Štvrtok, 3. december, 2020 | Meniny má OldrichKrížovkyKrížovky

V. Ludince a Levice doma s víťazstvom

Levičania si v záverečnom kole doma poradili s Bánovcami 1:0 a Veľke Ludince na domácom ihrisku nedali žiadnu šancu Topoľníkom po výsledku 4:0.

Levice v poslednom kole doma poradili s Bánovcami.Levice v poslednom kole doma poradili s Bánovcami. (Zdroj: Fotoštevo)

V. Ludince - Topoľníky 4:0 (2:0)

Domáci boli počas celého zápasu jednoznačne lepším mužstvom. Skóre otvoril v 31. min. Dulai, keď si v strede ihriska A. Kosák spracoval loptu, potiahol loptu na ľavú stranu, odkiaľ jeho center našiel Dulaia, ktorý nemal problém skórovať. O minútu neskôr ten istý hráč nastrelil brvno. V 39. min. po rohovom kope Zorád dokopol loptu do bránky - 2:0. Druhý polčas začali domáci opäť náporom, keď najprv v 55. min. Horniak nastrelil brvno a vzápätí Predajnianský po prihrávke A. Kosáka lobom upravil už na 3:0. Z pohľadu domácich to však ešte nebolo všetko, keď o 4 minúty neskôr sa opäť dokázal presadiť Predajnianský, ktorý po individuálnej akcii od stredu ihriska uzavrel skóre zápasu na 4:0. Domáci sa tak s fanúšikmi rozlúčili s dobrým výkonom.

Góly: 31. Dulai, 39. Zorád, 55. a 59. Predajnianský. R Černák, bez kariet, 200 divákov. DRUŽST.: Benko - Balog, Flídr, Horniak, Zorád, A. Kosák, Predajniansky, Mikula (56. Petráš), Dulai, Soboňa (70. Nothard), Bagala (73. M. Kosák). Tréner I. Kasana. TJ: Rengel - Nagy, Habenicht, Gardian, Fekete, Lelkes, Farkaš, Mandák, Rajkovics, Csörgei (63. Dohorák), Csémy. Tréner J. Lépes.

Levice - Bánovce 1:0 (0:0)

Stretnutie od úvodných minút ovplyvnilo veľké teplo, ale aj viditeľne veľká zodpovednosť domácich hráčov doviesť zápas do víťazného konca. Levice mali počas celého prvého polčasu prevahu, keď hostia sa len sporadicky presadzovali. Už v 5. min. pohrozil Turčan, ale jeho strelu brankár Križma úspešne kryl. Levičania si ešte vypracovali niekoľko vyložených šancí v podaní Feješa, Vargu a Bognera, ale skóre sa v prvom polčase nemenilo. Na začiatku druhého polčasu sa Molnár sám rútil na brankára, ale ani na dvakrát ho nedokázal prekonať. V 66. min. sa už skóre predsa len menilo, keď sa dokázal presadiť Feješ po Molnárovej prihrávke. Hostia sa pred Pahulyiho dostávali len sporadicky, no v 73. min. musel domáci brankár predviesť reflexívny zákrok, aby zabránil gólu. Najväčšia šanca hostí však prišla po akcii hosťujúceho kapitána Malinu, ktorý sa ocitol sám pred Pahulyim, ale nedokázal ho prekonať. Levice tak po ťažkom boji získali mimoriadne cenné tri body, ktoré im zabezpečujú miestenku v prípadnej baráži o tretiu ligu.

Góly: 66. Feješ. R Otrubčák, bez kariet, 200 divákov. SLOVAN: Pahulyi - Hlaváčik, Šlachta, Palic, Varga, Turčan, Fekiač (77. Vida), Feješ, Birdáč (67. Jakab), Bogner (90. Nagy), Molnár. Tréner J. Prochotský. SPARTAK: Križma (55. Kolárik) - Varga, Petreje, Škultéty, Filin, Zajac (56. Horúcka), Kosiba, Švikruha, Sedláčik (79. Dúbravka), Pavlovič, Malina. Tréner A. Čukan.

Ostatné výsledky 30. kola: Gabčíkovo - Skalica 0:2 (0:0), Galanta - Komárno 0:2 (0:1), Palárikovo - Dun. Streda B 3:0 (2:0), Domaniža - Pov. Bystrica 0:0, J. Bohunice - Piešťany 0:3 (0:3), Šúrovce - Nová Ves n/V. 3:0 (0:0)

12. Domaniža 30 8 8 14 34:58 32 (-13)

13. J. Bohunice 30 7 6 17 26:53 27 (-18)

14. Bánovce 30 5 10 15 21:42 25 (-20)

15. N. Ves n/V. 30 4 10 16 18:41 22 (-23)

16. D. Streda B 30 5 6 19 26:53 21 (-24)

1. Tip na vianočný darček? Kvalitný zrak so zľavou 1 000 €
  2. Budeme môcť v budúcnosti pracovať len z domu?

Narodilo sa vám v novembri bábätko? Podeľte sa o radosť

Pošlite fotku svojho novorodeniatka. Zaradíme ju do obľúbenej rubriky - už o pár dní...

Kronika pred reštaurovaním.

Nočný prevoz: Z Mochoviec odviezli vyhorené palivo

Rádioaktívny odpad transportovali po železnici v špeciálnych kontajneroch.

#MYtozvladneme

ONLINE DISKUSIA: Prohibícia hazardu? Správne riešenie alebo krok vedľa?

Diskusiu vysielame live vo štvrtok 3. decembra o 18.00 hod. Novela zákona o hazardných hrách dala do rúk miest a obcí možnosť zakázať na svojom území hazardné hry aj bez petície občanov. Odborníci varujú pred týmto krokom a poukazujú na vznik viacerých nebezpečenstviev.