Utorok, 16. január, 2018 | Meniny má Kristína

Levickí hokejisti sú po rokoch opäť na vrchných priečkach tabuľky

Levičanom sa vydarila sezóna, keď v záverečnom zápase zdolali Prievidzu na jej ľade 4:7, čím si zabezpečili celkové druhé miesto v tabuľke.

Levice v konečnej tabuľke obsadili druhé miesto.(Zdroj: Peter Donko)

MšHK Prievidza - HK Levice 4:7 (1:2; 3:4; 0:1)

Na posledný zápas Levice cestovali do Prievidze s úlohou zdolať domácich a upevniť si postavenie v tabuľke. Levice sa pod vedením skúseného trénera Dušana Kapustu pohybovali v tejto sezóne na horných priečkach, čo je za posledných osem rokov ich najlepšia bilancia.
Zápas v Prievidzi začal lepšie pre Levice, keď po Vargovej prihrávke Ozimák už v 3. minúte otvoril skóre zápasu. Domáci však odpovedali a ešte v tej istej minúte vyrovnali. Zápas sa hral v kľudnom tempe. V 8. minúte sa Gálik „preštrikoval“ cez ihrisko a samostatnou akciou zakončil na 1:2. Domáci sa presadzovali strelecky, ale do konca tretiny Kusého neprekonali.
Druhá tretina začala bojovne zo strany domácich. Levice akoby zaspali a domáci ich zatlačili do tretiny. V druhej minúte Kusý zlikvidoval trestné strieľanie, no spŕšku striel, ktorá sa na neho valila v 7. minúte neudržal a domáci deviatou strelou na bránu vyrovnali. Až stav na svetelnej tabuli 2:2 prebral Levičanov a hneď v 8. minúte Gálik v oslabovke po Matejovovej prihrávke zvýšil na 2:3. Domáci ale využili svoju presilovku a strelou nad rameno prekonali Kusého a vyrovnali na 3:3. Začalo sa hrať nervózne, rozhodca vylučoval to, čo mal, ale aj to, čo nemal. V 11. minúte Laco Ostertág vo vlastnom oslabení napodobnil Gálika a opäť zvýšil na 3:4. Domáci ale zvýšili obrátky a v 13. minúte dotiahli zápas na remízu 4:4. V 14. minúte mali výhodu presilovky o dvoch hráčov a ako to už býva zvykom, Matejov stál na správnom mieste, kde ho našiel Gálik a kapitán pridal piaty gól Levíc. Naklonil tak misky váh na levickú stranu. V 13. minúte Gálik využil pokračujúcu presilovú hru Levíc a po Javorčíkovej prihrávke strelil svoj tretí gól v zápase a zvýšil náskok Levíc na 4:6.
Záverečná tretina začala pokynmi trénera hrať svoju hru, zodpovedne brániť a nenechať sa zbytočne vylučovať. Posledný pokyn ale neakceptoval rozhodca, keď hneď v úvode tretiny Levičanom vylúčil Gálika, Ozimáka a M. Filipa. Domáci však už nedokázali prekonať výborne chytajúceho brankára Kusého, ktorý svojimi zákrokmi a lapačkou zlikvidoval všetkých 11 striel. V 8. minúte sa dobre zorientoval Ozimák pred súperovou bránkou a po odrazenej strele Majerského vsietil 7. gól Levíc. Do konca tretiny sa už nepresadil žiadny hráč a zápas skončil 4:7.
Pred Levicami sa na prvom mieste usadilo Partizánske, ktorému kostru mužstva tvorili hráči z prvoligových Topoľčian. Levice obsadili v tejto sezóne konečné druhé miesto, keď pod vedením trénera Dušana Kapustu z 18 zápasov desaťkrát vyhrali, trikrát remizovali a päťkrát nestačili na súpera a prehrali. Prvý útok nazbieral Gálik 23, Matejov a Ostertág po 22 kanadských bodov. Brankár Kusý bol oporou pre mužstvo, keď v 17 zápasoch vychytal 91,30 % úspešnosť a skončil na tretej priečke medzi všetkými brankármi druhej ligy.
Góly LV: 3. Varga (Ozimák), 8. Gálik, 28. Gálik (Matejov), 31. Ostertág, 34. Matejov (Gálik), 36. Gálik (Javorčík), 48. Ozimák (Varga)
Zostava LV: Kusý – Horváth, Megyesy, Matejov, Gálik, Ostertág – Káčer, Martiška, Varga, Filip, Ozimák – Drgoň, Javorčík, Majerský, Kmeť, Mäsiar – Klonga
Vylúčenia: 7:10 navyše Paulík, (Prievidza) a Kmeť (Levice) po 10 min. – nešportové správanie, Beláň DKZ – nešportové správanie, strely: 37:31.

Ostatné výsledky 21. kola: Dynamax Nitra - Hamuliakovo 5:7, Partizánske - N. Zámky 6:5 p, Dubnica mala voľno.