HOKOVCE. Nehoda s vážnymi následkami sa stala 7. novembra pred jedenástou dopoludnia na účelovej komunikácii pri Hokovciach. V aute sa viazli dvaja mladiství, vodič nemal vodičské oprávnenie.
Operačné stredisko Záchrannej zdravotnej služby vyslalo pozemnú posádku rýchlej zdravotnej pomoci a tiež posádku leteckých záchranárov.
„Vrtuľník transportoval jednu mladistvú osobu s poranením hlavy a dolnej končatiny do Detskej fakultnej nemocnice v Banskej Bystrici,“ informoval Richard Bolješik, zástupca hovorcu operačného strediska. Druhého mladistvého s poranením hlavy previezli do Nemocnice v Leviciach.

Na mieste nehody v poli zasahovali hasiči z Levíc a Šiah.
Podľa Viktórie Borlokovej, krajskej policajnej hovorkyne, vodič bez vodičského oprávnenia jazdil na Škode Fabia po účelovej komunikácii za obcou Hokovce.
„Pravdepodobne neprispôsobil rýchlosť jazdy vozidla svojim schopnostiam a na rovnom úseku cesty zišiel mimo cesty, kde sa s vozidlom prevrátil až zostalo stáť na kolesách v poli.“

Dychová skúška u vodiča mala negatívny výsledok.
Okolnosti, miera zavinenia a presná príčina sú predmetom vyšetrovania polície.