Streda, 28. október, 2020 | Meniny má DobromilaKrížovkyKrížovky
FUTBAL

Aj v Leviciach vyrastajú talentované žiačky pre slovenský futbal

Žiačky FK Slovan Levice síce obsadili po jesennej časti II. ligy posledné miesto, ale motiváciu určite nestrácajú. Pred začiatkom jarnej časti sme sa porozprávali s ich trénerom Milanom Bridišom.

Horný rad zľava: Denis Roganský – asistent trénera, Hanka Repiská, Melitta Madarászová, Tamara Balázsová, Dorina Darányiová, Tatiana Šebešová, Vanessa Vaszlavíková, Milan Bridiš – tréner. V pokľaku zľava: Alexia 
Garaiová, Eva Tušanová, Natália Ostrolúcka, Barbora Kašová, Saška Stribulová, Lara Repčíková. Leží: Rebeka Tarišková. Na fotografii chýbajú: Nikoleta Bukrotinová, Martina Pizúrová, Nina Horňáková, Tamara Osvaldová, Martina Virágová, Mária Paula Levická a Alexandra Donovalová.Horný rad zľava: Denis Roganský – asistent trénera, Hanka Repiská, Melitta Madarászová, Tamara Balázsová, Dorina Darányiová, Tatiana Šebešová, Vanessa Vaszlavíková, Milan Bridiš – tréner. V pokľaku zľava: Alexia Garaiová, Eva Tušanová, Natália Ostrolúcka, Barbora Kašová, Saška Stribulová, Lara Repčíková. Leží: Rebeka Tarišková. Na fotografii chýbajú: Nikoleta Bukrotinová, Martina Pizúrová, Nina Horňáková, Tamara Osvaldová, Martina Virágová, Mária Paula Levická a Alexandra Donovalová.

Ako vnímate vami predvedenú hru počas jesennej časti II. ligy žiačok?

– Pred jesennou časťou sme museli doplniť hráčsky káder, pretože viacero dievčat skončilo v žiackom družstve činnosť kvôli vekovému limitu. Ale táto skutočnosť je samozrejmá a každoročne sa opakuje. Ani letná príprava nebola ideálna. Vstup do súťaže nám výsledkovo nevyšiel. Prehrali sme síce prvé štyri zápasy, ale dievčatá neprehrali samy so sebou. To im zdôrazňujem, že so súperom môžu prehrať, hlavne, ak je súper lepší, treba ho rešpektovať, ale nikdy sa nesmú vzdať, aj keď sa zápas vyvíja pre nás nepriaznivo. Výsledky nie vždy zodpovedali predvedenej hre a dianiu na ihrisku. V 1. kole sme prehrali doma nešťastne s Čakou 3:4, keď sme nedokázali využiť množstvo vyložených gólových príležitostí, ale na druhej strane sme nedokázali eliminovať najlepšiu hráčku Čaky Romanu Bučkovú, ktorá strelila všetky góly súpera. V 2. kole sme prehrali v Topoľčanoch po neregulárnych podmienkach 5:3. Nikdy som sa počas mojej vyše 40-ročnej trénerskej kariéry nesťažoval na súpera alebo rozhodcov, ale v tomto prípade prvýkrát urobím výnimku. Jednoducho takéto veci by sa nemali pri futbale stávať, aby sa nerešpektovali základné pravidlá súťaže. V 3.kole sme podľahli na domácom ihrisku jasnému lídrovi súťaže FC Union-u Nové Zámky 2:4. S hrou a výsledkom som bol maximálne spokojný, pretože Nové Zámky majú možnosť využiť v béčku aj prvoligové hráčky svojho áčka. To sú rozdielové hráčky. V ďalšom zápase v Čake sme mali veľké problémy so zostavou a tomu zodpovedal aj konečný výsledok 4:0. V 5.kole sme prvýkrát naplno zabodovali v domácom zápase s Topoľčanmi B. V poslednom kole jesene sme utrpeli najvyššiu prehru v Nových Zámkoch 9:2. V tomto zápase sa prejavila vysoká kvalita jasného favorita. Podľa môjho názoru by sme sa mohli na jar zlepšiť a posunúť sa v tabuľke trošku vyššie. Veľa bude záležať od stabilizácie kádra.

Skryť Vypnúť reklamu

Koľký rok sa venujete dievčenskému futbalu a hráčky z ktorých obcí tvoria váš káder?

Súvisiaci článok ROZHOVOR: Vilo Rakica za víkend zvláda ligu v troch rôznych športoch Čítajte 

– Žiačky Slovana Levice hrajú v II. lige Západoslovenského futbalového zväzu tretiu sezónu. Dievčatá sú prakticky z celého okresu, čo sťažuje tréningový proces a dochádzku na zápasy. V tejto sezóne okrem dievčat, ktoré bývajú v Leviciach, sú v kádri dievčatá zo Žemberoviec, Mýtnych Ludán, Horných Turoviec, Hronských Kľačian, Pukanca, Veľkých Kozmáloviec, Veľkého Ďuru, Šaroviec, Malých Kozmáloviec.

