Sobota, 19. august, 2017 | Meniny má Lýdia

Domáci Onyx nevyužil ponúknutý mečbal

Levičania nastúpili do stredajšieho štvrťfinálového zápasu play off s plnou silou. Jediným zraneným hráčom bol Hallett. Výhoda domácej palubovky, stav 2:1 na zápasy, to všetko hovorilo v prospech domácich basketbalistov.

(Zdroj: ilustračné Mário Bočák)

Onyx Levice - BC Prievidza 65:67 (20:22, 19:19, 12:11, 14:15) - stav série: 2:2

Onyx nastúpil v základe s Modrićom, Grantom, Bernardom, Urlandom a Sanchezom. Bernard síce vyhral úvodný rozskok, ale vedenia sa ujali hostia Guedem. Levičania sa ujali vedenia až za stavu 4:3, keď sa dokázali presadiť Urland s Grantom. V 5. minúte sa pod košom predral k zakončeniu Sanchez a na svetelnej tabuli svietilo 6:3. Hostia ale vzápätí vyrovnali hru a v 8. minúte sa košom Pelleho ujali vedenia 13:15. Hostia ešte síce raz prišli o vedenie, ale v závere to bol opäť Pelle, ktorý poslal Prievidzu do vedenia.

Úvod druhej štvrtiny patril hosťom, keď sa presadil Pelle na 20:24. Bol to jeho štrnásty bod v zápase. Levičania sa v úvode dopustili niekoľkých zbytočných chýb, hostia ale na tom neboli inak. Z domácich bol nezastaviteľný najmä Grant, ktorý svojimi útokmi dokázal zdvihnúť zo sedadiel aj viacerých hráčov Komárna. Tí sa spolu s ich trénerom Františkom Rónom prišli pozrieť na svojho eventuálneho súpera v semifinále. Domáci v polovici štvrtiny dokázali vyrovnať a práve Grantom išli opäť do vedenia. Proti bol ale skvele hrajúci Pelle, ktorý trojkou poslal Prievidzu v 7. minúte do vedenia 35:36. V závere sa už tradične predviedli aj rozhodcovia niekoľkými závažnými chybami, ktoré nepriniesli kľud domácim hráčom a ani divákom. Polčas domáci prehrali o dva body 39:41.

Začiatok druhého polčasu hry domácim vôbec nevyšiel. Levičania dokázali skórovať až na začiatku 7. minúty, keď sa presadil Vojtek a upravil tak stav stretnutia na 41:48. Onyx Jopove body akoby naštartovali a postupne stiahli bodový rozdiel na jediný bod 51:52.

Hneď v úvode záverečnej štvrtiny sa dokázal presadiť Vojtek, ktorý poslal Levice do vedenia 53:52. Mužstvá sa následne striedali vo vedení. Zlom prišiel dve minúty pred koncom, keď David Marek nepremenil útočnú akciu za stavu 65:65 a následne sa presadil hosťujúci Pelle. Domáci tréner Bálint si zobral oddychový čas za stavu 65:67, ale ani ten Levičanom nepomohol a počas posledných dvoch minút nedali ani bod. Pritom Onyx mal výhodu posledného útoku, ale Grant sa dvakrát pošmykol a hostia tak vyrovnali stav série na 2:2. Rozhodnutie o postupujúcom padne v piatok na prievidzskej palubovke.

Najviac bodov: Grant 17, Marek 10, E. Sánchez 9, Vojtek 8, Sýkora 6, Urland 5, Modrić a Štemberger po 3, Klein a Bernard 2, Waleskowski 0 - Pelle 23, Guede 16, S. Phillips a Godbold po 9. TH: 15/9 - 22/14, fauly: 21 - 19, trojky: 8 - 3, rozhodovali: Zubák, Lukáč a Lamoš, 1850 divákov.

1. Stretávka spolužiakov po 55 rokoch 62
  2. FOTOGALÉRIA: Pozri si bábätká z levickej pôrodnice, ktoré sme privítali v 32. týždni Foto 62