Piatok, 15. február, 2019 | Meniny má Pravoslav

Levičania narazia v štvrťfinále Mattoni NBL na českého majstra z Nymburku

Druhý zápas série priniesol skvelý basketbal hlavne v priebehu druhého polčasu a potvrdil obrovskú vyrovnanosť medzi oboma mužstvami. O víťazovi sa rozhodovalo až v úplnom závere.

Ilustračné foto Mário BočákIlustračné foto Mário Bočák

Svitavy – Astrum Levice 84:86 stav série: 0:2

Astrum začal zápas výborne. Vo veľkej forme hrajúci Adam Waleskowski, rovnako ako v prvom stretnutí, ovládol aj v druhom jeho úvod a po jeho bodoch viedli hostia 0:5. Z domácich opadlo úvodné napätie keď Moravec trafil trojku, Levičania ale odpovedali Modričom a Grantom. Astrum viedol do šiestej minúty zápasu, potom ale poslal do vedenia Turov Mróz a Svitavy viedli po prvej desaťminútovke 19:15.. Domáci tím sa rozohral a postupne si začal budovať slušný náskok. Levičania síce bojovali, robili však dosť chýb v defenzíve a v 15.minúte prehrávali 30:20. V zeleno-žltom drese sa nevedel trafiť ostrostrelec Grant, bodovo tak ťahal tím dlho len Waleskowski sám, keď dal z úvodných 29 bodov Levičanov 15 bodov. Tréner Levíc Peter Bálint potom vytiahol z lavičky prvého žolíka kapitána Riša Kleina, ktorý siedmimi bodmi zabránil tomu, aby náskok Turov ďalej narastal. V závere prvého polčasu ešte trafil dve trojky David Marek a Astrum znížil vedenie Turov na rozdiel siedmych bodov 42:35.

Do druhého polčasu poslali Levičania do hry ďalšieho žolíka Laciho Lutovského. Ten trafil svoje úvodné dve strely a Astrum znížil na 49:46. Na palubovke sa tvrdo bojovalo o každú loptu. Zelenožltí boli stále pár bodov pozadu a v zaplnenej športovej hale to poriadne vrelo. Tvrdo sa hralo síce na oboch stranách palubovky, podstatne viac faulov ale pribúdalo na tej levickej. Svitavy natiahli svoje vedenie v 28.minúte opäť na osem bodov (63:55), Klein ale odpovedal trojkou. Po tretej desaťminútovke bol stav zápasu 67:62. Hneď v úvode poslednej desaťminútovky sa domáci opäť odtrhli na osembodový rozdiel keď trafil ťažkú trojku Macela. Levický valec Adam Waleskowski ale na trikrát dopichoval loptu do koša a po fauly pridal aj úspešný trestný hod, čím držal Astrum v zápase. V 33.minúte zvyšoval Mróz opäť na 75:69, Modrič a Sýkora však trojkami utíšili halu a vyrovnali na 75:75 v 34.minúte. Posledných päť minút to už bol adrenalín ako sa na play-off patrí. Domáci brali oddychový čas, vyrovnanie ich však zaskočilo a po dvojke Lutovského trafil následne ďalšiu trojku Martin Sýkora, po ktorej viedol Astrum 75:80. Domáci tím bojoval o svoju nádej a po bodoch Deloacha a Mena sa mu podarilo sedem bodovou šnúrou otočiť na 82:80. Potom to už bol boj nervov, odvahy a šťastia. Sýkora vyrovnával minútu pred koncom na 82:82. Domácich poslal do vedenia Meno, štyridsať sekúnd pred koncom ale zobral na seba zodpovednosť Stipe Modrič a trojkou otočil na 84:85. Levičania premenili v druhom polčase všetkých šesť trojbodových streleckých pokusov! Domáci pivot Mróz následne nedopichol loptu do koša, David Marek premenil jeden trestný hod (84:86) a Turi mali posledný útok. Trojka Borisa Mena v koši neskončila a Astrum poslal pozvánku českému majstrovi z Nymburku na súboj v prvom kole play-off Mattoni NBL.

TUŘI: Deloach 16, Mroz 14, Miloš 13, Horák 13, Meno 12. ASTRUM: Waleskowski 25, Sýkora 13, Modrič 8, Grant 4, Sanchéz 3 (Klein 17, Lutovský 7, Marek 7, Vojtek 2, Morávek 0, Seman 0, Bernard 0). Trojky: 7 – 9, TH: 33/25 - 20/11. Fauly: 21 - 28. Divákov: 400

4. Zážitky z Pobaltia: Objavte Tallinn a Rigu
  5. 4 úkony, ktoré treba absolvovať po založení s.r.o.

AKTUALITA: Levický nadjazd dostane konečne zelenú

Podpisu zmluvy na rekonštrukciu mosta s víťazom verejnej súťaže už nič nebráni.

Levický nadjazd je poškodený, vyžaduje si rozsiahlu rekonštrukciu.

Hľadaný 41-ročný muž je nezvestný od utorka

Do Levíc odišiel taxíkom z bydliska v Drženiciach. Príbuzným nedal o sebe vedieť.

Muž odišiel z domu taxíkom. Viac sa príbuzným neozval.

Levičanku, ktorá študuje v Toulouse, vybrali na expedíciu v Arktíde

Loď National Geographic sa s medzinárodnou posádkou vyplaví k Špicbergom. Na palube bude Patrícia Bátovská z Levíc.

Tento rok sa uskutoční 23. expedície do Arktídy, ktorú organizuje známy bádateľ Robert Swan.
FUTBAL

Po jeseni strácajú len päť bodov na lídra. V minulej sezóne len tesne nevypadli

Plavé Vozokany zažívajú odlišnú sezónu ako tomu bolo minulý rok. Pred začiatkom minuloročnej jarnej časti bojovali o záchranu. Dnes sú na štvrtej priečke a na lídra tabuľky strácajú len päť bodov.

Na halovom turnaji ObFZ prehrali Plavé Vozokany len jeden zápas a stačilo to na konečné tretie miesto.