Pondelok, 25. september, 2017 | Meniny má Vladislav

Slovenský pohár federácie v karate

Druhé kolo Pohára federácie v karate detí a mládeže sa konalo 15. októbra v Prievidzi. Pretekári z Karate klubu Goju-Ryu Levice získali 6 zlatých, 10 strieborných a 6 bronzových medailí.

Levickí karatisti úspešne reprezentovali svoje mesto

LEVICE. Súťažilo sa v Kobude (cvičenie so zbraňami) a v súbornom cvičení Kata. Ako prvá sa na zápasisko postavila Nina Pankuličová, v kategórii ženy OPEN (bez rozdielu štýlu), kde získala striebornú medailu. Martina Valentíková obsadila 4. miesto. Nina Pankuličová nastúpila opäť v kategórii ženy, kde získala 3. miesto. René Kubovič v kategórii mužov získal bronzovú medailu. V kategórii Open sa umiestnil na 4. mieste. Viktórii Hlôškovej sa v kategórii 10 až 13-ročných dievčat nepodarilo prebojovať do finále a v 1. kole vypadla. Takisto to bolo aj v kategórii Open. Bianke Havranovej sa v kategórii 6 až 9-ročných dievčat od 7. Kyu (technický stupeň) nepodarilo prebojovať do finále a v prvom kole vypadla. Rovnako Chiara Holečková, ktorá nastúpila v kategórii 6 až 9-ročných dievčat do 7. Kyu nedokázala presvedčiť rozhodcov a skončila tiež v prvom kole. Príjemne ale prekvapil Samuel Longauer v kategórii 6 až 9-ročných chlapcov od 6. Kyu, ktorý na svojej premiére obsadil pekné 3. miesto a získal tak svoju prvú, bronzovú medailu. Patrikovi Bittnerovi, v kategórii 10 až 13-ročných chlapcov sa nepodarilo prebojovať do finále. Taktiež aj Lukáš Zbihlej neprešiel v kategórii chlapcov 10 až 13-ročných do 5. Kyu do druhého kola.

V cvičení družstiev sa predstavilo družstvo ženy v zložení Nina Pankuličová, Martina Valentíková a Viktória Šályová (KK Nová Baňa), ktoré svojou absolútnou súhrou opäť získali zlato.

Po súborných cvičeniach Kata nasledovali športové zápasy, Kumite. Ako prví nastúpili najmladší pretekári v kategórii 6 až 9-ročných chlapcov do 140 cm. David Furda sa stretol vo finále s Márkom Pšenákom, kde si výhru vybojoval Furda a získal krásne zlato. Pšenák skončil na peknom 2. mieste. Rovnaký priebeh mala aj kategória Open, kde boli výsledky rovnaké a Furda si tak odniesol domov zlato a Pšenák striebro. Matúš Kanás v kategórii chlapcov 10 až 11-ročných do 140 cm aj napriek zraneniu dokázal vybojovať zaslúženú striebornú medailu. Peter Tóth v tejto kategórii získal 3. miesto. Gregor Kupkár, v kategórii 12 až 13-ročných chlapcov do 160 cm získal striebro a svoje kvality potvrdil aj v kategórii Open kde mu na krk pribudla druhá strieborná medaila. Ivan Košťúr v kategórii dorastencov 14 až 17-ročných +70 kg po veľmi pekných zápasoch obsadil 3. miesto. Dlhoročný pretekár Dominik Miko v kategórii dorastencov –60 kg úspešne skončil na 1. mieste. Dominika Víghová v kategórii dorasteniek obsadila 2. miesto, v kategórii Open získala bronzovú medailu. Nikola Mikulecová v kategórii dorasteniek +55 kg skončila na 2. mieste, v kategórii Open všetkým dokázala, že je dlhoročnou pretekárkou a získala zlatú medailu. Taktiež nastúpila po prvýkrát v kategórii žien, kde sa jej podarilo získať pekné 2. miesto. V honorovanej kategórii muži Open (bez rozdielu hmotnosti) nastúpil na zápasisko Peter Zelinka, ktorý síce zápasil excelentne, avšak s o 20 kg ťažším pretekárom bodovo tesne prehral a získal tak zaslúženú striebornú medailu. Menej sa darilo Alexandrovi Krausovi v kategórii dorastencov +70 kg, ktorý tak ako v tejto, tak aj v kategórii Open získal 4. miesto. Adam Bojko, v kategórii Open dorastencov –70 kg obsadil 3. miesto. Vo svojej vlastnej kategórii sa však stal absolútnym víťazom a právom mu patrí 1. miesto.

V najbližších dňoch čakajú slovenských reprezentantov v zložení Martina Valentíková, Nina Pankuličová, Nikola Mikulecová, Tomáš Valentík, Peter Zelinka, René Kubovič, Ján Fedor a Adam Bojko Majstrovstvá sveta v Taliansku, v meste Carrara.

1. Polícia hľadá hnedý Mercedes bez spätného zrkadla. Zachytil a ťažko zranil chodkyňu 667
  2. Voľby do VÚC 2017 Levice: Zoznam kandidátov na poslancov 354