Utorok, 17. júl, 2018 | Meniny má Bohuslav

Nové Zámky v Leviciach nebodovali

Na domácom ľade Levičania privítali bývalého prvoligistu z Nových Zámkov. Súper pricestoval s jasným cieľom vyhrať, o čom svedčilo sebavedomé správanie sa hráčov. Levice bojujú o postavenie v tabuľke, keď družstvá na 2. až 4. mieste sú bodovo na tom takme

HK Levice - HC Mikron Nové Zámky 6:5 (0:0; 5:4; 1:1)

r rovnako.

Prvá tretina bola ako hokej amatérov. Hralo sa bez zápalu, ale zato s faulami, o čom svedčí počet vylúčení 4:6. Hral sa vlažný nezáživný hokej, brankári odolali streleckým pokusom (14:11) a stav po prvej tretine bol 0:0. Do druhej tretiny akoby nastúpili iní hráči oboch mužstiev a zápas nabral na obrátkach. Začalo sa hrať rýchlo, akčne a v 4. minúte súper pri vylúčení Horvátha otvoril skóre zápasu. Domáci nenechali dlho čakať na odpoveď a v 5. Minúte Ostretág po Gálikovej prihrávke vyrovnal. V 7. minúte domáci využili presilovú hru a kapitán Matejov stál na správnom mieste a pekne technicky prekonal brankára hostí. V 8. minúte druhý útok v podaní
Mäsiara po prihrávke Majerského vsietil po tretíkrát. To nebolo všetko a 9. minúta kopírovala predošlé dve, Ostertág samostatne po tom, keď brankár hostí nevedel, kde je puk sa lepšie zorientoval a zvýšil skóre na 4:1. Levice hrali svoju hru, počúvali taktiku trénera a v 12. minúte opäť Majerský presne našiel M. Filipa a ten pridal ďalší gól Levíc.
Levice za 7 minúte strelili 5 gólov a zdalo sa, že súper je na kolenách a o všetkom je rozhodnuté. Domáci sa uspokojili, súper sa nevzdával, rozhodca vylučoval a v 13. minúte hostia vo vlastnom oslabení po brejku nedali Kusému šancu. V 17. minúte sa opakovala situácia a obrana opäť nestihla pokryť hráča hostí. Levice v oslabení inkasovali a dovolili hosťom skórovať po tretíkrát. Osemnásta minúta bola presne ako sedemnásta a do tretice hostia dokázali v oslabení skórovať, pridali svoj gól a zdramatizovali priebeh zápasu výsledkom 5:4. Levičania sa len nechápavo prizerali, čo sa deje na ľade.
Tretia tretina bola počtom rovnaká ako na góly 1:1, tak na strely 8:8. Hostia chceli vyhrať, domáci zas udržať výsledok. V 7. minúte Ostertág po Gálikovej a Matejovovej prihrávke využil presilovku a zvýšil na 6:4. Hostia ešte odpovedali a v 16. minúte prekonali Kusého po piatykrát a zdramatizovali záver hry. Levičania ale zodpovednou hrou udržali tento doslova vydretý výsledok a pripísali si dôležité tri body do tabuľky. O konečnom postavení HK Levice rozhodne posledné kolo prvej časti, kedy Levice vycestujú do Prievidze, Nitra privíta Hamuliakovo a Partizánske privíta Nové Zámky.

Góly LV: 25. Ostertág (Gálik), 27. Matejov (Gálik, Ostertág), 28. Mäsiar (Majerský), 29. Ostertág, 32. Filip (Majerský), 47. Ostertág (Gálik, Matejov). Zostava LV: Kusý (Šuchter) - Horváth, Megyesy, Drgoň, Klonga, Socha - Matejov, Gálik, Ostertág, Filip, Kmeť, Prandorfy, Pitlanič, Mäsiar, Majerský. Vylúčenia: 8:12 navyše Gálik (Levice), Krištof (N. Zámky) po 10 min. - nešportové správanie, Švarba (N. Zámky) 10 min. - napadnutie hlavy a krku. Strely: 42:37.
20. kolo: Prievidza - Hamuliakovo 5:2, Partizánske - Dubnica nehrali, hostia nepricestovali. Dynamax Nitra mal voľno.

7. Dubnica 16 0 0 1 15 37:130 1

1. Dubravské Čerešne majú sladké prekvapenie pre najrýchlejších!
  2. Infografika: Slováci minuli na Pohode historicky najviac peňazí
  3. Zmrzlina v Mekáči má u nás kratšiu záruku ako v Rakúsku. Prečo?
  4. Veríte brusniciam pri zápaloch močových ciest? Nemusia stačiť
  5. Aká je ideálna vlhkosť a teplota v byte? Výskum hovorí jasne
  6. Dobrú chuť: Letné šaláty a bizarné praktiky food fotografie
  7. Vyberiete si radšej romantický Paríž alebo slnečné Nice?
  8. O asistovanej reprodukcii sa šíri množstvo zavádzajúcich tvrdení
  9. Pivovar Šariš rozdá tisíce eur, o časti peňazí rozhodnú ľudia
  10. Volkswagen Golf GTI TCR naživo na Slovakia Ringu!
  1. Zmrzlina v Mekáči má u nás kratšiu záruku ako v Rakúsku. Prečo?
  2. Dubravské Čerešne majú sladké prekvapenie pre najrýchlejších!
  3. Aká je ideálna vlhkosť a teplota v byte? Výskum hovorí jasne
  5. Infografika: Slováci minuli na Pohode historicky najviac peňazí
  6. Vyberiete si radšej romantický Paríž alebo slnečné Nice?
  7. Dobrú chuť: Letné šaláty a bizarné praktiky food fotografie
  8. Salón architektov A0 – Coneco 2018
  9. Záhradný nábytok: aký materiál je najlepší?
  10. Životné jubileum prof. Ing. Jaroslava Valáška, PhD.

K Dolnému Pohroniu sa v ochrane vtáctva pridá aj Poiple

Orol skalný, rybárik riečny a ďalšie vzácne druhy sa dočkajú konkrétnych opatrení vo viacerých lokalitách ich výskytu.

Malí futbalisti si zahrali s veľkými mužstvami

Na medzinárodnom turnaji bola predprípravka FK Slovan Levice U8 jediným zástupcom zo Slovenska.

Návrat Slovana Šahy do piatej ligy bol úspešný

Kým muži môžu byť spokojní, mládeži sa v uplynulej sezóne nedarilo.

Ponosy na zábradlie pri Pereci a Podlužianke idú riešiť. Zatiaľ čiastočne.

Železné zábrany sú v Leviciach dlhé niekoľko kilometrov. Pamätajú si minulé storočie.

Na stupni víťazov stáli naraz dve Levičanky!

Titul majsterky Slovenska a druhé miesto si vyplávali Robin a Tímea z levického klubu.