Pondelok, 16. júl, 2018 | Meniny má Drahomír

Beh Žuhračkou zmoril nejedného bežca

Pod záštitou obce, Cirkevnej základnej školy, Materskej školy v Novej Dedine a Spider teamu Levice sa 17. novembra konal prvý ročník behu Žuhračská sedemnástka.

NOVÁ DEDINA. Náročnátrať s prevýšením asi 300 metrov, dlhá sedemnásť kilometrov, viedla po asfaltovej ceste lesom z Novej Dediny na Žuhračku, cez Devičany a späť do Novej Dediny.

Prvenstvá putovali do Trenčína a Dubnice

Nultý ročník si vyskúšala hŕstka bežcov už minulý rok. Tohtoročný prvý ročník behu najrýchlejšie zvládol Trenčan Ján Kucharík z klubu ŽSR Trenčín za 1:05:31 a najrýchlejšou ženou sa stala Jitka Hudáková z AK Spartak Dubnica s časom 1:15:31. V cieli ich privítal s mikrofónom v ruke komentátor Gabriel Kováč.

Milan Švec tentoraz druhý

V kategórii mužov do 40 rokov obsadil 2. miesto skúsený bežec, víťaz minuloročného nultého ročníka, Milan Švec z AK Tlmače s časom 1:07:39. Tesne za ním dobehol na 3. mieste Jakub Mészároš z Levíc s časom 1:08:39. O 7. miesto zabojoval Rastislav Bielik z Levíc s časom 1:15:28. Mário Bača zo Zlatých Moraviec potreboval čas 1:11:15, vďaka ktorému bol klasifikovaný na 8. mieste. Ako desiaty dobehol Marek Vidlička z Levíc s časom 1:15:28. Na 11. mieste sa umiestnil domáci Novodedinčan Peter Salaj z AK Tlmače s časom 1:16:07. Na 12. pozícii dobehol Miroslav Straňovský z ŠK Atóm Levice s časom 1:19:18. Levičan Marián Vorosmarty sa umiestnil na 15. mieste s časom 1:22:34. Na 18. priečke klasifikovali Slavomíra Hajdučíka ml. z AK Tlmače s časom 1:26:30. Spider team Levice reprezentoval Róbert Vyskok, ktorý dobehol na 19. mieste s časom 1:31:25.

Tlmačanky úradovali

V kategórii ženy do 40 rokov sa na 2. mieste umiestnila Michaela Kúdeľová z AK Tlmače s časom 1:31:51. Pár minút za ňou dobehla Sylvia Havranová z AK Tlmače s časom 1:40:50, ktorej patrilo 3. miesto.

Biatlonista K. Hudeček tretí

Biatlonista Karol Hudeček z tímu Klub Biatlon Levice sa umiestnil v kategórii muži nad 40 rokov na 3. mieste s časom 1:14:40. Ako siedmy dobehol do cieľa Gabriel Duba z ŠK Atóm Levice s časom 1:22:07. Pár sekúnd za ním sa umiestnil na 8. mieste Igor Melicherčík z BLK Mochovce s časom 1:22:33. Kategóriu nad 40 rokov uzavrel Peter Rýdzi z Levíc s časom 1:23:26, ktorý sa umiestnil na 10. pozícii.

Zaslúžený výkon podali bežci v kategórii muži nad 50 rokov, kde sa na 7. mieste umiestnil Slavomír Hajdučík st. z AK Tlmače s časom 1:42:19. Na deviatom mieste dobehol Levičan Dušan Šutka z KŠK Levice s časom 1:48:35.

Budujú tradíciu

Ako hodnotí prvý ročník riaditeľka pretekov Iveta Kamenská? „Minulý rok sa konal nultý ročník. Vlani prišlo bežcov málo. Tento rok sa počet pretekárov výrazne zvýšil na 54, k čomu dopomohlo aj výborné počasie. Verím, že bežcov bude z roka na rok pribúdať a beh Žuhračkou sa tak stane každoročnou tradíciou,“ povedala I. Kamenská, členka Spider teamu Levice, ktorá aj s ďalším členom, Petrom Pavúkom, vytvorili čo najlepšie podmienky pre všetkých zúčastnených.

1. Infografika: Slováci minuli na Pohode historicky najviac peňazí
  2. Dubravské Čerešne majú sladké prekvapenie pre najrýchlejších!
  3. Aká je ideálna vlhkosť a teplota v byte? Výskum hovorí jasne
  4. Veríte brusniciam pri zápaloch močových ciest? Nemusia stačiť
  5. Vyberiete si radšej romantický Paríž alebo slnečné Nice?
  6. Dobrú chuť: Letné šaláty a bizarné praktiky food fotografie
  7. O asistovanej reprodukcii sa šíri množstvo zavádzajúcich tvrdení
  8. Pivovar Šariš rozdá tisíce eur, o časti peňazí rozhodnú ľudia
  9. Volkswagen Golf GTI TCR naživo na Slovakia Ringu!
  10. 3 dôvody, prečo sa oplatí mať online účet v ZSE už toto leto
  1. Dubravské Čerešne majú sladké prekvapenie pre najrýchlejších!
  2. Aká je ideálna vlhkosť a teplota v byte? Výskum hovorí jasne
  3. Veríte brusniciam pri zápaloch močových ciest? Nemusia stačiť
  4. Infografika: Slováci minuli na Pohode historicky najviac peňazí
  7. Salón architektov A0 – Coneco 2018
  8. Záhradný nábytok: aký materiál je najlepší?
  9. Životné jubileum prof. Ing. Jaroslava Valáška, PhD.

Levice: Lanový park má vyrásť v areáli amfiteátra

Adrenalínová atrakcia pre deti aj dospelých má zabrať časť letného kina v Leviciach. Areál je dlhodobo nevyužívaný.

Na rázcestí troch dedín je nové duchovné miesto

Od roku 1775 stál pomník v podobe sochy sv. Antona Paduánskeho na kamennom podstavci na krížení chotárov troch tekovských dedín - Podlužian, Novej Dediny a Hronských Kosíh.

Bývalá učnica: Čaje o piatej boli našou diskotékou

Na internátoch bol režim. Všetko sa robilo na zvonenie - spomína bývalá učnica na život ďaleko od domova v 70. rokoch.

Pred 40 rokmi postúpili Levičania do národnej ligy

Všetci starí futbalisti, ktorí nedávno zomreli, sa musia v hrobe obracať, hovorí bývalý obranca Levíc.

Tip: Nazrite do podzemia a pivníc v Leviciach

V závere týždňa sa uskutoční podujatie, v rámci ktorého bude možné ochutnať miestne špeciality a zažiť starú atmosféru Levíc.