Sobota, 23. september, 2017 | Meniny má Zdenka

Bežci odštartovali sezónu v Čiernych Kľačanoch

V Čiernych Kľačanoch sa 18. marca konal prvý veľký jarný 15-kilometrový beh s bohatou pretekárskou účasťou 126 bežcov.

ČIERNE KĽAČANY. Okremhlavnej kategórie si na svoje prišli i rekreační zanietenci, ktorých trať merala 5-tisíc metrov. Preteky sprevádzal ostrieľaný hlásateľ Gabriel Kováč z Levíc. Maratónska ikona, Tlmačanka Eva Seidlová, tentoraz chýbala. V tom čase sa totiž nachádzala v Jeruzaleme, kde odbehla ďalší z maratónov.

Prvenstvo do Dubnice a Nových Zámkov

Osemnásty ročník čiernokľačianskej Pyxidy sa tiahol po asfaltovej ceste, ktorá viedla obcami Č. Kľačany – Nemčiňany – M. Vozokany – V. Vozokany s cieľom v Č. Kľačanoch. Pätnásť kilometrový úsek odštartovalo 114 bežcov, z ktorých sa absolútnym víťazom v hlavnej mužskej kategórii do 39 rokov stal Imrich Magyar z Nových Zámkov s časom 50:07. Ženskou víťazkou sa stala Jana Zatlukalová z AK Spartak Dubnica s časom 57:08. Tlmačan Milan Švec dobehol s časom 53:12 na 5. mieste. Na 11. pozícii skončil Jakub Mészaros z ŠK Atóm Levice s časom 58:04. Vladimír Trhan zo Spider team Levice sa umiestnil s časom 1:02:04 na 22. mieste. O priečku nižšie klasifikovali Ladislava Mácsaia z BLK Mochovce s časom 1:04:45. Peter Farkaš z Nemčiňan dobehol na 24. mieste s časom 1:05:11. Martin Dudášik z AK Tlmače skončil s časom 1:08:57 na 27. mieste. O priečku nižšie preťal cieľovú rovinku Peter Salaj z AK Tlmače s časom 1:10:12, ktorý si 15-kilometrovú Pyxidu zabehol po prvýkrát. „Nepočítal som s toľkou účasťou. Bol som milo prekvapený,“ nadšene dodal Peter. Beh s dlhoročnou tradíciou si zabehol aj Slavomír Hajdučík ml. z AK Tlmače, ktorý skončil na 33. mieste s časom 1:17:43.

O dva týždne aj na maratón v Bratislave

V mužskej kategórii od 40 do 49 rokov bol Slavomír Jánoš z BLK Mochovce klasifikovaný na 4. pozícii s časom 58:53. Peter Horňáček z Rybníka skončil na 5. mieste s časom 1:01:37. Peter Dunčič z BLK Mochovce sa umiestnil na 9. mieste s časom 1:05:11. Ako trinásty dobehol v kategórii Peter Rýdzi z Levíc s časom 1:08:16. V mužskej kategórii od 50 do 59 rokov skončil na 10. mieste Igor Melicherčík z BLK Mochovce s časom 1:05:42. Pätnáste miesto obsadil Slavomír Hajdučík z AK Tlmače s časom 1:20:53. Jedinou zástupkyňou levického regiónu bola Sylvia Havranová z AK Tlmače, ktorá skončila v kategórii ženy od 40 do 49 rokov na 7. mieste vďaka času 1:23:17. V Čiernych Kľačanoch sa bežci zatiaľ zahrievali. O dva týždne ich totiž čaká mega sviatok, ktorým bude bratislavský maratón a polmaratón.