Utorok, 21. september, 2021 | Meniny má MatúšKrížovkyKrížovky

Levice aj Veľké Ludince víťazne

MRZ mali počas uplynulého víkendu na programe 26. kolo. Obe mužstvá z levického okresu bodovali naplno.

Levičania doma zvládli dôležitý zápas s KomárnomLevičania doma zvládli dôležitý zápas s Komárnom (Zdroj: Fotoštevo)

Levice – Komárno 3:1 (1:1)

Levičania začali útočne, ale nevypracovali si veľké šance. V 17. min. prvýkrát pohrozili hostia, keď samostatný útok Kürthiho zlikvidoval Pahulyi. V 25. min. Kósa tesne pred domácim brankárom pätičkou poslal KFC do vedenia. V 30. min. Feješ dostal prihrávku z pravej strany a prudkou strelou nekompromisne prekonal Rusinu. V 40. min. mali domáci ďalšiu veľkú šancu, no Jakab hlavičkoval len do brankára hostí. Levice išli do vedenia až v druhom polčase, keď Marcel Pavlík premenil jedenástku. V 59. min. mali hostia šancu, keď musel domáci brankár Pahulyi vyrážať. V 65. min. Molnár poslal Levice do dvojgólového vedenia, keď si pekne obhodil hosťujúceho brankára. Za zmienku ešte stojí šanca Turčana v 76. min. a ten bránku minul. Záver si už Levice ustrážili.
Góly: 30. Feješ, 56. M. Pavlík (11 m), 65. Molnár – 25. Kósa. R Štrpková, ŽK: Feješ – Gonzáles, Podlucký, 310 divákov. FK: Pahulyi – Hlaváčik (89. Vida), Šlachta (79. Fekiač), Palic, Varga, Turčan, Jakab (62. Bogner), Feješ, M. Pavlík, Kovács, Molnár. KFC: Rusina – Musil, Lelkeš, Kürthi (45. Cong), Kökényesi, Szorád, Podlucký, Kósa, Mészáros, Gonzáles (80. Pásztor), Antunovič.

V. Ludince - D. Streda B 2:0 (1:0)

Domáci nastúpili do zápasu s odhodlaním zvíťaziť. Od začiatku boli lepším mužstvom na ihrisku. V prvom polčase sa V. Ludince dokázali presadiť v 29. min., keď po kolmej prihrávke do uličky dokázal skórovať Predajnianský. Domáci naďalej pokračovali v nátlaku. Ďalší gól prišiel v druhom polčase po prihrávke Adama Kosáka sa k lopte dostal prihrávku do behu opäť Predajnianský a zvýšil už na 2:0. Od toho momentu sa zápas už len dohrával. Za zmienku ešte stojí nastrelenie brvna Mikulom v 70. minúte.
Góly: 29. a 58. Predajnianský, R Jakúbek, ŽK: Varga, Dosztig, 300 divákov. DRUŽST.: Benko – Balog, Števko, Bagala, Zorád, A. Kosák, Predajnianský (60.Horniak), Mikula, Dulai, Soboňa (80. Nothart), Petráš (70. Gonda). DAC B: Gala – D. Varga , Kiss, Milan, Brunczvik, Dostig, Csölle, Z. Németh, Bajnok (60. A. Németh), A. Érsek (75. E. Varga), J. Érsek.

Ostatné výsledky: Bánovce - Skalica 1:1 (1:1), Pov. Bystrica - Topoľníky 5:0 (3:0), Domaniža – Piešťany 1:5 (0:4), Galanta – Palárikovo 3:0 (1:0), Šúrovce – J. Bohunice 2:0 (0:0), Gabčíkovo - N. Ves n/V. 1:1 (0:1)

1. Piešťany 26 18 4 4 50:15 58 (+19)
2. P. Bystrica 26 16 7 3 62:18 55 (+16)
3. Levice 26 17 3 6 37:18 54 (+15)
4. Komárno 26 13 6 7 38:25 45 (+6)
5. Skalica 26 13 5 8 48:29 44 (+5)
6. V. Ludince 26 12 7 7 31:20 43 (+4)
7. Šúrovce 26 12 4 10 38:27 40 (+1)
8. Gabčíkovo 26 11 5 10 22:28 38 (-1)