Pondelok, 16. júl, 2018 | Meniny má Drahomír

Levičania šokovali Pardubice

Levický basketbalový klub Astrum odohral 1. októbra v Pardubiciach zápas s BK JIP Pardubice víťazne 62:65.

(Zdroj: Patrik Štrba)

BK JIP PARDUBICE – ASTRUM LEVICE 62:65 (12:16, 22:34, 40:47)

Ambiciózny domáci tím, ktorý chce v tejto sezóne útočiť na finále Mattoni NBL, viedol v 5. minúte zápasu po štyroch premenených trestných hodoch 8:6, to však bolo na prekvapenie posledný raz v zápase.

V drese žltozelených sa následne k skvelému streleckému výkonu rozohral Esian Henderson a keď Astrum zabral aj v obrane, začal skóre zápasu obracať na svoju stranu. Po prvej štvrtine bol stav zápasu 12:16, úvod druhej desaťminútovky patril jasne Leviciam, ktoré kraľovali na palubovke aj v hľadisku. Výborná obrana nútila domáci tím k ťažkým strelám, ktoré nepremieňali. Levičania hrali rýchlo, presne strieľali a po osem bodovej šnúre viedli v 14.minúte 12:26. Keď o chvíľu neskôr trafil Henderson trojku s faulom a premenil aj trestný hod na tabuli svietilo skóre 14:30 v prospech Levíc! Domácim nepomohli ani dva oddychové časy, výborná obrana Levíc im robila problémy a hoci Hampton znížil na konci polčasu na 22:31, posledné slovo patrilo Hendersonovi, ktorý svojou treťou trojkou v zápase zvýšil polčasový náskok Levičanov na 22:34.

Po prestávke sa čakal nápor domáceho tímu, ktorý síce prišiel aj keď ho v úvode prerušili problémy s časomierou a zastaviť ho mohli aj dve nepremenené tutovky inak dobre hrajúceho Granta. Levičania sa v úvode nevedeli trafiť, Pardubice znížili na rozdiel deviatich bodov 27:36 a tréner Rón musel reagovať oddychovým časom. Ten zastavil narastajúci domáci tlak, rovnako aj ďalšia trojka z rúk Hendersona a následne aj Červenku. Za tri body však trafil aj domáci Muirhead a už to bolo len o štyri bodov - 40:44. Skvelý Henderson ale pridal ďalšie body čo hostí držalo stále v miernom náskoku. V poslednej desaťminútovke vytiahol svoje útočné prednosti Mike Bernard a po jeho bodoch viedli Levičania v 33. minúte 42:51. Domáci tím tlačil, Tadej Koštomaj ale premieňal dôležité trestné hody. V samotnom závere však prišlo pár chýb ako aj sporných rozhodcovských verdiktov, ktoré ponúkli Pardubiciam šancu na víťazstvo. Štrnásť sekúnd pred koncom znížil Černošek na 62:64, levický kapitán Rišo Klein premenil len jeden trestný hod (62:65) a Pardubice mali útok na vyrovnanie. Prišiel však taktický faul Levičanov, Hampton nepremenil prvý trestný hod a žltozelení mohli spolu s najvernejšími fanúšikmi zdvihnúť po dôležitom víťazstve ruky nad hlavu.

JIP: Arnold 13, Černošek 12, Kotas a Hampton po 10, Muirhead 7, Pospíšil a Boháči po 4, Peterka 2.

ASTRUM: Henderson 29 (4 trojky, 4 doskoky), Bernard 12, Koštomaj 9, Grant 8, Červenka 3, Štemberger 2, Klein a Vojtek po 1.

TH: 15/22 – 16:26, fauly: 27:23, trojky: 1:5, štvrtiny: 12:16, 10:18, 18:13, 22:18.

1. Dubravské Čerešne majú sladké prekvapenie pre najrýchlejších!
  2. Infografika: Slováci minuli na Pohode historicky najviac peňazí
  3. Veríte brusniciam pri zápaloch močových ciest? Nemusia stačiť
  4. Aká je ideálna vlhkosť a teplota v byte? Výskum hovorí jasne
  5. Vyberiete si radšej romantický Paríž alebo slnečné Nice?
  6. Dobrú chuť: Letné šaláty a bizarné praktiky food fotografie
  7. O asistovanej reprodukcii sa šíri množstvo zavádzajúcich tvrdení
  8. Pivovar Šariš rozdá tisíce eur, o časti peňazí rozhodnú ľudia
  9. Volkswagen Golf GTI TCR naživo na Slovakia Ringu!
  10. 3 dôvody, prečo sa oplatí mať online účet v ZSE už toto leto
  2. Aká je ideálna vlhkosť a teplota v byte? Výskum hovorí jasne
  4. Infografika: Slováci minuli na Pohode historicky najviac peňazí
  7. Salón architektov A0 – Coneco 2018
  8. Záhradný nábytok: aký materiál je najlepší?
  9. Životné jubileum prof. Ing. Jaroslava Valáška, PhD.

Levice: Lanový park má vyrásť v areáli amfiteátra

Adrenalínová atrakcia pre deti aj dospelých má zabrať časť letného kina v Leviciach. Areál je dlhodobo nevyužívaný.

Na rázcestí troch dedín je nové duchovné miesto

Od roku 1775 stál pomník v podobe sochy sv. Antona Paduánskeho na kamennom podstavci na krížení chotárov troch tekovských dedín - Podlužian, Novej Dediny a Hronských Kosíh.

Bývalá učnica: Čaje o piatej boli našou diskotékou

Na internátoch bol režim. Všetko sa robilo na zvonenie - spomína bývalá učnica na život ďaleko od domova v 70. rokoch.

Pred 40 rokmi postúpili Levičania do národnej ligy

Všetci starí futbalisti, ktorí nedávno zomreli, sa musia v hrobe obracať, hovorí bývalý obranca Levíc.

Tip: Nazrite do podzemia a pivníc v Leviciach

V závere týždňa sa uskutoční podujatie, v rámci ktorého bude možné ochutnať miestne špeciality a zažiť starú atmosféru Levíc.