Piatok, 22. september, 2017 | Meniny má Móric

Na Slovakia Open sa darilo aj levickým karatistom

V sobotu dňa 28. apríla sa v Stupave uskutočnila jedna z najväčších slovenských súťaží v karate, Slovakia Open. Halu naplnili karatisti zo všetkých kútov nielen Slovenska, ale aj z Čiech, Poľska, Srbska, či Talianska.

Po zahájení súťaže sa v plnom prúde rozbehlo súborné cvičenie KATA. Chiara Holečková sa v kategórii 8-9 ročných od 6. Kyu (technický stupeň) umiestnila na 2. mieste. Lepší výsledok dosiahla Bianka Holečková, ktorá v tejto kategórii presvedčila a získala zlatú medailu. V kategórii OPEN si dievčatá opäť zmerali svoje kvality aj ako tímové kolegyne. Chiara Holečková skončila na 2. mieste a Bianke sa tentokrát prišťastila bronzová medaila. René Kubovič v kategórii kata muži goju-ryu štýl získal 3. miesto. V kategórii OPEN už musel pritvrdiť, čo mu prinieslo úspešnejšie 2. miesto. Nina Pankuličová, v kategórii kata ženy goju-ryu štýl získala 3. miesto. Taktiež v kategórii shito-ryu štýl potvrdila svoju trénovanosť a získala zlatú medailu. Martina Valentíková skončila na 2. mieste. Družstvo kata ženy v zložení Nina Pankuličová, Martina Valentíková a pretekárka z Novej Bani opäť potvrdili formu a spoločnými silami získali zlatú medailu.
Počas odovzdávania cien z prvej časti súťaže sa už pripravovali pretekári klubu na kumite (športové karate), kde Tomáš Valentík ako prvý nastupujúci skončil v kategórii muži IPON SHOBU na 2. mieste a v kategórii mužov nad 78kg získal rovnaké ocenenie, striebronú medailu. David Furda sa v kategórii 8-9 ročných chlapcov do 140cm dokázal prebojovať až do finále, kde ho už čakalo vyslúžené zlato. Adam Bojko v kategórii 14-17 ročných do 70kg zápasil excelentne a s prehľadom a tak mu právom na krk pribudla zlatá medaila. Peter Zelinka získal v kategórii SANBON SHOBU striebro. Rovnakú priečku obsadil aj v kategórii mužov do 78kg, kde skončil na 2. mieste. Márk Pšenák, v kategórii 8-9 ročných do 140cm získal 2. miesto. Nikola Mikulecová skončila v kategórii IPON SHOBU na 2. mieste. AJ keď druhým ocenením v kategórii SANBON SHOBU bol bronz, preukázala veľkú bojovnosť a prehľad a vo veku 15 rokov porazila 25 ročnú súperku, ktorá má za sebou nejeden úspech nielen na domácej pôde. Gregor Kupkár v kategórii 12-13 ročných chlapcov do 160cm získal striebornú medailu. Ivan Košťúr v kategórii mužov do 78 kg skončil na 3. mieste.
Družstvám sa v ženskom zložení Víghová, Mikulecová a Šiandorová a vmužskom zložené Kraus, Bojko a Miko podarilo spoločnými silami vybojovať ďalšie 2 strieborné medaile.

1. Auto nechajte doma. Cestovanie bude v Leviciach a Šahách zajtra zadarmo 1 037
  2. FOTOGALÉRIA: Pozri si bábätká z levickej pôrodnice, ktoré sme privítali v 35. týždni 276
  3. Voľby do VÚC 2017 Levice: Zoznam kandidátov na poslancov 270