Piatok, 25. september, 2020 | Meniny má VladislavKrížovkyKrížovky
FUTBAL

PRÍPRAVNÉ ZÁPASY: Okresné derby sa skončilo nerozhodne. Kalnej sa v príprave darí

Príprava na nový ročník je v plnom prúde. MY vám prinášame zápasy jednotlivých mužstiev, ktoré pôsobia v krajských súťažiach ZsFZ.

Levice doma v okresnom derby zápase hostili Veľké Ludince. Slovan musia mrzieť nepremenené šance z prvého polčasu. Levice doma v okresnom derby zápase hostili Veľké Ludince. Slovan musia mrzieť nepremenené šance z prvého polčasu. (Zdroj: Andrej Betin.)

Starý Tekov – Levice 1:9 (1:5), Kupča 3, Tariška 2, Solčiansky, Herc, Kosák, Hostinský. Levice: Kolčár (Štrba) – Gabaš, Bačík, Pišky, Herc, Švirik, Mandrák, Solčiansky, A. Kosák, Hostinský, Kupča. Str.: Krenčan, Pánik, Kiss, Tariška, Suljič, Novák, Pajdučák, Šurányi. V Starom Tekove sa hral pre Levice dobrý tréningový zápas, dvoch rozdielnych polčasov. Tréner hostí Marcel Pavlík však vyjadril spokojnosť s hrou jeho mužstva, ktoré sa postupne zohráva.

Levice – Veľké Ludince 1:1 (1:0), A. Kosák – Isakov. Levice: Kolčár – Gabaš, Janúrik, Herc, Pišky, Švirik, Mandrák, Kosák, Solčiansky, Kupča, Pajdučák. Str.: Suljič, Hostinský, Krenčan, Šurányi, Pánik, Novák. V. Ludince: Benkó – Zelník, Bilyk, Králik, Podlucký, Németh, Hlaváčik, Peseky, Sádovský, Isakov, Bešeň. Str.: Petráš, Prišťák, Marek, Kováč, Rajtár. Prvý ostrejší zápas priniesol z oboch strán vyrovnaný futbal. Domáci boli prvých 60 minút dominantnejší na lopte, v závere však už trošku kondične odišli. Pre obe mužstvá to bol dobrý zápas. Levice mrzia hlavne nepremenené šance v prvom dejstve, keď ich 3 – 4 zahodili a zápas sa tak mohol odvíjať úplne inak. Levický tréner si vyskúšal hráčov na rôznych postoch a s ich výkonom bol spokojný. Ako povedal domáci kouč Marcel Pavlík, tak Levice boli možno o ten jeden gól lepším mužstvom.

SkryťVypnúť reklamu
Súvisiaci článok Kluby na Aktíve ŠTK spoznali presné termíny aj 4 kôl navyše Čítajte

Levice – Veľký Lapáš (5. liga stred) 3:2 (1:1), Solčiansky, Janúrik, Pánik – Krkoška, Béger. Levice: Štrba – Gabaš, Janúrik, Kiss, Herc, Novák, A. Kosák, Švirik, Solčiansky, Hostinský, Pajdučák. Str.: Mandrák, Pišky, Tariška, Šurányi, Pánik, Hajdamár. Pre Levice to bol veľmi dobrý zápas, keďže v tíme hostí pôsobí viacero bývalých hráčov Nitry a aj mladíkov z ich akadémie. Na to, že Lapáš hrá piatu ligu, tak majú veľmi kvalitné mužstvo a z toho mal tréner Levíc pred zápasom mierne obavy. Hostia boli v prvom polčase trošku lepším mužstvom, keďže domácim chvíľku trvalo pokiaľ sa dostali do tempa. Dôležité ale bolo, že keď aj prehrávali, tak dokázali otočiť. Dva góly strelili po štandartkách. S predvedenou hrou bol levický tréner spokojný.

Kalná nad Hronom – Komárno (2. liga) 2:1 (2:0), Cleber 2 – Nguidjol. KFC: Guťan – Vida, Szép, Flídr, Homola, Pecho, Lovska, Čejtei, David, Lepieš, Cleber. Str.: Jasenek, Turnai, Pánik, Szokol. Bachan. V prípravnom zápase privítali hráči Kalnej druholigistu z Komárna. Z oboch strán sa hral kvalitný zápas, ale aktívnejší boli prekvapivo domáci futbalisti, čoho výsledkom bol gól v 8. minúte, keď sa presadila nová akvizícia KFC Cleber. Hostia boli zaskočení aktívnou hrou domácich, snažili sa prevziať iniciatívu, avšak to sa im nedarilo. Naopak domáci z brejku poistili svoje vedenie, keď to bol opäť nováčik v drese Kalnej Cleber, ktorý zvyšoval na 2:0. V druhom polčase mohol streliť aj hetrik, ale svoj samostatný nájazd nepremenil. Na 3:0 mohol zvyšovať Čejtei, ale nesadla mu lopta. Hostia hrozili najmä po stranách a nakoniec sa dočkali aspoň čestného gólu v samom závere zápasu po centri.

Kalná nad Hronom – Imeľ (3. liga západ) 3:0 (2:0), Cleber, Vida, Szokol KFC: Nevolný – Vida, Flídr, Szép, Víglaš, Pecho, Jasenek,Cejite, Cleber, Szokol, Cleber.

Dočítajte článok - prihláste sa alebo si predplaťte SME.sk
Odomknite článok za pár sekúnd cez SMS predplatné za 4 € každé 4 týždne. Pošlite SMS s textom C73WK na číslo 8787. Predplatné môžete kedykoľvek zrušiť (viac na www.sme.sk/vop).
Ďalšie možnosti platby:
Odomknite článok za pár sekúnd cez SMS predplatné za 4 € každé 4 týždne. Pošlite SMS s textom M73WK na číslo 8787, alebo kliknite na „Objednať cez SMS“ a odošlite predvyplnenú správu. Predplatné môžete kedykoľvek zrušiť (viac na www.sme.sk/vop).

4. Neplatíte kreditkou? Pozrite si 5 tipov, prečo by ste mali
  5. Únava, Stres ? Nízke libido ? Riešenie je jednoduché!
  10. Horské chaty sú legendy, ktoré píšu svoje vlastné príbehy 7 992

Mních, vtáčkar, džokej. Viete, v ktorej obci boli doma?

Video + foto z otvorenia unikátnej pamätnej izby v dedine pri Hrone, kde mali kúpele, chovali kone a na panské dvory dodávali obľúbené operence.

V Novom Tekove otvorili pri príležitosti 700. výročia prvej písomnej zmienky pamätnú izbu.

Mesto dá dotácie. Požiadať treba do konca októbra

Obyvatelia Levíc, inštitúcie i podnikatelia môžu získať aj tento rok mestské dotácie na svoju činnosť.

Centrum mesta Levice.
ObFZ LEVICE

KAM ZA FUTBALOM V OKRESE: Potvrdia Levice vonku dobrú formu? Udrží si Vrbica neporaziteľnosť?

Prinášame vám pozvánku na futbalové zápasy v okolí počas aktuálneho víkendu.

Ilustračná fotografia.
FUTBAL

Neprehrali už vyše 15 mesiacov. Na jeseň si už na domácom trávniku nezahrajú

V predčasne ukončenej sezóne hráči lídra Oblastných majstrovstiev úspešne kráčali za postupom, ale všetko im zahatala pandémia koronavírusu. Dostali síce ponuku prejsť do piatej ligy, ale v klube sa dohodli, že si postup chcú vybojovať na trávniku.

Hráči Vrbice sú ašpirantmi na titul v ObM.