Utorok, 19. september, 2017 | Meniny má Konštantín

Vojtek vládal, v závere dal dôležité body

Basketbalisti Levíc vyhrali v stredu v Komárne 65:58. V poslednej štvrtine zapol na plné obrátky Jozef Vojtek.

Pivot Jozef Vojtek prispel k cennému víťazstvu Levíc na palubovke Komárna.(Zdroj: Mário Bočák)

Žlto-zelení dostali v Komárne 58 bodov, v druhom polčase len osemnásť. „Na Komárno sme sa špeciálne nepripravovali. Tréner nás akurát motivoval deň pred zápasom s tým, že aby sme toto stretnutie brali ako prvý play off zápas. Myslím, že každý si to zobral za svoje a v Komárne sme dokázali triumfovať,“ povedal po zápase obľúbený levický basketbalista.

Zo začiatku to však nevyzeralo so žlto-zelenými práve najlepšie. Prvú štvrtinu prehrali Levice 18:24. „Pustili sme sa s nimi do streleckých pretekov. Hralo sa rýchlo, na brejky, no už v druhej štvrtine sme našu hru spomalili, začali sme hrať agresívnu obranu, čo na súpera platilo. Domáci sa potom presadzovali ťažšie, my sme bodovali a držali ich na dištanc,“ hovorí Vojtek.

Ten zaznamenal v posledných 220-tich sekundách zápasu sedem zo svojich trinástich bodov. „Zrejme to bolo tým, že som mal rýchlo tri fauly, druhú a tretiu štvrtinu som prakticky nehral, tak v závere som bol oddýchnutý. Toto som sa snažil využiť vo svoj prospech, hráči Komárna už mali toho dosť. Som rád, že mi tam niečo padlo, už sa všetci tešíme na Prievidzu,“ dodal Vojtek.

Tú privítajú Levice v sobotu večer o šiestej. Opäť sa očakáva plný dom.