LEVICE. V areáli Parku Pohybu pribudol nový prvok. Betónový skateparkový bazén má nepravidelný tvar a plochu cca 197 metrov štvorcových. Tzv. bowl je umiestnený vo vnútri bežeckej a inline dráhy.
Vybudovala ho ostravská spoločnosť Hydro Gas Manufacture, ktorá sa špecializuje na výstavbu skateparkov.

"Spolu s prvou časťou skateparku, tzv. CityLine sa vytvorili kvalitné podmienky pre priaznivcov skateboardingu, ktorí môžu tento moderný priestor využívať aj na konanie súťaží v tomto športe," povedala Adriana Macáková, hovorkyňa Mestského úradu v Leviciach.
Bazén v Leviciach je na profesionálnej úrovni, je prvý v okolí, podobný majú v Nitre. „Ide o prekážku, ktorá je bežnou súčasťou skateparkov po celom svete a dalo by sa povedať, že je to jedna z najobľúbenejších disciplín, čo sa skateboardingu týka,“ povedal počas vstavby Marián Kosnovský z občianskeho združenia Festival pohybu.
Preinvestovali viac ako milión eur
Výstavba Parku pohybu sa začala v roku 2018 vďaka iniciatíve občianskeho združenia Festival pohybu v spolupráci s mestom Levice. Park pohybu sa postupne buduje na okraji sídliska Vinohrady, čím sa celý priestor mení na športovo-oddychový areál pre všetky vekové skupiny.
"Novovybudovaný skatepool je druhou fázou vybudovania skateparku, prvá fáza s betonovými a kovovými prekážkami sa realizovala spolu s inline a bežeckou dráhou v roku 2018," priblížila.

V areáli sa postupne budujú ďalšie prvky podľa spracovanej štúdie. V roku 2019 pribudlo veľké parkovisko s vyše 100 parkovacími miestami, workoutové ihrisko a rozsiahla výsadba zelene s množstvom vzrastlých stromov, kríkov a trvaliek.
Vlani vybudovali oplotené basketbalové ihrisko s rozmermi 29 x 17 metrov.
Pribudnú aj toalety
"V tomto roku sa na zvýšenie komfortu verejnosti pripravuje výstavba sociálnych zariadení," naznačila, na čom pracujú. Práve chýbajúce sociálne zariadenia v minulosti kritizovali návštevníci športoviska a aj obyvatelia priľahlých rodinných domov.
.Súčasťou športovo-oddychového areálu sú lavičky a pitná fontána. Jednotlivé prvky sa budujú z rozpočtu mesta Levice, doteraz tu mesto investovalo vyše milión eur.
Iniciátor výstavby – občianske združenie Festival pohybu - tu počas roka organizuje rôzne športové podujatia. Určené sú pre priaznivcov športov na kolieskach, basketbalu či workoutu.
Nový skatepool si budú môcť vyskúšať a svoje schopnosti v skateboardingu predstavia jazdci z celého Slovenska, Českej republiky a Maďarska už túto sobotu na podujatí Primo Skate Cup s množstvom sprievodných akcií. Podujatie sa koná v rámci Kultúrneho leta mesta Levice.