Utorok, 19. január, 2021 | Meniny má MárioKrížovkyKrížovky

Levice doma neuspeli

Prvý štvrťfinálový zápas neskončil pre žlto-zelených dobre. Basketbalisti Levíc na úvod štvrťfinálovej série doma podľahli Handlovej 84:89.

Levický pivot Mike Bernard zápas nedohral pre zranenie.Levický pivot Mike Bernard zápas nedohral pre zranenie. (Zdroj: Patrik Štrba)

Štvrťfinále - 1. zápas: Astrum Levice - MBK Handlová 84:89 (42:55). Hostia z Handlovej mali nástup ako zo sna. Už v 2. min. bolo 2:9, po štvrtej trojke baníkov zo 4. min. už 2:15. English potom nepremenil z dvoch ani jeden trestný hod, Gavlák dal z protiútoku ďalšiu trojku a bolo šokujúcich 2:18. Levičania sa však zmobilizovali dotiahli sa na 13:20. Záver patril Haviarovi, ktorý s klaksónom zaznamenal dva body (19:28).
Druhé dejstvo bolo zo strany domácich o poznanie lepšie. Pridali v obrane, Handlovej už nepadali pokusy z diaľky a v 4. min. žlto-zelení vyrovnali na 30:30. Miloševič trojkou otočil, Vojtek v 6. min. upravil na 34:38 a Delič ôsmou trojkou hostí s klaksónom zvýšil na 42:55.
Úvodné minúty druhého polčasu patrili Hendersonovi, potom sa opäť presadil Vojtek a v 6. min. svietilo na tabuli 61:64. Golianovi však padla ďalšia trojka a pred koncom tretej periódy upravil na 66:71.
Domáci kapitán Rišo Klein začal poslednú štvrtinu trojkou (71:71) a po Hendersonových bodoch Levice prvýkrát v zápase viedli. Neúnavní Delič a spol. však odpovedali. Za stavu 77:81 si bral time-out domáci kouč František Rón. Pol minúty pred koncom vykresal iskierku Henderson, keď trojkou znížil na 84:85. Handlová ale zvrat nepripustila a z prvého zápasu si odniesla dôležité víťazstvo.

ASTRUM: Henderson 20, English 11, Klein 10, Urland 8, Bernard 4 (Vojtek 13, Koštomaj 8, Červenka 6, Seman 4).
MBK: Delič 26, Miloševič 17, Gavlák 16, Barišič 14, Kozlík 4 (Madaj 7, Golian 3, Haviar 2).
R Brziak, Šarišský a Szibilla, TH: 16/10 - 22/16, trojky: 6 - 13, fauly: 21 - 21, 2000 divákov.
Štvrtiny: 19:28, 23:27, 26:16, 16:18.
Stav série: 0:1.

HLASY TRÉNEROV
František Rón, Levice: „Prvý play off zápas rozhodol úvod. Hostia sa úspešnými trojkami dostali do laufu, my sme potom museli len doťahovať. Keď hostia potrebovali, vždy odpovedali trojkami, dali ich dnes trinásť, my o polovicu menej. Pribrzdilo nás aj zranenie Mike Bernarda. Cez polčas dostal do päty injekcie, chcel hrať, vtedy nám to išlo, ale kvôli bolesti sa Mike znovu sa pýtal dole.“

Ľudovít Smačko, Handlová: „Dnešný zápas mal všetko, čo takýto zápas má mať. Bola tam dramatičnosť, boli nervy, videli sme dobrý zápas so šťastným koncom pre nás. Mali sme výborný vstup do zápasu, chlapci dodržali pokyny zo šatne. Samozrejme, že domáci sa v priebehu stretnutia dotiahli, bola tu fantastická atmosféra, to pomôže každému mužstvu. Levičania potom ožili, ale ich nápor z konca zápasu sme odrazili a podľa mňa sme zaslúžene vyhrali.“