Nedeľa, 27. september, 2020 | Meniny má CypriánKrížovkyKrížovky

Levičania šokovali Pardubice

Levický basketbalový klub Astrum odohral 1. októbra v Pardubiciach zápas s BK JIP Pardubice víťazne 62:65.

(Zdroj: Patrik Štrba)

BK JIP PARDUBICE – ASTRUM LEVICE 62:65 (12:16, 22:34, 40:47)

Ambiciózny domáci tím, ktorý chce v tejto sezóne útočiť na finále Mattoni NBL, viedol v 5. minúte zápasu po štyroch premenených trestných hodoch 8:6, to však bolo na prekvapenie posledný raz v zápase.

V drese žltozelených sa následne k skvelému streleckému výkonu rozohral Esian Henderson a keď Astrum zabral aj v obrane, začal skóre zápasu obracať na svoju stranu. Po prvej štvrtine bol stav zápasu 12:16, úvod druhej desaťminútovky patril jasne Leviciam, ktoré kraľovali na palubovke aj v hľadisku. Výborná obrana nútila domáci tím k ťažkým strelám, ktoré nepremieňali. Levičania hrali rýchlo, presne strieľali a po osem bodovej šnúre viedli v 14.minúte 12:26. Keď o chvíľu neskôr trafil Henderson trojku s faulom a premenil aj trestný hod na tabuli svietilo skóre 14:30 v prospech Levíc! Domácim nepomohli ani dva oddychové časy, výborná obrana Levíc im robila problémy a hoci Hampton znížil na konci polčasu na 22:31, posledné slovo patrilo Hendersonovi, ktorý svojou treťou trojkou v zápase zvýšil polčasový náskok Levičanov na 22:34.

Po prestávke sa čakal nápor domáceho tímu, ktorý síce prišiel aj keď ho v úvode prerušili problémy s časomierou a zastaviť ho mohli aj dve nepremenené tutovky inak dobre hrajúceho Granta. Levičania sa v úvode nevedeli trafiť, Pardubice znížili na rozdiel deviatich bodov 27:36 a tréner Rón musel reagovať oddychovým časom. Ten zastavil narastajúci domáci tlak, rovnako aj ďalšia trojka z rúk Hendersona a následne aj Červenku. Za tri body však trafil aj domáci Muirhead a už to bolo len o štyri bodov - 40:44. Skvelý Henderson ale pridal ďalšie body čo hostí držalo stále v miernom náskoku. V poslednej desaťminútovke vytiahol svoje útočné prednosti Mike Bernard a po jeho bodoch viedli Levičania v 33. minúte 42:51. Domáci tím tlačil, Tadej Koštomaj ale premieňal dôležité trestné hody. V samotnom závere však prišlo pár chýb ako aj sporných rozhodcovských verdiktov, ktoré ponúkli Pardubiciam šancu na víťazstvo. Štrnásť sekúnd pred koncom znížil Černošek na 62:64, levický kapitán Rišo Klein premenil len jeden trestný hod (62:65) a Pardubice mali útok na vyrovnanie. Prišiel však taktický faul Levičanov, Hampton nepremenil prvý trestný hod a žltozelení mohli spolu s najvernejšími fanúšikmi zdvihnúť po dôležitom víťazstve ruky nad hlavu.

JIP: Arnold 13, Černošek 12, Kotas a Hampton po 10, Muirhead 7, Pospíšil a Boháči po 4, Peterka 2.

ASTRUM: Henderson 29 (4 trojky, 4 doskoky), Bernard 12, Koštomaj 9, Grant 8, Červenka 3, Štemberger 2, Klein a Vojtek po 1.

TH: 15/22 – 16:26, fauly: 27:23, trojky: 1:5, štvrtiny: 12:16, 10:18, 18:13, 22:18.

1. Seat Leon Sportstourer ponúka priestor aj charakter (test)
  5. Neplatíte kreditkou? Pozrite si 5 tipov, prečo by ste mali
  6. Únava, Stres ? Nízke libido ? Riešenie je jednoduché!
  10. Školský rozvrh s kalendárom prázdnin v denníku SME 8 939

Mních, vtáčkar, džokej. Viete, v ktorej obci boli doma?

Video + foto z otvorenia unikátnej pamätnej izby v dedine pri Hrone, kde mali kúpele, chovali kone a na panské dvory dodávali obľúbené operence.

V Novom Tekove otvorili pri príležitosti 700. výročia prvej písomnej zmienky pamätnú izbu.

Mesto dá dotácie. Požiadať treba do konca októbra

Obyvatelia Levíc, inštitúcie i podnikatelia môžu získať aj tento rok mestské dotácie na svoju činnosť.

Centrum mesta Levice.
ObFZ LEVICE

KAM ZA FUTBALOM V OKRESE: Potvrdia Levice vonku dobrú formu? Udrží si Vrbica neporaziteľnosť?

Prinášame vám pozvánku na futbalové zápasy v okolí počas aktuálneho víkendu.

Ilustračná fotografia.
FUTBAL

Neprehrali už vyše 15 mesiacov. Na jeseň si už na domácom trávniku nezahrajú

V predčasne ukončenej sezóne hráči lídra Oblastných majstrovstiev úspešne kráčali za postupom, ale všetko im zahatala pandémia koronavírusu. Dostali síce ponuku prejsť do piatej ligy, ale v klube sa dohodli, že si postup chcú vybojovať na trávniku.

Hráči Vrbice sú ašpirantmi na titul v ObM.