Utorok, 19. november, 2019 | Meniny má Alžbeta
FUTSAL

Futsalisti si pripísali dôležité víťazstvo

Levickí futsalisti sa v stredajšej predohrávke 7. kola predstavili doma proti ďalšiemu favoritovi. Miba sa však ešte z víťazstva na levickej palubovke netešila a zabrániť tomu chceli Levice aj v tomto ročníku.

Futsalistom Levíc sa doma podarilo naplno bodovať proti papierovému favoritovi. Futsalistom Levíc sa doma podarilo naplno bodovať proti papierovému favoritovi. (Zdroj: Lukáš Mandrák)

Súper sa pred sezónou posilnil

Mužstvo hostí bolo pred sezónou doplnené o hráčov z klubov, ktoré sa odhlásili z najvyššej súťaže, alebo aj o mládežníkov z Košíc. Banská Bystrica mala pred týmto zápasom na konte len jednu prehru a aj to proti Lučencu. Od tohto súpera utŕžila debakel 9:1. Podarilo sa im však bodovať proti obom mužstvám zo Žiliny. Levice tak pred zápasom určite neboli v roli favorita, ale v konečnom zúčtovaní sa to ukázalo ako omyl.

Po prestávke nepripustili ďalší skrat

Súvisiaci článok OKRESNÝ FUTBAL: V Lužanoch padlo spolu 20 gólov, čo je rekord ligy. Jesenný majster ObM s prvým zaváhaním + FOTOGALÉRIA Čítajte

„Do zápasu sme vstúpili dosť vlažne, ale rovnako bol na tom aj náš súper. Ten nehral až tak otvorene ako som očakával pred zápasom. Dokázali sme si vytvoriť nejaké šance, ale sme ich nepremenili, čo potrestal súper dvoma rýchlymi gólmi za tri minúty. Následne to s nami nevyzeralo vôbec dobre, ale potom prišli dva rýchle góly. Pri tom prvom sa presadil Matúš Budovec z priameho kopu, keď lišiacky oklamal brankára hostí. Ten totiž z ostrého uhla čakal skôr prihrávku a ten vyrovnávajúci som dal ja po nacvičenom signále. Dokonale otočiť sa nám podarilo ešte do prestávky, keď Adami zakončoval cez celé ihrisko. Vystihol totiž moment, keď sa brankár hostí zapojil do power play a dokázal ho obstreliť. Do šatní sme tak odchádzali s vedením, ale dôrazne som chalanom prízvukoval, že nemôžeme opäť dopadnúť ako v predchádzajúcich zápasoch, keď nám nevyšiel vstup do druhého dejstva,“ opisuje priebeh prvého polčasu hrajúci tréner Futsal Teamu Levice Pavol Gabaš.
Levice sa chceli v druhej časti zápasu vyhnúť hre, ktorú predvádzali hlavne proti obom žilinským mužstvám. Po dobrom prvom polčase totiž prišli slabé momenty hneď v úvode, ktoré sa už následne nepodarilo dohnať.
„Vstup do druhého polčasu sme si ustrážili, ďalší gól sme už neinkasovali a dokonca sme pridali ďalšie dva góly. V 26. minúte sa mi podarilo streliť gól na 4:2 a posledný presný zásah videli diváci v 30. minúte, kedy sa presadil náš kapitán Vilo Rakica,“ dodáva k druhému polčasu tréner Levíc.

Levice majú svoju kvalitu, čo potvrdili aj proti Mibe

Mužstvo zo stredného Slovenska tak nevyhralo v Leviciach ani v tejto sezóne, čo je dobrá vizitka pre domácich futsalistov. „Určite aj my máme svoju kvalitu. Pokiaľ dodržujeme taktiku, ktorú sme si nastavili, tak aj my vieme odohrať dobrý zápas. Ukázali sme to napríklad aj v zápase proti jednoznačnému favoritovi na majstra, Lučencu. Nebyť našich zaváhaní na začiatkoch druhého polčasu, tak aj ostatné zápasy boli vyrovnané. Možno majú niektoré mužstvá v zápase proti nám územnú prevahu, ale určite je aj kvalita na našej strane,“ hovorí Pavol Gabaš.

