Štvrtok, 3. december, 2020 | Meniny má OldrichKrížovkyKrížovky

Beh zaklincovali zemiakmi a cibuľou

Za priaznivého počasia sa bežci levického regiónu zúčastnili 15. októbra cestného behu pod názvom Zelenyákova trinástka.

LEVICE. Trasa už 16. ročníka viedla z Hronoviec do Malých Ludiniec, kde sa bežci otáčali a znova mierili do cieľa v Hronovciach.

Na trati boj generácií

V hlavnej mužskej kategórii do 39 rokov sa na treťom mieste umiestnil Vladimír Trhan zo Spider Team Levice s časom 49 minút 40 sekúnd. Behu sa zúčastnil aj Tlmačan Miroslav Straňovský pretekajúci za ŠK Atóm Levice, ktorý obsadil štvrté miesto s časom 50 minút 37 sekúnd. Na šiestej priečke sa objavil Peter Salaj z AK Tlmače, ktorý si len nedávno potykal s maratónskou traťou na Medzinárodnom maratóne mieru v Košiciach, s časom 51 minút 39 sekúnd. Ako siedmy dobehol Slavomír Jánoš z BLK Mochovce s časom 52 minút 50 sekúnd. Pár miest za ním obsadil 10. miesto Martin Dudášik z AK Tlmače s časom 57 minút 22 sekúnd. Len o niekoľko sekúnd neskôr dobehol do cieľa ďalší z AK Tlmače, Slavomír Hajdučík ml., ktorému patrí 11. priečka vďaka času 57 minút 37 sekúnd. Na 13. mieste sa ocitol Attila Večerek z Levíc s časom 01:00:22. Ako štrnásty preťal cieľovú rovinku Andrej Salaj z AK Tlmače s časom 01:01:32.

Rybníčan P. Horňáček strieborný
V kategórii M 40 - 49 sa predviedol aj Rybníčan Peter Horňáček, ktorého klasifikovali na druhom mieste s časom 51 minút 38 sekúnd. Na tretej priečke sa za ním umiestnil Karol Hudeček z Klubu Biatlonu Kami v Leviciach s časom 53 minút 37 sekúnd. Štvrtý v poradí v tejto kategórii dobehol Gabriel Duba z ŠK Atóm Levice, ktorý potreboval čas 54 minút 46 sekúnd. Juraj Citorík pretekajúci za klub BLK Mochovce bol klasifikovaný na piatej priečke s časom 57 minút 52 sekúnd. V kategórii M 50 – 59 mal zastúpenie Dušan Šutka z KŠK Levice, ktorý sa umiestnil na 4. mieste s časom 01:04:36. V kategórii M 60 a viac skončil na 3. mieste Miroslav Jura z Levíc s časom 01:00:17. O pár miest nižšie dobehol ako šiesty Peter Pavúk zo Spider Team Levice s časom 01:09:05.

S. Havranová prvýkrát na stupni víťazov

Jediná bežkyňa, reprezentujúca AK Tlmače v cestnom behu v Hronovciach, Sylvia Havranová, si tiež užila svoje šťastné chvíle na stupňoch víťazov. Vďaka času 01:07:43 obsadila tretie miesto v kategórii Z - 39.

Výbornu atmosféru si aj po pretekoch vychutnalo 41 bežcov, na ktorých čakala tombola, v ktorej si i Tlmačania odniesli niekoľko kilogramové naturálie v podobe zemiakov a cibule.