Utorok, 19. jún, 2018 | Meniny má Alfréd

V. Ludince a Levice doma s víťazstvom

Levičania si v záverečnom kole doma poradili s Bánovcami 1:0 a Veľke Ludince na domácom ihrisku nedali žiadnu šancu Topoľníkom po výsledku 4:0.

Levice v poslednom kole doma poradili s Bánovcami.(Zdroj: Fotoštevo)

V. Ludince - Topoľníky 4:0 (2:0)

Domáci boli počas celého zápasu jednoznačne lepším mužstvom. Skóre otvoril v 31. min. Dulai, keď si v strede ihriska A. Kosák spracoval loptu, potiahol loptu na ľavú stranu, odkiaľ jeho center našiel Dulaia, ktorý nemal problém skórovať. O minútu neskôr ten istý hráč nastrelil brvno. V 39. min. po rohovom kope Zorád dokopol loptu do bránky - 2:0. Druhý polčas začali domáci opäť náporom, keď najprv v 55. min. Horniak nastrelil brvno a vzápätí Predajnianský po prihrávke A. Kosáka lobom upravil už na 3:0. Z pohľadu domácich to však ešte nebolo všetko, keď o 4 minúty neskôr sa opäť dokázal presadiť Predajnianský, ktorý po individuálnej akcii od stredu ihriska uzavrel skóre zápasu na 4:0. Domáci sa tak s fanúšikmi rozlúčili s dobrým výkonom.

Góly: 31. Dulai, 39. Zorád, 55. a 59. Predajnianský. R Černák, bez kariet, 200 divákov. DRUŽST.: Benko - Balog, Flídr, Horniak, Zorád, A. Kosák, Predajniansky, Mikula (56. Petráš), Dulai, Soboňa (70. Nothard), Bagala (73. M. Kosák). Tréner I. Kasana. TJ: Rengel - Nagy, Habenicht, Gardian, Fekete, Lelkes, Farkaš, Mandák, Rajkovics, Csörgei (63. Dohorák), Csémy. Tréner J. Lépes.

Levice - Bánovce 1:0 (0:0)

Stretnutie od úvodných minút ovplyvnilo veľké teplo, ale aj viditeľne veľká zodpovednosť domácich hráčov doviesť zápas do víťazného konca. Levice mali počas celého prvého polčasu prevahu, keď hostia sa len sporadicky presadzovali. Už v 5. min. pohrozil Turčan, ale jeho strelu brankár Križma úspešne kryl. Levičania si ešte vypracovali niekoľko vyložených šancí v podaní Feješa, Vargu a Bognera, ale skóre sa v prvom polčase nemenilo. Na začiatku druhého polčasu sa Molnár sám rútil na brankára, ale ani na dvakrát ho nedokázal prekonať. V 66. min. sa už skóre predsa len menilo, keď sa dokázal presadiť Feješ po Molnárovej prihrávke. Hostia sa pred Pahulyiho dostávali len sporadicky, no v 73. min. musel domáci brankár predviesť reflexívny zákrok, aby zabránil gólu. Najväčšia šanca hostí však prišla po akcii hosťujúceho kapitána Malinu, ktorý sa ocitol sám pred Pahulyim, ale nedokázal ho prekonať. Levice tak po ťažkom boji získali mimoriadne cenné tri body, ktoré im zabezpečujú miestenku v prípadnej baráži o tretiu ligu.

Góly: 66. Feješ. R Otrubčák, bez kariet, 200 divákov. SLOVAN: Pahulyi - Hlaváčik, Šlachta, Palic, Varga, Turčan, Fekiač (77. Vida), Feješ, Birdáč (67. Jakab), Bogner (90. Nagy), Molnár. Tréner J. Prochotský. SPARTAK: Križma (55. Kolárik) - Varga, Petreje, Škultéty, Filin, Zajac (56. Horúcka), Kosiba, Švikruha, Sedláčik (79. Dúbravka), Pavlovič, Malina. Tréner A. Čukan.

Ostatné výsledky 30. kola: Gabčíkovo - Skalica 0:2 (0:0), Galanta - Komárno 0:2 (0:1), Palárikovo - Dun. Streda B 3:0 (2:0), Domaniža - Pov. Bystrica 0:0, J. Bohunice - Piešťany 0:3 (0:3), Šúrovce - Nová Ves n/V. 3:0 (0:0)

1. Piešťany 30 21 5 4 59:17 68 (+23)

2. Levice 30 20 3 7 44:21 63 (+18)

3. P. Bystrica 30 17 9 4 64:20 60 (+15)

4. Komárno 30 16 6 8 47:29 54 (+9)

5. Skalica 30 15 7 8 55:33 52 (+7)

6. V. Ludince 30 14 8 8 41:24 50 (+5)

7. Šúrovce 30 14 4 12 46:33 46 (+1)

8. Palárikovo 30 12 4 14 39:56 40 (-5)