Najbližšie ich čaká nováčik

Tento týždeň čaká na hráčov Levíc voľno, keďže ich súperom mala byť Pinerola. Tá sa však ešte pred sezónou z ligy odhlásila. „Čaká nás teraz voľno, ale zatiaľ nemáme v pláne žiadny prípravný zápas. Počas uplynulého týždňa sa skončil veľký futbal, tak by som chcel dať chalanom trošku voľna, každému hráčovi prospeje. Potom sa už začneme sústrediť na nášho ďalšieho súpera a tým bude nováčik z Nových Zámkov. Očakávam, že to bude ťažký súper, pretože majú mladé mužstvo, ktoré hrá spolu prakticky od juniorov. Väčšina hráva veľký futbal v Nových Zámkoch, a tak sa dobre poznajú. Títo hráči futbal hrať vedia, ale len sa ešte musia doučiť tie futsalové základy. Bude to určite náročný zápas, keďže v zápase budeme favoritom a táto rola nám sedí menej ako proti silnejšiemu súperovi. Istotne však budeme chcieť doma naplno zabodovať,“ hodnotí najbližšieho súpera Gabaš. Levickí futsalisti odohrajú svoj najbližší zápas v piatok 22. novembra zo začiatkom o 19.30 hod.
Levickému tímu sa ani v tejto sezóne nevyhýbajú zranenia, alebo hráči majú počas sezóny aj iné povinnosti. „V jednom súboji došlo k nepríjemnému zraneniu nášho hráča. Na prvý pohľad faul na Milana Chudého nevyzeral až tak hrozivo ako nakoniec dopadol. Pri tomto zákroku však prišlo k zlomeniu kosti v kolene, čo si vyžiada dlhodobé liečenie. Ďalej nám chýbali, alebo budú chýbať chalani, ktorí majú aj povinnosti v škole. Našťastie však máme dosť široký káder, takže ich vieme nahradiť,“ povedal na záver hrajúci tréner Futsal Teamu Levice Pavol Gabaš.

7. kolo

Futsal team Levice – MIBA Banská Bystrica 5:2 (3:2).

Góly: 16. Budovec, 17. a 26. Gabaš, 19. Adami, 30. Rakica – 5. Kyjovský, 8. Rafanides, R Peter Budáč, 150 divákov, ŽK: 13. Milan Chudý – 29. Michal Čief, 32. Marek Kušnír.

FTLV: Bielik – Pecho, Zorád, Krén, Adami, Gajdács, Rakica, Chudý, Jakubík, Suljič, Gabaš.

MIBA: Kušnír – Kollár, Vajda, Bačo, Dobrota, Kofčák, Kyjovský, Mikulišin, Rafanides, Čief, Tužinský.

Ostatné výsledky: MŠK Žilina – Lučenec 1:4 (1:1), Ševčík – Grcić, Lira, Filho, Ribeiro. Prievidza – Makroteam Žilina 7:11 (4:6), Belanec 3, Madarász, Rybár, Čampiš, Búry – Torres 3, De Lima Silva 2, Silva 2, Baláž 2, Holbička, vlastný.
Najbližší program: 22. 11. o 19.30 h Levice – Nové Zámky.

5. Dokážu dávať škôlkári pozor na ceste? Otestovali sme ich
  6. Dlhopisy a zmenky: fixný výnos 5,5 - 7 % p.a.
  7. Známe osobnosti prezradili, do ktorej krajiny sa nechcú vrátiť
  8. Rýchly úver sa dá získať aj bez zložitých zmlúv
  9. Dajme ojazdeným pneumatikám druhú šancu. Nič nás to nestojí...
  10. Sloboda na Slovensku oslavuje 30 rokov
  1. Pozrite sa, ako fungujú asistenčné systémy Volkswagenu
  2. Známe osobnosti prezradili, do ktorej krajiny sa nechcú vrátiť
  3. Dlhopisy a zmenky: fixný výnos 5,5 - 7 % p.a.

Levická boxeristka ovládla druhú ligu

Škola boxu Levice pravidelne dosahuje vynikajúce výsledky na podujatiach a inak tomu nebolo ani tento rok v kategórii žien. Prvé miesto v druhej lige si vybojovala 18-ročná Eva Babicová.

Boxeristka Školy boxu Levice Eva Babicová (v čiernom) si v druhej lige vybojovala titul.

Archeológovia hľadali v cintoríne zaniknutú rotundu

V blízkosti domu smútku spravili sondy. Našli v nich zaujímavé predmety.

Archeologický výskum v Kubáňove.
FUTBAL

Výber ObFZ Levice si prvým miestom v Nesvadoch zabezpečil postup

Mladší žiaci pod vedením dvojice trénerov Pekarík – Mlynárik na turnaji v Nesvadoch nechali konkurenciu za sebou a v decembrI tak budú bojovať O pohár predsedu ZsFZ v Považskej Bystrici.

Výber mladších žiakov ObFZ Levice dokázal postúpiť na záverečný turnaj z 1. miesta.

Právna poradňa: dnes na tému - kataster

Zistili ste chybu na liste vlastníctva a neviete, kto ju má opraviť? A kto túto opravu zaplatí? Zaujíma vás, ako postupovať, ak chcete zriadiť vecné bremeno na váš majetok, aby vás mohli deti doopatrovať vo vašom vlastnom dome? Odpovede nájdete v aktuálnom vydaní týždenníkov MY.