LEVICE. Na sídlisku Vinohrady šľahali plamene. V nedeľu (17. 8.) pred šiestou podvečer začalo horieť vedľa paneláka na Palárikovej ulici. Firma tu zatepľuje bytový dom.
„Išlo o požiar paliet, izolačného materiálu, ktorý sa používal pri zatepľovaní vedľajšieho bytového domu, a stromu. Vedľa požiaru sa nachádzala plechová stavebná búda,“ priblížila Michaela Gundová, krajská hovorkyňa hasičov.
Veliteľ zásahu nariadil použiť dva vysokotlakové prúdy. Počas hasenia ochladzovali plechovú búdu, ktorá sa nachádzala v tesnej blízkosti požiaru. Veliteľ ju nariadil otvoriť a hasiť vo vnútri.

„Po lokalizácii požiaru bolo miesto kontrolované termokamerou a skryté ohniská rozhrabávané a dohášané,“ dodala s tým, že miesto požiaru odovzdali hliadke polícii, ktorá počkala na príchod majiteľa zhoreného materiálu.
Príčina vzniku požiaru je v štádiu vyšetrovania.
