku. Napríklad sa jednalo o zápas proti Kmeťovu, kde sme vyhrali len 1:0. V poslednom kole však prišla Lipová a tá si domov odniesla vysoký debakel 9:0. Teraz nás čaká vonku Salka, ktorá má dobrú formu. Určite ťažšie zápasy budú aj doma proti Veľkému Kýru a následne cestujeme do Podlužian, ktoré majú kvalitné mužstvo,“ hodnotí prvú tretinu súťaže predseda FK Slovan Šahy Jozef Urblík. V Salka Slovan aj napriek dvom červeným kartám dokázal vyhrať 2:1 a pripísal si tak desiate víťazstvo.

Nové mužstvá nemali dostatok času na prípravu

Začiatok súťaže sprevádzali pochybnosti o kvalite ligy, keďže nastal problém v 4. lige Juhovýchod, ktorá nemala dostatočný počet mužstiev a tak dostali ponuku kluby aj z piatej ligy Východ. Zo súťaže tak odišlo až sedem mužstiev a tie, čo prišli, neboli dostatočne pripravené na piatu ligu. Postupom času však získavajú skúsenosti.

„Nové mužstvá našej ligy nemali dostatok času na prípravu do vyššej súťaže. Určite je rozdiel sa pripravovať na okres a piatu ligu. Niektoré mužstvá to zvládli ako napríklad Komjatice, Svodín, ktoré majú akú-takú kvalitu, ale zas mužstvá ako Lipová, Dulovce, alebo Zemné zatiaľ nie. Hrali sme proti nim, tak to viem zhodnotiť. No určite je to v tom, že sa prihlásili na poslednú chvíľu a nemali tak dostatok času. Na jar to však bude určite vyrovnanejšie, mužstvá počas zimného prestupového obdobia posilnia svoje rady a tým pádom bude piatej ligy určite vyššia,“ hodnotí nové mužstvá Jozef Urblík.

Trúfajú si aj na vyššiu ligu

Slovan Šahy si po jedenástich kolách vedie skutočne dobre a tak sa naskytá otázka, že čo bude s mužstvom v prípade celkového triumfu v lige. Tak ako aj inde, všetko bude záležať od financií, keďže na štvrtú ligu treba väčší balík peňazí.

„Náš klub má jediného sponzora a to je Mesto Šahy. V prípade postupu máme prísľub, že sa financie nájdu. Vieme už však, že 4. liga je určite náročnejšia a iného sponzora náš klub nemá. Ale o tom je ešte predčasne hovoriť, teraz sa sústreďujeme na piatu ligu východ,“ hovorí o budúcnosti predseda klubu.

Slovan to v sezóne určite nemá také jednoduché ako sa zdá. V lige je množstvo kvalitných mužstiev, ktoré ich vedia poriadne potrápiť.

Vsadili na silu kolektívu, a nie individualít

„Zatiaľ naším najkvalitnejší súperom bol Bešeňov, ktorý doma ukázal svoju kvalitu. Následne aj u nás doma Kmeťovo veľmi príjemne prekvapilo. Ťažkým súperom bolo aj mužstvo Veľkých Kosíh, ktoré ukázalo, že má vyspelých hráčov a dostatočne nás preverili. V našom tíme nie je žiadna „hlavná“ postava, práve preto nás príjemne prekvapujú naše výsledky. Vlani sme mali individuality ako bol Peter Tran Anh, ktorý v lete prestúpil do Hontianskych Nemiec, alebo rok predtým Adam Hamdaoui. Ten momentálne hráva v Rakúsku. Teraz je to na celom mužstve, ktoré je vyrovnané. Každý jeden hráč má cieľ vyhrať, takže sme s kolektívom spokojní. Raz ide lepšie jeden a raz druhý. Zatiaľ nám to klape, ale určite chceme aj my doplniť káder, takmer na každý post,“ dodáva Urblík.

