Sobota, 24. júl, 2021 | Meniny má VladimírKrížovkyKrížovky

Ubolené levické srdcia, Nitra s mečbalom

Levické basketbalové srdcia po prehre po dvojnásobnom predĺžení skameneli. „Nemám nič, čo by som povedal. Sklamanie, obrovské sklamanie,“ mlčky hľadal slová Jozef Vojtek.

Jozef Vojtek prechádza cez Nitra Erwina.Jozef Vojtek prechádza cez Nitra Erwina. (Zdroj: Peter Baráth)

V stredu sa v hale SPU v Nitre konala tretia finálová bitka medzi Nitrou a Levicami. Zverencov Františka Róna prišla opäť povzbudiť výrazná divácka kulisa, ktorá búrlivo hnala svojich miláčikov dopredu.

Levice vtrhli do zápasu veľmi dobre, úvod zápasu im jasne patril. Všetko to zaklincoval parádnym košom z polovice ihriska Mike English a v polčase tak viedol Astrum o 9 bodov. Oba tímy si uvedomovali dôležitosť zápasu a zvlášť domácej Nitre táto skutočnosť zväzovala ruky pri streľbe. Po prestávke sa strhlo veľké basketbalové divadlo, Levice však boli neustále bližšie k naplneniu víťaznej túžby, hoci skóre sa neposúvalo závratnou rýchlosťou. V závere domáci pritvrdili a aj s veľkou dávkou šťastia si vynútili predĺženie zápasu. V ňom bol opäť lepší Astrum, lenže náskok neudržal a navyše prišiel o Toromana, balkánsky legionár sa vyfauloval. Prišlo na rad druhé predĺženie, ktoré sa v ničom nelíšilo od prvého, Levice vyrovnali 6 sekúnd pred koncom zásluhou kapitána Kleina na 94:94, ale Nitre sa vydaril posledný útok a Bosák šťastnou dvojkou s klaksónom rozhodol.

Levické srdcia tak skameneli. Pochopiteľne, hráči Levíc boli veľmi sklamaní a nešťastní po zápase. „Jopo“ Vojtek sa ruval na pivote s domácimi ako lev, odmena však neprišla. „Nemám nič, čo by som povedal. Sklamanie, obrovské sklamanie,“ mlčky hľadala slová levická opora.

Ešte však nie je koniec. Hoci má Nitra prvý mečbal, najbližší zápas sa hrá v Leviciach a všetko sa môže ešte zauzliť. A verme spoločne, že sa aj zauzlí a finále sa vráti do Nitry!