Streda, 23. august, 2017 | Meniny má Filip

Levice sa ujali vedenia v sérii proti Spišiakom

Levickí basketbalisti potvrdili výbornú formu. V treťom zápase semifinálovej série vyhrali na Spiši o štyri body a ujali sa vedenia 2:1 na zápasy. Rozhodnúť môžu už túto stredu. Ak Spišiakov doma zdolajú, sú vo finále.

Najlepším strelcom Levíc bol nečakane striedajúci pivot Jozef Vojtek.(Zdroj: Patrik Štrba)

BK 04 AC LB Spišská Nová Ves - Astrum Levice 83:87 (33:45)
Stretnutie bolo zo začiatku vyrovnané, Levičania vyhrávali po bodoch Bernarda 2:4, Mróz potom premenil pokus za tri body, ale Toroman tiež a vo 4. min. bolo 5:7. Domáci Jefferson s Mrózom potom otočili na 11:9, ale žlto-zeleným od tohto momentu fungovala obrana a v 7.min. English trojkou poslal hostí do vedenia (13:15). Spišiaci sa do konca štvrtiny už bodovo vôbec nepresadili. Naopak Toroman stihol dať ešte dve trojky, presadil sa výborný Vojtek a a bolo 13:25.
Levickí basketbalisti hrali dobre aj v druhej štvrtine. V 4. min. síce Baťka trojkou znížil na sedembodový rozdiel (26:33), ale trojkou mu odpovedal znovu Toroman. Domáci basketbalisti sa cez výbornú defenzívu Levíc presadzovali veľmi ťažko, po Vojtekových bodoch to bolo v 6. min. opäť o dvanásť (28:40). Mielczarek ešte raz znížil na 33:40, ale Toroman šokoval svojou treťou trojkou. Potom ešte premenil Henderson oba trestné hody a bolo polčasových 33:45.
Žlto-zelení pokračovali vo výbornom výkone aj po veľkej prestávke. Stále si držali dvojciferný odstup, dva razy vyhrávali aj o štrnásť bodov. Demečko v 7. min. znížil na 45:54, ale na druhej strane ľahko bodoval Vojtek, Henderson a Červenka a Toroman si päť sekúnd pred koncom vychutnal svoju piatu trojku v zápase (51:65).
Koštomaj hneď v úvode poslednej štvrtiny zvýšil trojkou na 51:68, v 4. min. ešte hostia viedli o pätnásť bodov (59:74), ale Spišiaci to nezabalili. Postupne sa začali doťahovať, tri minúty pred koncom dal Bartoš trojku a na tabuli svietilo 69:76. Žlto-zelení si ale víťazstvo postrážili a v stredu môžu sériu so Spišiakmi na domácej palubovke ukončiť.

R Gabara, Lukáč, Karniš, TH: 16/12 - 32/25, trojky: 7 - 8, fauly: 27 - 23, 1200 divákov.
Štvrtiny: 13:25, 20:20, 18:20, 32:22.
BK: Jefferson 18, Mróz 17, Johnson 13, Mielczarek 12, Baldovský 0 (Baťka 11, Bartoš 8, Demečko 2, Š. Bečarík 2).
ASTRUM: Toroman 20 (5 trojok), Henderson 8, English 8, Bernard 7, Klein 6 (Vojtek 21, Koštomaj 11, Červenka 4, Urland 2).

Stav série: 1:2.

1. Štyri kluby z okresu uspeli v projekte SFZ. Peniaze využijú na skvalitnenie podmienok pre futbal 366
  2. Futsalisti odohrali prvé prípravné stretnutie 53
  3. FOTOGALÉRIA: Pozri si bábätká z levickej pôrodnice, ktoré sme privítali v 32. týždni Foto 31