Štvrtok, 4. marec, 2021 | Meniny má KazimírKrížovkyKrížovky
FUTBAL

Jubilejný 20. ročník Memoriálu Ing. Jozefa Kováča patril domácim

V sobotu sa v Podlužanoch konal jubilejný 20. ročník futbalového turnaja mládeže – Memoriál Ing. Jozefa Kováča.

Prvé miesto na turnaji obsadili domáce PodlužanyPrvé miesto na turnaji obsadili domáce Podlužany (Zdroj: Marián Mandrák)

Tento turnaj sa koná ako žiacky, resp. dorastenecký turnaj na počesť dlhoročného výborného športovca a funkcionára ŠK Podlužany Ing. Jozefa Kováča, ktorý bol veľkým zástancom mládežníckych mužstiev. Jubilejný 20. ročník sa konal za účasti dorasteneckých družstiev FK Slovan Levice (3. liga ZsFZ), ŠK Sokol Starý Tekov (4. liga JV ZsFZ), Výber dorastu ObFZ Nitra a domácich ŠK Podlužany (4. liga JV ZsFZ).

V prvom zápase zvíťazili domáci ŠK Podlužany nad dorastencami FK Slovan Levice najtesnejším rozdielom, hoci najmä v druhom polčase mali levickí futbalisti prevahu, ale nepremenili viacero dobrých príležitostí. Druhý zápas sa stal korisťou Výberu ObFZ Nitra, hoci jeho hráči zvíťazili nad dorastencami Starého Tekova až po strelách zo značky pokutového kopu V súboji o 3. miesto medzi Starým Tekovom a Levicami videli diváci víťazstvo levických mladých futbalistov. Finále medzi domácimi ŠK Podlužnany a Výber ObFZ Nitra začalo rýchlym gólom hráčov Nitry, ktorí využili zaváhanie domácej obrany a pohodlne skórovali. Domáci postupne vyrovnali hru a na konci prvého polčasu mali viac z hry, gól sa im však nepodarilo streliť. Druhý polčas sa niesol v znamení výraznej prevahy hráčov výberu ObFZ Nitra, ale výborným výkonom sa prezentoval domáci brankár, ktorý zneškodnil niekoľko nitrianskych tutoviek. Domácim hráčom sa podarilo vyrovnať po rohovom kope tesne pred záverečným hvizdom. O víťazovi turnaja museli teda rozhodnúť strely zo značky pokutového kopu. Úspešnejší boli v nich domáci hráči a stali sa tak víťazom jubilejného 20. ročníka podlužianskeho dorasteneckého memoriálu.

Zápasy memoriálu viedla rozhodcovská trojica Peter Havran, Martin Štrba a Peter Bojda.

Výsledky:

Zápas č. 1: ŠK Podlužany – FK Slovan Levice 1:0 (1:0). Zápas č. 2: Výber ObFZ NItra – ŠK Sokol Starý Tekov 2:2 (0:1), 4:3 na pokutové kopy. Zápas o 3. miesto: FK Slovan Levice – ŠK Sokol Starý Tekov 3:1 (2:0). Finále: ŠK Podlužany – Výber ObFZ NItra 1:1 (0:1), 3:2 na pokutové kopy.

1. Za kvalitným vzdelaním nemusíte do sveta! Príďte na EkF TUKE
  2. Získaj náskok pred štartom
  3. Buďte v najlepšej spoločnosti!
  4. Desať dôvodov, prečo študovať na Trnavskej univerzite
  5. Oplatí sa teraz kupovať byt alebo je lepšie si počkať?
  6. Skutočná vanilka a čokoláda. Čo robí potraviny kvalitnými?

Nočná jazda pod vplyvom alkoholu.

Levičan včera v noci skončil v cele predbežného zadržania.

4 h
Železničná ulica v Leviciach.

Už minulé vedenie mesta sľubovalo opravu. K zhoršeniu stavu prispela rekonštrukcia nadjazdu.