Kto je vašou najlepšou strelkyňou a koľko dala gólov?

– Naše družstvo, na rozdiel od ostatných súperov, nemá typickú zakončovateľku, ktorá by dávala enormne veľa gólov. V šiestich jesenných zápasoch sme dali 16 gólov. K najlepším strelkyniam patria Hanka Repiská a Dorinka Darányivová.

Skryť Vypnúť reklamu

Dokázali ste vyhrať iba jeden zápas, ale bolo to dosť jednoznačné proti Topoľčanom B. Čo by ste povedali k tomuto zápasu?

– Na tento zápas sme nastúpili v ideálnej zostave. Dievčatá boli odhodlané napraviť nespravodlivosti, ktoré sa nám stali v Topoľčanoch a dokázať, že sú lepšie ako súper. Vyšiel nám úvod zápasu a celý zápas sme odohrali v hernej pohode. Po zápase zaznel v našej šatni po veľmi dlhom čase víťazný pokrik. Ja som sa v duchu obával, či ho dievčatá nezabudli, lebo veľmi dlhé obdobie nepoznali radosť z výhry.

Ako by ste hodnotili kvalitu druhej ligy?

– Treba si uvedomiť, že je to druhá liga (to znie dobre), ale paradoxne je to zároveň najnižšia súťaž pre žiačky, lebo na Slovensku máme len 1. a 2.ligu. V zápasoch prevláda snaha nad futbalovým umením, ale nájdu sa aj veľmi talentované hráčky, ktoré zvyčajne dokážu rozhodovať o výsledku zápasov.
Kedy začínate prípravu na jarnú časť a ako bude prebiehať? Chystáte sa aj na nejaké turnaje a ak ste na nejakom boli, tak nám ich priblížte.
– Prípravu na jarnú časť začneme 3. januára v telocvični. Postupne by sme chceli trénovať vonku. V pláne máme prípravné zápasy proti mladším žiakom resp. prípravkám Slovana Levice. Zatiaľ nemáme plán prípravných zápasov. V piatok 13. decembra sme sa zúčastnili na I. kole halového turnaja O majstra Slovenska vo Vrábľoch, ktorý organizoval FC VION Zlaté Moravce. Halové turnaje sú dlhodobé. Záverečný finálový turnaj bude vo februári v Púchove. Vedel som, že v konkurencii prvoligových družstiev: Nitra, Dunajská Streda, Nové Zámky a Zlaté Moravce to bude pre moje dievčatá náročná futbalová previerka, ale neprepadli sme. Našou nevýhodou bola rôzna kvalita jednotlivých formácií. Naša „elitná štvorka“ dokázala držať krok spočiatku so všetkými súpermi. S Nitrou sme viedli 2:0, ale zákonite postupom času dievčatám dochádzali sily a na lavičke sme nemali potrebnú kvalitu, pričom súperi striedali 3 rovnocenné formácie. Ale bola to pre nás dobrá skúsenosť.

Skryť Vypnúť reklamu

Kam sa môžu posunúť vaše zverenkyne, keď už dosiahnu maximálny počet rokov, dokedy môžu pôsobiť u žiačok?

– Dievčatá hrajú v kategórii do 15 rokov. Keďže v Leviciach nie je družstvo junioriek, najlepšie dievčatá pokračujú v kategórii junioriek v prvoligových kluboch. Vo VIONe Zlaté Moravce hrá I. ligu junioriek 5 našich bývalých žiačok, 2 dievčatá pokračujú vo Futbalovej akadémii Dunajskej Stredy. Záujem o naše dievčatá prejavili prvoligové kluby: Nitra, Nové Zámky, Banská Bystrica. Pretože futbalová základňa dievčat je pomerne úzka, majú šancu uplatniť sa v najvyššej súťaži. V nedávnej minulosti to do juniorskej reprezentácie Slovenska dotiahli z nášho okresu: Veronika Jančová z Veľkých Kozmáloviec a Michaela Turacová z Hronských Kľačian.

Koľko hráčok tvorí váš tím, kde a ako sa k vám môžu pridať ďalšie záujemkyne. Koľko musia mať minimálne rokov.

– Na jeseň nastúpilo v zápasoch 20 dievčat, samozrejme, minutáž u jednotlivých hráčok bola rôzna. Rád privítam v našom družstve každé dievča, staršie ako 10 rokov, ktoré baví futbal a chce sa mu venovať. Môžu ma kontaktovať na čísle: 0905 902 154, mailom bridismilan@pobox.sk, alebo na facebooku, prípadne navštíviť na Katolíckej spojenej škole v Leviciach v stredu v čase 13.00 – 16.00 hod.

Aký je váš najväčší úspech pri ženskom futbale?

