Utorok, 22. august, 2017 | Meniny má Tichomír

Levice doma naplno, Komárno neuspelo

V sobotu pokračovala basketbalová extraliga mužov 31. kolom. Nitrania mali voľno, no naďalej sú na čele súťaže.

Astrum Levice - ŠKP Banská Bystrica 73:66 (11:19, 17:16, 17:15, 28:16)
Prvá štvrtina bola v réžii hostí, ktorí získali až osembodový náskok. Hra domácich sa postupne zlepšovala, postupne ukrajovali z náskoku hostí a na polčasovú prestávku odchádzali za stavu 28:35. Po zmene strán zlepšená obrana domácich začala prinášať úspech. Po tretej štvrtine viedli hostia ešte o päť bodov (50:45). Posledná štvrtina však patrila jednoznačne domácim, ktorí ju vyhrali o dvanásť bodov a celé stretnutie 73:66.
Rozhodovali Pipíška, Szibilla a Lamoš, TH: 31/24 - 17/10, trojky: 5 - 6, fauly: 23 -24, 1850 divákov.
Najviac bodov: Vojtek 15, Bernard, Seman, Koštomaj 13 - Rendla 14, Immink, Velčič po 11

MBK Rieker Komárno - MBK Handlová 72:80 (20:19, 10:24, 17:20, 25:17)
Hostia sa v úvode rýchlo ujali vedenia 7:0. Hoci domáci potom sériou 10:0 strhli vedenie na svoju stranu, Handlovčania si v druhej štvrtine vypracovali až dvojciferný náskok, ktorý si s prehľadom udržali až do 39. min. Domácim nepomohol ani mohutný finiš. V poslednej minúte dokázali stiahnuť na rozdiel štyroch bodov 72:76, tento stav však neudržali a nakoniec prehrali o 8 bodov.
Rozhodovali Ženiš, Šramko a Kuzmiak, TH: 19/12 - 22/19, trojky: 8 - 7, fauly: 20 - 24, 950 divákov.
Najviac bodov: Jones 14, Burrows a Johnson po 13 - Delič 28, Gavlák 19, Nuber 17

Ostatné výsledky: Prievidza - Žilina 92:87, Svit - Spišská N. Ves 77:78, Nitra a Inter mali voľno.

1. Nitra 23 18 5 1967:1814 41
2. Spiš. N. Ves 23 16 7 1804:1732 39
3. Komárno 25 14 11 2083:1973 39
4. Handlová 25 14 11 1935:1902 39
5. Levice 25 12 13 2023:1984 37
6. Žilina 25 11 14 2008:2034 36
7. Svit 23 10 13 1878:2009 33
8. Inter 23 8 15 1775:1844 31