LEVICE. O technický stav autobusov sa starajú v novej hale. Priestory s moderným vybavením dali do užívania dnes (25.7.) v areáli spoločnosti Arriva v Leviciach. Nachádza sa neďaleko autobusovej stanice.
Na investíciu vo výške 1,734 milióna eur využili cezhraničné financovanie.
Špičkové vybavenie
Prevádzkové stredisko spoločnosti Arriva v Leviciach má 78 autobusov. Zabezpečujú služby na prímestských linkách aj linkách mestskej hromadnej dopravy v Leviciach.
O stav vozového parku sa stará 13 pracovníkov.
Nová hala má plochu 1435 metrov štvorcových. Je v nej sedem opravárenských stanovísk. Štyri boxy majú montážnu jamu a tri sú vybavené stĺpovými zdvihákmi.

„Moderné autobusy vyžadujú pre svoju údržbu špičkovo vybavené servisné pracoviská. Pneuservis, diagnostika, pracovné dielne, sklady olejov a materiálu, ale aj opravárenské technológie, ako je tester vôle náprav, valcová skúšobňa bŕzd – tie všetky spĺňajú najvyššie technické štandardy,“ povedal Michal Horák, generálny riaditeľ spoločností Arriva na Slovensku.
Okrem zlepšenia pracovných podmienok pre zamestnancov v nových priestoroch očakávajú aj výrazné zníženie prevádzkových nákladov a nižšiu spotrebu energií.
Spolupráca s južnými susedmi
Autobusy jazdia na linkách MHD v Leviciach. „Z novej opravárenskej haly bude mať úžitok nielen mesto Levice ako objednávateľ autobusovej dopravy vo verejnom záujme, ale predovšetkým naši občania, ktorí túto dopravu denne využívajú,“ povedal Peter Benček, zástupca primátora Levíc.
Hala vznikla aj vďaka cezhraničnej spolupráci a finančnej podpore od CED – Stredoeurópskej siete pre ekonomický rozvoj.

„Spoločnosť Arriva Hungary Zrt., ako súčasť skupiny Arriva a vlastník spoločnosti Arriva Service, má veľký záujem na rozvoji našej servisnej spoločnosti, ktorá poskytuje opravárenské služby a technické zázemie pre všetky spoločnosti Arriva na Slovensku,“ zdôraznila Anikó Körmendi, generálna riaditeľka spoločnosti Arriva Hungary.
Pozitívny výsledok spolupráce sa podľa jej slov prejaví v dvoch krajinách.
Celková výška investície do výstavby a vybavenia novej opravárenskej haly dosiahla 1, 734 milióna eur. Dotácia od maďarskej neziskovej organizácie CED predstavovala sumu 714-tisíc eur. Jednými z podmienok pre získanie dotácie bolo udržateľnosť projektu po dobu najmenej troch rokov, udržanie minimálne 12 pracovných miest.