– Pravdivo priznám, že ja som pri ženskom futbale nedosiahol žiadny úspech. A moja manželka vtipne dodáva, že vzhľadom na to, koľko mám rokov, už nikdy žiadny nedosiahnem. Ak sa na úspechy pozeráme optikou titulov, umiestnení, výsledkov, tak som naozaj nedosiahol nič významné. Dovolím si byť v závere rozhovoru osobný a otvorený. Futbal v mojom ponímaní a na úrovni, akej sa pohybujem je v prvom rade o vzťahoch. Chcem, aby dievčatá mali kladný a zodpovedný vzťah k futbalu k, svojim povinnostiam a voči sebe navzájom .aby v kolektíve vládli priateľské vzťahy. Aby sa postupne stávali lepšími futbalistkami a mladými ľuďmi. Pre mňa je najdôležitejšie vo futbale a v živote priateľstvo. V sezóne 1997/98 teda ešte v minulom storočí a tisícročí som bol trénerom žien Slovana Levice, ktoré hrali v tom čase 2.ligu. S viacerými (vtedy dievčatami, študentkami stredných škôl, dnes dámami v zrelom veku, manželkami a mamičkami) ma dodnes spája priateľstvo, hoci niektoré z nich žijú dlhodobo v zahraničí - Vierka Struhárňanská žije vo Švédsku, Zuzka Uhnáková v USA. Ani mnoho rokov, ani tisícky kilometrov priateľstvo nerozdelia. V poslednom čase ma potešila moja bývalá žiačka, dnes futbalistka VIONu Zlaté Moravce, ktorá mi venovala svoju hráčsku kartu a napísala na ňu, že mi za všetko ďakuje, že sme sa stretli pri futbale, že si ma váži, má ma rada. To je môj najväčší úspech a odmena.

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
 2. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
 3. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
 4. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
 5. Nenechajme jeden druhého bez pomoci a kontaktu
 6. Pohoda v domácnosti sa odvíja od jednej veci. Neuveríte, od akej
 7. Tlačová konferencia iniciatívy Stop hazardu so zdravím
 8. Developer roka YIT Slovakia je na Slovensku už desať rokov
 9. Pomáhajte čítaním
 10. Ako začínali šéfovia digitálnych firiem? Vplyv malo už detstvo
 1. UNIQA preberá na Slovensku aj dôchodkové fondy AXA
 2. Využite dovoz tovaru do 24 hodín a zadarmo
 3. Dopad krízy na firmu zmierni strednodobý prenájom vozidla
 4. V Košickom kraji máme more aj neviditeľnú izbu: Objavte ich!
 5. Pohoda v domácnosti sa odvíja od jednej veci. Neuveríte, od akej
 6. Nenechajme jeden druhého bez pomoci a kontaktu
 7. Neodkladajte pre koronavírus vyšetrenie svojich očí
 8. BILLA podáva v kritickom období pomocnú ruku ľuďom z kultúry
 9. Vynovená predajňa v Smrdákoch
 10. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
 1. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy 33 081
 2. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí 24 145
 3. Ako začínali šéfovia digitálnych firiem? Vplyv malo už detstvo 21 626
 4. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh 17 029
 5. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY 14 541
 6. Toto sú povolania budúcnosti. Niektoré prekvapili 11 454
 7. Ako pracujú horskí nosiči? Vstávajú ráno o štvrtej 10 584
 8. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové 10 579
 9. Ako vidia budúcnosť deti zo základných škôl? Budete prekvapení 10 477
 10. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi 10 384
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Levice, Želiezovce a Tlmače - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Levice

Levice: Hradný park idú obnoviť

Pribudne jazierko s lávkou, pódium aj detské ihrisko.

Park sa nachádza v susedstve Levického hradu.

Odberné miesta v mestách Levického okresu

Školy, kultúrne domy, ale aj štadión, kaštieľ, telocvičňa, či kluby dôchodcov. Mestá volili rôzne miesta odberov.

Ilustračné foto.

Nemocnici chýbajú darcovia krvi Rh negatívnych skupín

Nemocnica v Leviciach vyzvala dobrovoľných darcov, aby prišli na odber krvi.

STOLNÝ TENIS

LEVICE: Stolní tenisti v okrese stihli odohrať „až“ jedno kolo

Okresný stolnotenisový zväz Levice stihol odohrať vo svojich súťažiach len jedno kolo. O štarte novej sezóny sme sa porozprávali s predsedom OSTZ Levice Ladislavom Páleníkom.

V II. triede hrá aj Sebastián Hlošek, ktorý reprezentuje klub STK Levice D.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Zomrel majiteľ známej nitrianskej firmy Turancar

Viliam Turan mal 66 rokov. Podnikať začal krátko po nežnej revolúcii.

Celoplošné testovanie v Nových Zámkoch a Šuranoch: ZOZNAM odberných miest

Testovať sa bude aj v kine či športovej hale. Fungovať bude aj pojazdné odberné miesto.

Za útok na verejného činiteľa hrozí až doživotie

Policajti z Trenčína obvinili 21-ročnú ženu z okresu Trenčín za obzvlášť závažný zločin útoku na verejného činiteľa.

Už ste čítali?