Utorok, 26. september, 2017 | Meniny má Edita

Levičania vyrovnali sériu s Prievidzou na 1:1

Druhý zápas štvrťfinálovej série sa odohral v stredu večer v Leviciach. Domáci si z Prievidze priniesli prehru, ale výkonom určite nesklamali. Fanúšikom sa doma predstavili v plnej sile, keď sa do tímu po zranení vrátili Štemberger, Sýkora a Sanchez. V e

Po zranení sa vrátil aj Siniša Štemberger(Zdroj: Ilustračné foto Mário Bočák)

xtralige si svoju premiéru odbila aj nová posila Levíc Adam Waleskowski.

Onyx Levice - BC Prievidza 80:65 (18:15, 21:15, 16:13, 25:22) - stav série: 1:1

Na úvodný rozskok zápasu sa postavili Bernard a Guede. Úspešnejší bol hosťujúci hráč. Vedenia sa v druhej minúte ujali hostia, keď sa za dva body presadil Pelle. Domáci sa ťažšie rozbiehali, ale v 5. minúte už viedli zásluhou Granta 7:5. Hosťujúci Davis síce ešte poslal hostí do vedenia 7:10, potom sa ale už začali presadzovať domáci hráči. Bol to opäť práve Grant, ktorý otočil skóre v prospech Levíc. Z prvých 15 bodov domácich zaznamenal 11. Prvá štvrtina sa skončila výhrou Onyxu 18:15.

Obraz hry sa nezmenil ani po krátkej prestávke a domáci si začali postupne vytvárať náskok, načo zareagoval hosťujúci tréner prvým oddychovým časom. Na svetelnej tabuli svietilo skóre 22:15. Hostia sa síce ešte snažili o zmenu skóre, ale Sýkorova trojka v 7. minúte na 29:24 akoby schladila hostí, ktorým sa už v útoku nedarilo. Prvý polčas Levice vyhrali 39:30.

Druhú polovicu načala Modrićova trojka. V 4. minúte Onyx viedol už 46:34. Hostia sa nadychovali k výraznejšiemu zníženiu, ale domáci tréner Bálint si správne vypýtal oddychový čas, ktorý Leviciam pomohol. Štvrtina sa skončila ich výhrou 55:43.

V poslednej perióde už Onyx nepripustil žiadnu drámu a po kvalitnom výkone porazil svojho súpera o pätnásť bodov 80:65. Bodovo sa spomedzi domácich zaskvel Grant a od hostí to bol Golbold. Obaja zaznamenali zhodne po 18 bodov.

Onyx: Grant 18, Sýkora a Bernard po 13, Modrič 8, Vojtek a Štemberger po 7, Urland a Marek po 6, Waleskowski 2, Sanchez 0. BC: Godbold 18, Phillips 11, B. Davis 10. TH: 30/23 - 25/18, fauly: 24 - 28, trojky: 7 - 7, rozhodovali: Gabara, Šarišský a Margala, 1800 divákov

Peter Bálint, tréner Onyx Levice: „Dnes sme hrali konečne celý zápas tak, ako som si to predstavoval. Nepoľavili sme ani keď sme v polčase viedli. Dobre sme sa pohybovali s loptou, čo bola aj príčina, prečo sme sa na začiatku dostali do vedenia a rozumnou hrou sme sa udržovali. Dnes rozhodla obrana, ktorú sme mali veľmi dobrú. Chlapci zaskakovali jeden za druhého. Súpera sme zastavili už tam, kde sme ho potrebovali zastaviť, už v protiútoku. To sú asi faktory, ktoré dnešný zápas rozhodli.“

1. Polícia hľadá hnedý Mercedes bez spätného zrkadla. Zachytil a ťažko zranil chodkyňu 1 153
  2. Voľby do VÚC 2017 Levice: Zoznam kandidátov na poslancov 280