K tímu by sa mala pripojiť aj dvojica z Maďarska

Mužstvo má pred sebou ešte takmer dve tretiny súťaže, ktoré rozhodnú o celkovom víťazovi. Šahy majú na svojich prenasledovateľov len malý náskok, takže o ničom nie je ani z ďaleka rozhodnuté. „Veľké Kosihy majú kolísavé výkony, takže u nich je to otázne. Zatiaľ veľmi dobre šliape Bešeňov, kde sú na tom dobre ako po finančnej, tak aj po hráčskej stránke. Ďalej sú to Podlužany, ktoré majú slušné mužstvo. U nás kľudne môže prísť nejaký výpadok, takže sa časom ukáže. Nás ešte môžu posilniť naše predsezónne posily, ktoré sa však hneď aj zranili. Do tímu prišli dvaja maďarskí hráči, ale v poslednom prípravnom zápase sa zranili. Jeden má vážnejšie problémy s kolenom, druhý sa už zotavuje a budúci týždeň by už mal nastúpiť. Uvidíme ako po zranení zapadne do tímu,“ hovorí na záver predseda FK Slovan Šahy Jozef Urblík.

Zápas 12. kola

Salka – Šahy 1:2 (0:2). Líder tabuľky pricestoval do Salky s veľkým elánom a s jednoznačným úmyslom vyhrať. Šahania mali v úvode viac z hry, ale postupne vystrkovali rožky aj domáci, ktorí niekoľkokrát takisto pohrozili. Hostia sa ujali vedenia v 37. minúte, keď trestný kop aj za pomoci vetra zahral perfektne Füle. Polčas sa skončil jednogólovým vedením hostí. Do druhého polčasu vybehli domáci s úmyslom výsledok otočiť, ale zo šancí, ktoré si vypracovali sa im skórovať nepodarilo. V 70. minúte zvýšil vedenie hostí Kováč. Domáci sa nevzdávali, ale ich kontaktný gól prišiel až v predposlednej minúte.

Góly: 89. Zalaba – 37. Füle, 70. Kováč. R Cvešper, ŽK: Gálik, Szép, Tóth – B. Kováč, ČK: 78. Studva, 87. B. Kováč (obaja Šahy), 250 divákov. SALKA: Bokor – Gálik, Toběrný, Szép, A. Király, Tóth, Varga (80. Hakke), Trieb (64. Zalaba), Szabó, Hovan, Kišš. ŠAHY: Ľ. Belák – Misko, Studva, Bolyo, Füle, Kapa, Križan, Kováč, Szekeres, K. Belák, Wurczell (75. Urblík).

5. Rozbiehať biznis v čase korony? Ide to
  6. Študuj na univerzite s viac ako 60 ročnou tracíciou!
  7. Máš dosť teórie a poučiek? Študuj, cestuj, pracuj a ži!
  8. Ako vybrať AKU reťazovú pílu
  9. Hubert – keď život chutí už 195 rokov
  10. V mlieku už nie sme sebestační. Čo sa musí zmeniť?
  1. OFFICE ROKA 2020 poukáže na transformáciu pracovného prostredia
  2. V mlieku už nie sme sebestační. Čo sa musí zmeniť?

Patrioti budú mať v reprezentácii až šesťnásobné zastúpenie

Basketbalisti Levíc boli nútení prerušiť svoju víťaznú púť v tom najlepšom. Podarilo sa i vyhrať štyri zápasy v rade, čo ich vynieslo na priebežné druhé miesto.

V reprezentácii sa predstaví aj dvojica Šimon Krajčovič(druhý zľava) a Boris Bojanovský (vpravo)
PLÁVANIE

Úspech levickej plavkyne v Poľsku

V polovici novembra sa konali plavecké preteky v poľskom Osvienčime na „krátkom“ 25 m bazéne.

Sabína Kupčová na pretekoch v Osvienčime.