Piatok, 18. august, 2017 | Meniny má Elena, Helena

Levice už strácajú sedem bodov na lídra

Levičania nestačili na piatu Skalicu, Veľké Ludince prehrali u lídra v Piešťanoch.

(Zdroj: Ilustračné foto: Števo)

Piešťany - V. Ludince 2:0 (2:0)

Povinnosť troch bodov domácich v úvode trochu vyviedla z tempa, a tak prvú príležitosť mali hostia. Strelu Horniaka v 6. min. Hodulík kryl. V 10. min. zahrávali domáci trestný kop, nacvičený signál po centri Koprdu využil obranca Valla a strelil vedúci gól - 1:0. Hostia kontrovali, no strela Kosáka išla vedľa. V 31. min. po Karimovej prihrávke strela Koprdu nenašla ešte svoj cieľ, no o päť minút vysunul Vyskoč Urgelu, ten si poradil s obrancom a nezištne prihral Koprdovi, ktorý sa tentokrát už nemýlil a zvýšil na 2:0. V druhej časti sa zamerali domáci hlavne na udržanie výsledku, dobre hrajúci hostia prevzali iniciatívu a v 51. min. Hodulík vyrazil strelu Predajnianského a o chvíľu strela Horniaka išla nad. Domáci odpovedali v 69. min. keď po akcii Urgelu s Karimom strieľal Ondrejkovič len do brankára. V závere mal opäť príležitosť Ondrejkovič, no po rohu Chebeňa jeho strela minula bránku.

Góly: 10. Valla, 36. Koprda. R Gašparovič, ŽK: Koprda, Galba - Soboňa, Horniak, 420 divákov. PFK: Hodulík - Valla, Sailer, Galba, Riečičiar, Urgela, Koprda, Vyskoč (46. Ondrejkovič), Chebeň, Mehdi-Karim (85. Rožník), Bretschneider. Tréner M. Krajčovič.

DRUŽST.: Benko - Balog, Števko, Flídr, Zorad, Kosák, Predajnianský, Mikula, Dulai, Soboňa, Horniak (74. Bagala). Tréner I. Kasana.

Skalica - Levice 2:1 (0:0)

Prvý polčas sa odohral väčšinou medzi šestnástkami bez výraznejších šancí. Najväčšiu mali hostia, ktorý po rýchlom protiútoku a spätnej prihrávke trafili Molnárom tyčku Kocákovej bránky. Góly začali padať hneď po prestávke. Už v 48. min. unikol najlepší domáci hráč Daniel Šebesta, posunul loptu Drápalovi, ktorý presnou strelou k tyči otvoril skóre zápasu - 1:0. V 65. min. opäť nestačila obrana hostí na Šebestu, ten prihral Jakúbkovi a bolo 2:0. Už o minútu dali Levice kontaktný gól, keď na konečných 2:1 znížil Hlaváčik. V kvalitnom stretnutí pod vedením výborných rozhodcov si domáci tri body zaslúžili.

Góly: 48. Drápal, 61. Jakúbek - 66. Hlaváčik. R Šíma, ŽK: Hyža - Pavlík, Hlaváčik, 250 divákov. SKALICA: Kocák - Hyža, Švrček, Kaprálik, Vaško (88. Mráz), Buchta, Čermák, Drápal 76. Milota), Šefčík, Jakúbek (82. Sokol), Šebesta. Tréner M. Hainc. SLOVAN: Pahulyi - Hlaváčik, Šlachta (46. Fekiač), Palic, Varga, Turčan, Jakab (85. Bogner), Feješ, Pavlík, Kovács, Molnár. Tréner J. Prochotský.

Ostatné výsledky: Komárno - Domaniža 4:0 (2:0), Palárikovo - J. Bohunice 3:1 (2:1), DAC B - Gabčíkovo 2:1 (1:1), Pov. Bystrica - Šúrovce 1:0 (0:0), Nová Ves n/V. - Galanta 1:2 (0:2), Topoľníky – Bánovce 2:1 (1:0)

1. Piešťany 27 19 4 4 52:15 61 (+19)

2. P. Bystrica 27 17 7 3 63:18 58 (+16)

3. Levice 27 17 3 7 38:20 54 (+15)

4. Komárno 27 14 6 7 42:25 48 (+6)

5. Skalica 27 14 5 8 50:30 47 (+5)

6. V. Ludince 27 12 7 8 31:22 43 (+4)

7. Šúrovce 27 12 4 11 38:28 40 (+1)

8. Gabčíkovo 27 11 5 11 23:30 38 (-1)