Pondelok, 21. august, 2017 | Meniny má Jana

Slováci aj v druhom prípravnom zápase podľahli Maďarsku

Slovenskí reprezentanti nastúpili na svoj druhý prípravný zápas proti reprezentácii Maďarska. V piatkovom zápase dominovali hostia, keď dokázali zvíťaziť 51:78. Druhý zápas však už bol vyrovnanejší, ale Slovensko aj napriek tomu podľahlo hosťom 57:66. Naj

(Zdroj: TASR)

lepším strelcom domácich bol Anton Gavel s 19 bodmi.

Slovensko - Maďarsko 57:66 (18:23, 14:12, 16:18, 9:13)

Úvodný rozskok zápasu patril domácim reprezentantom, ktorí sa aj ujali vedenia po trojke Antona Gavela. Následne však hostia zabrali a otočili stav stretnutia vo svoj prospech a na konci piatej minúty viedli už 5:11. V 7. minúte za stavu 9:17 pre Maďarsko si domáci tréner Peter Bálint zobral prvý oddychový čas v zápase. Slovensko to mierne naštartovalo, keď sa mu podarilo znížiť v závere štvrtiny na 18:23. Troma trojkami sa v prvej štvrtine zaskvel Anton Gavel, ktorý sa v stal aj celkovo najlepším strelcom zápasu s 19 bodmi.

Druhá štvrtina bola jediná, ktorú dokázali domáci hráči vyhrať a to v pomere 14:12. Maďarskí hráči dali svoj prvý bod až v 5. minúte. Slováci sa k svojmu súperovi bodovo priblížili v závere polčasu po Gavelovej ďalekonosnej trojke, keď upravoval na 30:31. Polčas sa napokon skončil 32:35 pre Maďarsko.

V tretej perióde sa domáci ujali aj vedenia, keď Nuber upravoval na 38:35. Maďarsku sa však v opäť v závere podarilo otočiť na 48:53.

V poslednej časti hry veľa bodov nepadalo. Domáci za desať minút strelili len 9 bodov, ale ich súper bodovo nevynikal, keď na jeho konto pribudlo 13 bodov. Na začiatku štvrtiny sa Slováci dotiahli na 50:53, ale v závere im už nestačili sily na obrat a zápas prehrali po výsledku 57:66.

•Najviac bodov SR: Gavel 19 (4 trojky), Sedmák 10, Vojtek 9, Pandula 6, Nuber 4, Sýkora a Lošonský 3, Baťka 2, Marko 1- Hanga 13, Lórant 12, Szabó 11. TH: 19/14 - 24/15, fauly: 25 - 28, trojky: 5 - 3, rozhodovali: Gabara, Ženiš a Margala, 100 divákov

Peter Bálint, reprezentačný tréner Slovenska: „Najprv musím povedať, že dnes to bol výrazne lepší výsledok ako včera. Chlapci viacej bojovali, hrali sme s väčším elánom, väčším nasadením. V obrane sme svojmu súperovi neumožnili to čo včera. Mrzí ma hlavne, že sme nadali viac bodov z diaľky a hlavne v závere sme urobili množstvo strát, ktorými sme umožnili hosťom bodovať. Odskočili nám o 8 bodov a potom už bol zápas prakticky stratený. Od zápasu k zápasu však verím, že na tom budeme lepšie a v blížiacej sa kvalifikácii by sme chceli hrať o tretie miesto, ktoré by nám teoreticky mohlo zabezpečiť aj postup“.