Nedeľa, 21. apríl, 2019 | Meniny má Ervín

Úradujúci majster z Levíc zdolal v dohrávke Handlovú

Pre kalamitu bol stredajší zápas Onyx Levice – Handlová preložený na štvrtkový večer. Domáci ho zvládli lepšie a zaslúžene si pripísali dôležité dva body do tabuľky.

Dior Lowhorn v zápase zaznamenal double - double.Dior Lowhorn v zápase zaznamenal double - double.(Zdroj: Ilustračné foto Mário Bočák)

Onyx Levice - MBK Handlová 78:74 (19:17, 17:14, 25:13, 17:30)

Levičania nastúpili v základnej zostave s Vojtekom, Sykorom, Červenkom, Modričom a Sanchezom. Úvodný rozskok patril hosťom z Handlovej, ktorí sa ujali vedenia po jednom úspešne premenenom trestnom hode. Odpoveď im prišla z ruky Modriča, ktorý bol ale na začiatku tretej minúty po technickej a následnej diskvalifikačnej chybe vylúčený. Z pohľadu Levíc to bola citeľná strata hneď v úvode zápasu. Nahradil ho spoluhráč Dior Lowhorn. Hostia z trestu vyťažili vedenie 2:8 a po následnom protiútoku bol stav už 2:10. Domáci Lowhorn ale zavelil v obrat. V 8. minúte sa postaral aj o vyrovnanie na 15:15 a následne po jeho prihrávke poslal Levice smečom do vedenia 17:15 Jopo Vojtek, ktorý aj uzatváral skóre prvej štvrtiny na 19:17.

Druhú periódu načali hostia Hamptonom, ale následne sa presadili aj domáci. Levičania už v 3. minúte prinútili hosťujúceho trénera Tibora Jányho zobrať si oddychový čas. Ani ten im ale nepomohol. Hráči Onyxu mali naďalej navrch. V poslednej sekunde smečom upravoval Morávek na polčasových 36:31.

Do druhého polčasu vstúpili hostia trojkou Madaja, následne ale prišla odpoveď Vojteka na 38:34. Sykorove dve trojky poslali Levice v 5. minúte do vedenia 46:40, čo prinútilo hostí k ďalšiemu oddychovému času. Ani ten im ale nepomohol, keďže Levičania dve minúty pred koncom viedli už o 15 bodov 55:40. Skóre štvrtiny uzavrel v poslednej sekunde Hallett na 61:44.

Aj v poslednej časti hry prvé body zaznamenali hostia z Handlovej, keď sa opäť trojkou prezentoval Madaj. Rovnaká odpoveď však prišla z ruky Mareka, ktorý upravoval na 65:50. Technická sa v 6. minúte ušla aj hosťujúcej lavičke. Hostia sa snažili o vyrovnanie, ale domáci ich k tomu nepustili. V závere sa double – double prezentoval Lowhorn, ktorý v zápase zaznamenal 11 doskokov a 10 bodov. Hostia ešte v posledných sekundách zápas zdramatizovali, ale dôsledná obrana Levíc im vyrovnať nedovolila. Levičania napokon zdolali Handlovú po výsledku 78:74. Najlepším strelcom zápasu sa stal 21-bodový Eric Sanchez.

Onyx: Sanchez 21, Sýkora 13, Lowhorn 10, Marek 10, Vojtek 8, Hallett 6, Seman 5, Morávek 3, Modrič 2, Červenka 0. MBK: Jones 22, Madaj 16, Hampton 11. TH: 35/24 - 21/14, fauly: 19 - 27, trojky: 8 - 8, rozhodovali: Fuska, Kúkelčík a Doušek, 1300 divákov.

Tibor Jány, tréner Handlovej:

„Do Levíc sa chodí hrať proti súperovi podľa toho, aký má program. Veľmi nervózny začiatok spôsobilo vylúčenie, takže od toho sa všetko vyvíjalo. Nervozita sa prenášala do hry, čoho výsledkom bolo veľmi málo bodov. Po polčase súper odišiel o viac bodov a následná časová tieseň nám už nedovolila vyrovnať.“

Peter Bálint, tréner Onyx Levice:

„Dnes sme odohrali dobrý zápas, najmä tretia štvrtina bola z našej strany veľmi dobrá. V poslednej sme trošku poľavili a súper sa bodovo dotiahol. Na adresu Lowhorna by som povedal, že hrá hore-dole. Chvíľu hrá dobre, následne má hluché okamihy. Problémy má najmä v obrane, nevie kam má rotovať. V dnešnom zápase ale dokonale zastúpil vylúčeného Modriča a dôsledný bol predovšetkým pod košom.“

1. TOP desať gréckych ostrovov na letnú dovolenku 2019
  2. Čerpáte úver? Na toto by ste určite mali myslieť
  3. Až vďaka chorobe objavila svoj talent
  4. Pre učiteľov je dôležité, aby sa navzájom inšpirovali
  5. Kaufland začal s predajom slovenských uhoriek bez fólie
  6. Vie sa vaša pokladnica spojiť s finančnou správou?
  7. Jozef Miloslav Hurban sa dostal do vesmíru
  8. Čo robí dobrého zamestnávateľa dobrým?
  10. Čo robí dobrého zamestnávateľa dobrým? 3 220

V storočných silách mlyna budú hotelové izby (+FOTO)

Z panoramatickej reštaurácie bude výhľad na hrad, sídliská, rodinné domy až za nadjazd.

Výhľad z budúcej reštaurácie.

Prešiel vojnové a chudobné oblasti. Cestovateľ z nášho regiónu má ale rešpekt pred kockami ľadu

Má iba 39 rokov a precestoval už päťdesiatku krajín. Nevyhľadáva ale bežné turistické destinácie, spoznáva život v rozvojových krajinách.