Štvrtok, 18. apríl, 2019 | Meniny má Valér

Levičania vrátili Nitre požičané

Levickí hokejisti triumfovali na ľade Dynamaxu Nitra vysoko 4:8.

Levičania otočili zápas v poslednej tretine.Levičania otočili zápas v poslednej tretine.(Zdroj: Ivan Porubský)

Dynamax Nitra – HK Levice 4:8 (0:2, 3:2, 1:4)

Na druhý zápas tretieho kola Levice nastúpili proti dlhoročnému rivalovi Dynamaxu Nitra. Zostava Levíc s menami Socha, Matejov, Ozimák a iní skúsení hráči nasvedčovala tomu, že pôjde o derby, nakoľko skóre zápasov tejto sezóny je 1:1.
Prvých 10 min. sa hral rýchly hokej, takmer bez prerušenia. Hra sa prelínala zo strany na stranu, gólmani odolávali streleckým pokusom a čakalo sa na otvorenie skóre, čo sa podarilo v 14. min a Dano Socha po prihrávke Ostertága delovkou od modrej nedal brankárovi domácich šancu .Gólom do šatne v 19. min Ostertág po Gálikovej strele peknou dorážkou zvýšil vedenie Levíc na 0:2.
Do druhej tretiny domáci nastúpili s odhodlaním obrátiť stav zápasu, čo sa im aj podarilo, začali sa strelecky presadzovať a v stave 4 na 4 v 9. min. strelili svoj prvý gól. Hneď v 12. min pridali presným zásahom aj vyrovnávajúci gól. Nervozita na striedačkách sa začala stupňovať, hra naberala na obrátkach, ale v 16. min kapitán Matejov svojou dôraznou hrou v našom oslabení vsietil tretí gól Levíc. V 18. min domáci odpovedali a dorážkou sa dotiahli opäť na remízu 3:3.Hoci strelecky boli výkonnejší (16:9) Levičania bojovali tvrdo a dôrazne , čo potvrdili gólom do šatne a v 20 min. po akcii Sochu a Ozimáka zakončil Varga a misku váh naklonil na stranu Levíc.
Tretia tretina bola zo začiatku rozhádzaná, hralo sa letmo, ale zato do tela. Domáci robili všetko preto, aby znova otočili výsledok zápasu, no brankár v 10min. po strele Miša Kmeťa opäť lovil puk z brány. V 12. minúte sa ukázala sila mladých a Miro Filip zvýšil skóre na 3:6. Zdalo sa že je rozhodnuté, ale Nitra sa nevzdávala , pritvrdila a v 16. min sa dotiahla na rozdiel dvoch gólov. Záver zápasu bol jednoznačne po d taktovkou Levíc, keď rozhodca po hrubom faule poslal hráča Nitry pod sprchu a v 20 min. opäť Matejov po prihrávke Ostertága zvýšil na 4:7. V tej istej minúte sme hrali 5 na 3 a 18. sekúnd pred záverečným klaksónom Ozimák po Vargovej prihrávke strelil gól a uzavrel skóre zápasu na konečných 4:8. Na záver treba poďakovať všetkým hráčom, ale hlavne brankárovi Kusému, ktorý bol oporou Levičanov a svojimi zákrokmi pomohol mužstvu k takémuto výsledku.

Góly LV: 14. Socha (Ozimák, Varga), 19. Ostertág (Gálik, Matejov), 35. Matejov, 40. Varga, 49. Kmeť M. (Drgoň), 51. Filip (Varga, Javorčík), 60. Matejov (Ostertág, Gálik), 60. Ozimák (Varga). Zostava LV: Kusý - Megyesy, Javorčík, Martiška, Káčer, Drgoň, Socha, Horváth, Klonga - Matejov, Ostertág, Matúš, Mäsiar, Varga, Kmeť M., Ozimák, Filip, Gálik. Vylúčenia: 4:7 navyše Polčík (Nitra) 5+DKZ za seknutie. Strely: 41:33.

II. LIGA sk. A

15. kolo: Dynamax Nitra - Levice 4:8, Prievidza - N. Zámky 7:1, Hamuliakovo - Dubnica 10:4.

6. Kaufland začal s predajom slovenských uhoriek bez fólie
  7. Vie sa vaša pokladnica spojiť s finančnou správou?
  8. Jozef Miloslav Hurban sa dostal do vesmíru
  9. Čo robí dobrého zamestnávateľa dobrým?
  10. Kaufland začal s predajom slovenských uhoriek bez fólie 3 752

V storočných silách mlyna budú hotelové izby (+FOTO)

Z panoramatickej reštaurácie bude výhľad na hrad, sídliská, rodinné domy až za nadjazd.

Výhľad z budúcej reštaurácie.

Prešiel vojnové a chudobné oblasti. Cestovateľ z nášho regiónu má ale rešpekt pred kockami ľadu

Má iba 39 rokov a precestoval už päťdesiatku krajín. Nevyhľadáva ale bežné turistické destinácie, spoznáva život v rozvojových krajinách.