Nedeľa, 24. január, 2021 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky

Pavuk, Drábiková a Paulínyová majstrami Slovenska

V dňoch 29.6. – 1.7. boli Košice dejiskom Majstrovstiev SR v plávaní starších žiakov (13 a 14 ročných). Majstrovstvách SR sa konali na krytom 50 m bazéne za účasti takmer 30 plaveckých klubov Slovenska.

Majstri Slovenska - zľava Soňa Drábiková, Marek Pavuk, Alexandra Paulínyová.Majstri Slovenska - zľava Soňa Drábiková, Marek Pavuk, Alexandra Paulínyová.

Do Košíc vycestovalo 8 plavcov ŠK AQUASPORT Levice, ktorí pod vedením trénera Tibora Lacka vybojovali celkove 19 medailí (11 zlatých, 4 strieborné a 4 bronzové).
O všetky medaily sa postarali Marek Pavuk, Alexandra Paulínyová a Soňa Drábiková. Najlepšie si vo farbách ŠK AQUASPORT počínal trinásťročný Marek Pavuk, ktorý sa postavil na štart 8 individuálnych disciplín, z ktorých 7 premenil v zisk titulu Majstra Slovenska. S prehľadom zvíťazil v týchto disciplínach: 400 m VSP (4:36,78 min.), 400 m PP (5:13,62 mn.), 200 m znak (2:23,09), 200 m motýlik (2:28,64 min.), 200 m VSP (2:13,34 min.), 100 m znak (1:07,76 mn.), 1500 m VSP. Soňa Drábiková získala 2 tituly Majsterky SR vo svojich najsilnejších disciplínach, v oboch polohových pretekoch na 400 m (5:30,79 mín.) a 200 m (2:34,82 min.). Okrem toho bola 2x druhá a 3x tretia. Dve zlaté medaily si vyplávala a dvojnásobnou Majsterkou Slovenska sa stala aj štrnásťročná Alexandra Paulínyová, keď s prehľadom zvíťazila v oboch znakárskych disciplínach na 200m (2:30,34 min.) a na 100 m (1:10,49 min.). K týmto titulom pridala aj po jednej striebornej a bronzovej medaile. Ostatní pretekári Matej Kádek, Jakub Kádek, Ivan Lachký, Nina Paulínyová a Alexandra Gulišová výraznou mierou pomohli predovšetkým v štafetových disciplínach a aj ich zásluhou skončili štafety chlapcov i dievčat do 5. miesta. Najlepšie umiestnene M. Kádeka bolo 5. miesto (400 m VSP), J. Kádeka 6. miesto (200m znak). Nina Paulínyová skončila na 100m znak piata a A.Gulišová v disciplíne 200m znak ôsma.
Kvarteto dievčat ŠK AQUASPORT Levice v zložení Alexandra Gulišová, Alexandra Paulínyová, Soňa Drábiková a Nina Paulínyová si v štafete na 4x100 m voľný spôsob vyplávalo štvrté miesto. Štafeta chlapcov v zložení Marek Pavuk, Jakub Kádek, Ivan Lachký a Matej Kádek obsadila 5. miesto na 4x100 m polohové preteky (4:53,51 min.). Tieto M-SR boli záverečnou bodkou tohtoročnej letnej sezóny pre levických plavcov ŠK AQUASPORT s konečným bilancovaním všetkých troch kategórií Majstrovstiev SR – 29 medailí (14 zlatých, 7 strieborných a 8 bronzových).

1. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji