Piatok, 7. máj, 2021 | Meniny má MonikaKrížovkyKrížovky

V. Ludince a Levice doma s víťazstvom

Levičania si v záverečnom kole doma poradili s Bánovcami 1:0 a Veľke Ludince na domácom ihrisku nedali žiadnu šancu Topoľníkom po výsledku 4:0.

Levice v poslednom kole doma poradili s Bánovcami.Levice v poslednom kole doma poradili s Bánovcami. (Zdroj: Fotoštevo)

V. Ludince - Topoľníky 4:0 (2:0)

Domáci boli počas celého zápasu jednoznačne lepším mužstvom. Skóre otvoril v 31. min. Dulai, keď si v strede ihriska A. Kosák spracoval loptu, potiahol loptu na ľavú stranu, odkiaľ jeho center našiel Dulaia, ktorý nemal problém skórovať. O minútu neskôr ten istý hráč nastrelil brvno. V 39. min. po rohovom kope Zorád dokopol loptu do bránky - 2:0. Druhý polčas začali domáci opäť náporom, keď najprv v 55. min. Horniak nastrelil brvno a vzápätí Predajnianský po prihrávke A. Kosáka lobom upravil už na 3:0. Z pohľadu domácich to však ešte nebolo všetko, keď o 4 minúty neskôr sa opäť dokázal presadiť Predajnianský, ktorý po individuálnej akcii od stredu ihriska uzavrel skóre zápasu na 4:0. Domáci sa tak s fanúšikmi rozlúčili s dobrým výkonom.

Góly: 31. Dulai, 39. Zorád, 55. a 59. Predajnianský. R Černák, bez kariet, 200 divákov. DRUŽST.: Benko - Balog, Flídr, Horniak, Zorád, A. Kosák, Predajniansky, Mikula (56. Petráš), Dulai, Soboňa (70. Nothard), Bagala (73. M. Kosák). Tréner I. Kasana. TJ: Rengel - Nagy, Habenicht, Gardian, Fekete, Lelkes, Farkaš, Mandák, Rajkovics, Csörgei (63. Dohorák), Csémy. Tréner J. Lépes.

Levice - Bánovce 1:0 (0:0)

Stretnutie od úvodných minút ovplyvnilo veľké teplo, ale aj viditeľne veľká zodpovednosť domácich hráčov doviesť zápas do víťazného konca. Levice mali počas celého prvého polčasu prevahu, keď hostia sa len sporadicky presadzovali. Už v 5. min. pohrozil Turčan, ale jeho strelu brankár Križma úspešne kryl. Levičania si ešte vypracovali niekoľko vyložených šancí v podaní Feješa, Vargu a Bognera, ale skóre sa v prvom polčase nemenilo. Na začiatku druhého polčasu sa Molnár sám rútil na brankára, ale ani na dvakrát ho nedokázal prekonať. V 66. min. sa už skóre predsa len menilo, keď sa dokázal presadiť Feješ po Molnárovej prihrávke. Hostia sa pred Pahulyiho dostávali len sporadicky, no v 73. min. musel domáci brankár predviesť reflexívny zákrok, aby zabránil gólu. Najväčšia šanca hostí však prišla po akcii hosťujúceho kapitána Malinu, ktorý sa ocitol sám pred Pahulyim, ale nedokázal ho prekonať. Levice tak po ťažkom boji získali mimoriadne cenné tri body, ktoré im zabezpečujú miestenku v prípadnej baráži o tretiu ligu.

Góly: 66. Feješ. R Otrubčák, bez kariet, 200 divákov. SLOVAN: Pahulyi - Hlaváčik, Šlachta, Palic, Varga, Turčan, Fekiač (77. Vida), Feješ, Birdáč (67. Jakab), Bogner (90. Nagy), Molnár. Tréner J. Prochotský. SPARTAK: Križma (55. Kolárik) - Varga, Petreje, Škultéty, Filin, Zajac (56. Horúcka), Kosiba, Švikruha, Sedláčik (79. Dúbravka), Pavlovič, Malina. Tréner A. Čukan.

Ostatné výsledky 30. kola: Gabčíkovo - Skalica 0:2 (0:0), Galanta - Komárno 0:2 (0:1), Palárikovo - Dun. Streda B 3:0 (2:0), Domaniža - Pov. Bystrica 0:0, J. Bohunice - Piešťany 0:3 (0:3), Šúrovce - Nová Ves n/V. 3:0 (0:0)

12. Domaniža 30 8 8 14 34:58 32 (-13)

13. J. Bohunice 30 7 6 17 26:53 27 (-18)

14. Bánovce 30 5 10 15 21:42 25 (-20)

15. N. Ves n/V. 30 4 10 16 18:41 22 (-23)

16. D. Streda B 30 5 6 19 26:53 21 (-24)

1. Príbehy investorov: Na čo si dávať pozor?
  2. Tatra banka ako prvá banka na Slovensku vydala zelené dlhopisy
  3. Najkrajší darček? Nielen maminy poteší večer plný dobrej hudby
  4. SME.sk prináša nové Prémiové predplatné
  5. Boj Grékov za slobodu prebudil solidaritu v celej Európe
  6. Televízory budúcnosti: Keď sa skĺbi umenie so sci-fi
  7. Prečo držia Slováci peniaze na účtoch, keď im nezarábajú?
  8. O pro-agingu so Soňou Müllerovou, Deň matiek a ekošpeciál
  9. SME Elektromobilita: Ako nabíjať? Aký majú dojazd?
  10. Máte 30 a začínate investovať? Týchto 6 vecí potrebujete vedieť
  1. Najkrajší darček? Nielen maminy poteší večer plný dobrej hudby
  2. SME.sk prináša nové Prémiové predplatné
  3. Televízory budúcnosti: Keď sa skĺbi umenie so sci-fi
  4. Prečo držia Slováci peniaze na účtoch, keď im nezarábajú?
  6. Tatra banka ako prvá banka na Slovensku vydala zelené dlhopisy
  7. SME Elektromobilita: Ako nabíjať? Aký majú dojazd?
  9. Ako zabezpečiť vhodné podmienky na dôstojnú prácu?
  10. Moderná drevostavba s vlastným rukopisom
  1. Zaočkovaní dostávajú pivo zdarma alebo 350 eur 58 018
  2. Ste finančný guru? Otestujte sa a investujte s mobilom 18 589
  3. Deti sa počas pandémie vrátili dozadu, hovorí pedagogička 14 946
  4. Prečo držia Slováci peniaze na účtoch, keď im nezarábajú? 12 693
  5. Máte 30 a začínate investovať? Týchto 6 vecí potrebujete vedieť 8 082
  6. Minerálky pod lupou. Kedy nám škodia a kedy prospievajú? 8 058
  7. Zaujímavé príležitosti po kríze. Analytici radia, kam investovať 7 898
  8. Čo ľuďom chýba počas práce z domu najviac? Káva to nie je 7 325
  9. Tipy od delegátky: Egypt má veľa turistami neobjavených miest 7 152
  10. Investuje od dvanástich. Najväčší rast dosiahol o 1 600 percent 7 089

Čo hovorí olympijský víťaz na očkovanie športovcov a politické napätie okolo letnej olympiády? Pozrite/vypočujte si zaujímavý rozhovor.