Sobota, 31. október, 2020 | Meniny má AurelaKrížovkyKrížovky

Levice aj Veľké Ludince víťazne

MRZ mali počas uplynulého víkendu na programe 26. kolo. Obe mužstvá z levického okresu bodovali naplno.

Levičania doma zvládli dôležitý zápas s KomárnomLevičania doma zvládli dôležitý zápas s Komárnom (Zdroj: Fotoštevo)

Levice – Komárno 3:1 (1:1)

Levičania začali útočne, ale nevypracovali si veľké šance. V 17. min. prvýkrát pohrozili hostia, keď samostatný útok Kürthiho zlikvidoval Pahulyi. V 25. min. Kósa tesne pred domácim brankárom pätičkou poslal KFC do vedenia. V 30. min. Feješ dostal prihrávku z pravej strany a prudkou strelou nekompromisne prekonal Rusinu. V 40. min. mali domáci ďalšiu veľkú šancu, no Jakab hlavičkoval len do brankára hostí. Levice išli do vedenia až v druhom polčase, keď Marcel Pavlík premenil jedenástku. V 59. min. mali hostia šancu, keď musel domáci brankár Pahulyi vyrážať. V 65. min. Molnár poslal Levice do dvojgólového vedenia, keď si pekne obhodil hosťujúceho brankára. Za zmienku ešte stojí šanca Turčana v 76. min. a ten bránku minul. Záver si už Levice ustrážili.
Góly: 30. Feješ, 56. M. Pavlík (11 m), 65. Molnár – 25. Kósa. R Štrpková, ŽK: Feješ – Gonzáles, Podlucký, 310 divákov. FK: Pahulyi – Hlaváčik (89. Vida), Šlachta (79. Fekiač), Palic, Varga, Turčan, Jakab (62. Bogner), Feješ, M. Pavlík, Kovács, Molnár. KFC: Rusina – Musil, Lelkeš, Kürthi (45. Cong), Kökényesi, Szorád, Podlucký, Kósa, Mészáros, Gonzáles (80. Pásztor), Antunovič.

V. Ludince - D. Streda B 2:0 (1:0)

Domáci nastúpili do zápasu s odhodlaním zvíťaziť. Od začiatku boli lepším mužstvom na ihrisku. V prvom polčase sa V. Ludince dokázali presadiť v 29. min., keď po kolmej prihrávke do uličky dokázal skórovať Predajnianský. Domáci naďalej pokračovali v nátlaku. Ďalší gól prišiel v druhom polčase po prihrávke Adama Kosáka sa k lopte dostal prihrávku do behu opäť Predajnianský a zvýšil už na 2:0. Od toho momentu sa zápas už len dohrával. Za zmienku ešte stojí nastrelenie brvna Mikulom v 70. minúte.
Góly: 29. a 58. Predajnianský, R Jakúbek, ŽK: Varga, Dosztig, 300 divákov. DRUŽST.: Benko – Balog, Števko, Bagala, Zorád, A. Kosák, Predajnianský (60.Horniak), Mikula, Dulai, Soboňa (80. Nothart), Petráš (70. Gonda). DAC B: Gala – D. Varga , Kiss, Milan, Brunczvik, Dostig, Csölle, Z. Németh, Bajnok (60. A. Németh), A. Érsek (75. E. Varga), J. Érsek.

Ostatné výsledky: Bánovce - Skalica 1:1 (1:1), Pov. Bystrica - Topoľníky 5:0 (3:0), Domaniža – Piešťany 1:5 (0:4), Galanta – Palárikovo 3:0 (1:0), Šúrovce – J. Bohunice 2:0 (0:0), Gabčíkovo - N. Ves n/V. 1:1 (0:1)

12. Galanta 26 8 4 14 27:44 28 (-11)
13. J. Bohunice 26 6 6 14 23:42 24 (-15)
14. N. Ves n/V. 26 4 9 13 17:34 21 (-18)
15. Bánovce 26 4 9 13 17:37 21 (-18)
16. D. Streda B 26 3 6 17 18:46 15 (-24)

Fotogaléria zo zápasu Slovan Levice - KFC Komárno (Fotoštevo)

1. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  2. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  3. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  4. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  5. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  2. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  3. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  4. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  5. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  6. Magazín SME Ženy už v predaji
  7. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  8. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?

Levice: Hradný park idú obnoviť

Pribudne jazierko s lávkou, pódium aj detské ihrisko.

Park sa nachádza v susedstve Levického hradu.

Na študentské časy v levickej škole spomínajú absolventi

História výučby učiteľstva v Leviciach sa začala písať pred 150 rokmi.

Budova učiteľského ústavu postavená v rokoch 1909-1911.

Drive-in miesta v Nitre kolabujú. V nedeľu tam polícia pustí len autá s minimálne tromi ľuďmi

Sledujeme celoplošné testovanie na Covid-19 a monitorujeme odberné miesta v okresoch Nitrianskeho kraja.

Koronavírus: Testovanie v Levickom okrese (+ FOTO)

Ľudia z niektorých obcí, kde nezriadili odberové miesta, budú na testovanie cestovať.