Piatok, 19. apríl, 2019 | Meniny má Jela

Levičania vyrovnali sériu s Prievidzou na 1:1

Druhý zápas štvrťfinálovej série sa odohral v stredu večer v Leviciach. Domáci si z Prievidze priniesli prehru, ale výkonom určite nesklamali. Fanúšikom sa doma predstavili v plnej sile, keď sa do tímu po zranení vrátili Štemberger, Sýkora a Sanchez. V e

Po zranení sa vrátil aj Siniša ŠtembergerPo zranení sa vrátil aj Siniša Štemberger(Zdroj: Ilustračné foto Mário Bočák)

xtralige si svoju premiéru odbila aj nová posila Levíc Adam Waleskowski.

Onyx Levice - BC Prievidza 80:65 (18:15, 21:15, 16:13, 25:22) - stav série: 1:1

Na úvodný rozskok zápasu sa postavili Bernard a Guede. Úspešnejší bol hosťujúci hráč. Vedenia sa v druhej minúte ujali hostia, keď sa za dva body presadil Pelle. Domáci sa ťažšie rozbiehali, ale v 5. minúte už viedli zásluhou Granta 7:5. Hosťujúci Davis síce ešte poslal hostí do vedenia 7:10, potom sa ale už začali presadzovať domáci hráči. Bol to opäť práve Grant, ktorý otočil skóre v prospech Levíc. Z prvých 15 bodov domácich zaznamenal 11. Prvá štvrtina sa skončila výhrou Onyxu 18:15.

Obraz hry sa nezmenil ani po krátkej prestávke a domáci si začali postupne vytvárať náskok, načo zareagoval hosťujúci tréner prvým oddychovým časom. Na svetelnej tabuli svietilo skóre 22:15. Hostia sa síce ešte snažili o zmenu skóre, ale Sýkorova trojka v 7. minúte na 29:24 akoby schladila hostí, ktorým sa už v útoku nedarilo. Prvý polčas Levice vyhrali 39:30.

Druhú polovicu načala Modrićova trojka. V 4. minúte Onyx viedol už 46:34. Hostia sa nadychovali k výraznejšiemu zníženiu, ale domáci tréner Bálint si správne vypýtal oddychový čas, ktorý Leviciam pomohol. Štvrtina sa skončila ich výhrou 55:43.

V poslednej perióde už Onyx nepripustil žiadnu drámu a po kvalitnom výkone porazil svojho súpera o pätnásť bodov 80:65. Bodovo sa spomedzi domácich zaskvel Grant a od hostí to bol Golbold. Obaja zaznamenali zhodne po 18 bodov.

Onyx: Grant 18, Sýkora a Bernard po 13, Modrič 8, Vojtek a Štemberger po 7, Urland a Marek po 6, Waleskowski 2, Sanchez 0. BC: Godbold 18, Phillips 11, B. Davis 10. TH: 30/23 - 25/18, fauly: 24 - 28, trojky: 7 - 7, rozhodovali: Gabara, Šarišský a Margala, 1800 divákov

Peter Bálint, tréner Onyx Levice: „Dnes sme hrali konečne celý zápas tak, ako som si to predstavoval. Nepoľavili sme ani keď sme v polčase viedli. Dobre sme sa pohybovali s loptou, čo bola aj príčina, prečo sme sa na začiatku dostali do vedenia a rozumnou hrou sme sa udržovali. Dnes rozhodla obrana, ktorú sme mali veľmi dobrú. Chlapci zaskakovali jeden za druhého. Súpera sme zastavili už tam, kde sme ho potrebovali zastaviť, už v protiútoku. To sú asi faktory, ktoré dnešný zápas rozhodli.“

1. TOP desať gréckych ostrovov na letnú dovolenku 2019
  2. Čerpáte úver? Na toto by ste určite mali myslieť
  3. Až vďaka chorobe objavila svoj talent
  4. Pre učiteľov je dôležité, aby sa navzájom inšpirovali
  5. Vie sa vaša pokladnica spojiť s finančnou správou?
  6. Kaufland začal s predajom slovenských uhoriek bez fólie
  7. Jozef Miloslav Hurban sa dostal do vesmíru
  8. Čo robí dobrého zamestnávateľa dobrým?
  10. Pre učiteľov je dôležité, aby sa navzájom inšpirovali 3 247

V storočných silách mlyna budú hotelové izby (+FOTO)

Z panoramatickej reštaurácie bude výhľad na hrad, sídliská, rodinné domy až za nadjazd.

Výhľad z budúcej reštaurácie.

Prešiel vojnové a chudobné oblasti. Cestovateľ z nášho regiónu má ale rešpekt pred kockami ľadu

Má iba 39 rokov a precestoval už päťdesiatku krajín. Nevyhľadáva ale bežné turistické destinácie, spoznáva život v rozvojových krajinách.